Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Z Ráje do Pekla a zpět, aneb krajem zapadlých vlastenců
 
10. září 2022
 
 
Po loňském prohlášeni některých závodníků, že se z Pekla stává výlet na dopoledne (a také faktu, že to Jirka zase ujel, ačkoliv předtím za celou sezónu najezdil 1,5 kilometru), jsme naplánovali novou, zábavnější a pekelnější trasu. Natáhli jsme ji z Českého ráje do Podkrkonoší, přes Krkonoše do Jizerek a pak zpátky do Českého ráje. Není na ní jeden, ale hned několik vrcholů a při jejím plánování jsme si vymysleli role v den závodu. Jeden z nás chtěl být občerstvovačka, další řidič doprovodného vozidla. Nikdo ale nechtěl být závodníkem. Tahle trasa je tak těžká, že bychom ji jako závod snad ani jet nechtěli. Vypadala na mapě pekelně! Ale projet jsme ji museli předem a zjistili jsme jednu důležitou věc: tahle trasa se nepojede! Bohužel povrch většiny silnic by se hodil spíš do itineráře krosového etapáku, což se sice líbilo Jirkovi, ale už míň panu Generálnímu řediteli Pavlovi. A tak jsme se poohlédli po jiném Pekle. A našli jsme ho! Bude to krásnej, dlouhej silniční závod. Na doladění detailů trasy ještě potřebujeme čas, ale to podstatné můžete vědět už teď: Sejdeme se na Malé Skále u koláčů, věnečků a kafe 10.9. 2022 v 7:45 a zhruba v devět (a něco) odstartujeme.
 
 
 
 
Po krásném dni plném přejezdů hor (některých i dvakrát) se vrátíme zpátky na Malou Skálu, kde si budeme zážitky sdělovat u vychlazeného Kocoura.
Jo a tu a tam se někdo ptá, jestli by nebyla i nějaká těžká, ale kratší trasa. Máme ji připravenou. Bude to verze PEKLOlight. Nebude se počítat do celkového pořadí SDK, ale bude mít vlastní vyhlášení. Je to pro ty, kdo by si rádi zkusili atmosféru závodu a svoje limity v našem těžkém kopcovitém kraji, ale na tu stovku se zatím necítí. Tak co vy na to? Těší se na vás Jirka a Matěj a celý náš kavárensko- koloběžkový tým.
 
 
 
 
Propozice:
 
Závod se jede 10.září 2022. Start i cíl na naší hlavní koloběžkové základně u Infoshopu Vejměnek na Malé Skále, Vranové I. Díl, č.p. 12 Malá Skála 
 
Startovné 200 Kč. V ceně je občerstvení před závodem, skvělý kafe z naší kavárny, domácí koláče od Vojty, věnečky od Šefrů, a po závodě bezvadně vychlazený točený Kocour, nebo domácí limonáda, občerstvení na trati (sušenky, banány, ionťák, voda.)
 

Časový harmonogram:
7:45-8:30 Prezentace v Infoshopu Vejměnek
8.30-8:45 Rozprava o trase, která stejně nejde vysvětlit a zapamatovat (ale bude dobře ošipkovaná)
9.00 a nebo tak nějak podobně Start
Cca 18:00 Vyhlášení vítězů a předání cen
 

Trasa bude vedena většinou po méně frekventovaných silnicích, okruh měří cca 132,5 km.:

https://mapy.cz/s/gezuhohebo

 
Místa občerstvovacích stanic: 
1. občerstvovačka: v mapě bod 13. ve Zlaté Olešnici u Hřbitova cca 32 km
2. občerstvovačka: v mapě bod 37. v Hraběticích u Honzy Bíny B-Sport 101 km

 
Čekají na Vás náročné výjezdy i prudké sjezdy. Trať bude značena šipkami po pravém kraji vozovky. Pokud se šipka někde nevyskytuje, převážně v obci, jede se po hlavní, nebo rovně. Každý závodník jede na vlastní riziko, tak, jako kdyby jel sám. Závod probíhá za plného silničního provozu a je nutné bezpodmínečně dodržovat pravidla silničního provozu.
 
Kontakty na pořadatele:
Jirka Bohac: 773458323 kolobezky-ceskyraj@email.cz
 
Pavel Štork: 608346903 pavel.stork@seznam.cz
 
 

PEKLOlight

  

Na závod PEKLOLight je nutné se přihlásit emailem předem u některého z pořadatelů.

 

Propozice: PEKLOlight!

Závod se jede 10. září 2022.
Start na naší hlavní koloběžkové základně u Infoshopu Vejměnek na Malé Skále, Vranové I. Díl, č.p. 12 Malá Skála 
Cíl: v přiložené mapě bod 29. na začátku údolí Peklo, výrazně označený na silnici sprejem Cíl PEKLOlight. Délka závodu 70 km, jede se po stejné trase jako hlavní závod, start je hromadný. Po dojezdu do cíle je nutno zaslat sms s časem dojezdu ve formátu: jméno/příjmení/HH/MM/SS na telefon 773233550. Věříme, že si to všichni jdeme užít a ve férové jednání všech závodníku - žádné kontroly nebudou. Zpátky na start se závodník dopraví ve svojí režii. Možno využít vlakové spojení z nedaleké Raspenavy. Výhoda tohoto modelu je, že pokud závodník zjistí, že to bylo opravdu LIGHT, může klidně zaslat čas v cíli, ale pokusit se dojet celou trasu! A tak posunout svoje limity! 
 
Startovné 200 Kč, v ceně občerstvení před závodem, skvělý kafe z naší kavárny, domácí koláče od Vojty, věnečky od Šefrů, a po závodě bezvadně vychlazený točený Kocour, nebo domácí limonáda, občerstvení na trati (sušenky, banány, ionťák, voda.)

Časový harmonogram:
7:45-8:30 Prezentace v Infoshopu Vejměnek
8.30-8:45 Rozprava o trase, která stejně nejde vysvětlit a zapamatovat (ale bude dobře ošipkovaná)
9.00 a nebo tak nějak podobně Start
Cca 18:00 Vyhlášení vítězů a předání cen 

Trasa bude vedena většinou po méně frekventovaných silnicích, závod měří cca 70 km, převýšení 1285 m. Čekají na Vás náročné výjezdy i prudké sjezdy. Trať bude značena šipkami po pravém kraji vozovky. Pokud se šipka někde nevyskytuje, převážně v obci, jede se po hlavní, nebo rovně. Každý závodník jede na vlastní riziko, tak, jako kdyby jel sám. Závod probíhá za plného silničního provozu a je nutné bezpodmínečně dodržovat pravidla silničního provozu. 
 

Na závod PEKLOLight je nutné se přihlásit emailem předem u některého z pořadatelů.  

Trasa PEKLOLight:  https://mapy.cz/s/navujacole

 1. občerstvovačka: v mapě bod 13. ve Zlaté Olešnici u Hřbitova cca 32 km

 Konec závodu PEKLOlight je v bodě číslo 29. PEKLO

 

Kontakty na pořadatele:
Jirka Bohac: 773458323 kolobezky-ceskyraj@email.cz
 
Pavel Štork: 608346903 pavel.stork@seznam.cz
 
 
 
 

Kontakt: 

Pavel Štork
tel.: 608 346 903
e-mail: pavel.stork@seznam.cz
kamenná prodejna:
Hodkovice nad Mohelkou, Liberecká 16
Otevírací doba
TOPlist

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz