Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. AKCE
 3. Závody
 4. Seriál dlouhého koloběhu
Seriál dlouhého koloběhu 2023 - 8. ročník a konečné pořadí 2022
 
 
 
alt
 
Výsledky Seriálu dlouhého koloběhu 2022
 
 
 
                                                                                       
 
 

Kalendář 2023

 

20. 5. HODKOVICKÉ KOLOBĚŽENÍ 10. ROČNÍK - 12TI HODINOVKA 

POZOR! Termín konání byl změněn ze 13.5. na 20.5.

Pořádají Koloběžky Hodkovice.   
alt

 

(podmínkou pro bodování do seriálu je ujet minimálně 100 km)    

12ti hodinovka se pojede opět na Černou studnici. Před deseti lety bylo po závodě napsáno: "Věřme, že 19.5.2013 byla zavedena tradice, která bude naplněna zážitky, pospolitostí, sportem, setkáváním a pohodou. První ročník Hodkovického koloběžení toto vše nabídl". Myslím, že se tato myšlenka daří udržet. Prvními účastníky byli Milan Jelínek (najel 189 km), Václav Jun (168 km), Jan Kopp (126 km).
 
 
 
 
 

17. - 18. 6. O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY 4. ROČNÍK

Pořádá Tomáš Hájek a Famous Fathers Turnov
 

Sobota 17. 6. cca 100 km       

Neděle 18. 6. cca 100 km

Není třeba měnit to, co bylo k "Rybníkářovi" napsáno minulý rok:

Dvouetapový závod O Rybníkářův pohár krásně zapadl do rodiny Seriálu dlouhého koloběhu. Atmosférou, náročností etap i skvělým servisem, o který se stará tým okolo Tomáše Hájka. Zázemí bude opět v Postřelné u Jablonného v Podještědí, kde bude možnost přespat před závodem a mezi etapami. Lze pozvat i rodinné příslušníky. Pořadí závodu vznikne po sečtení časů z obou etap. Večer v sobotu po první etapě oheň, povídání, družení, jídlo, pití a třeba i nějaký program.

Propozice

Loňský ročník

 
 
14. - 16. 7. PŘEJEZD REPUBLIKY Č. 11

 

Pořádají Koloběžky Hodkovice. 

alt                                           

(podmínkou pro bodování do Seriálu je absolvovat celou trasu) 

Opět bude každý účastník neustále sledovatelný na mapě v aktuální poloze během celého závodu. Nová trasa Přejezdu republiky byla zveřejněna na Zimní koloběžkářské veselici ZDE. Prvních 90 přihlášených účastníků má start jistý. Maximální počet je opět 100 (10 míst může být použito pořadatelem jako divoké karty).  Uveřejnění propozic a s nimi spuštění registrace proběhlo 14.2. ve 20.00. Tedy 5 měsíců před startem.

Propozice

Loňský ročník

 

12. 8. O VODŇANSKÉHO KAPRA 4. ROČNÍK

Pořádá Miloš Dvořák
 
Délka cca 117,8 km
 
Miloš Dvořák objevil novou trasu. Vypadá to, že nás Miloš ani tentokrát nehodlá moc šetřit. Krásný pohled je na výškový profil tratě a zvlášť na nejvyšší bod. Trasa ZDE.  Minulý ročník byl poznamenán množstvím omluvenek ze startu, kvůli nemocem a pádům. Věřme, že se letos sejdeme ve vyšším počtu, neb budeme zdraví. 
 
 
 

9. 9. KRAJEM ZAPADLÝCH VLASTENCŮ, ANEB Z RÁJE DO PEKLA A ZPĚT  8. ROČNÍK

Pořádají Koloběžky Český ráj 

Délka cca 100 km

Loňská nová trasa byla stejně vydatná a krásná, jako ta předešlá. Prudké výjezdy byly nekonečné a závod si zřejmě udržel vizitku nejnáročnější trasy SDK. Asi tomu nebude jinak ani letos. Ale že už je to let, co to s námi ten Jirka Boháč táhne...

Loňský ročník

 
 

30.9. Brněnský šťuchel (zatím pracovní název) 1. ROČNÍK

Pořádá Radek Odložilík + spol. a BKG

Délka cca 100 km.

Protože na akce SDK poslední roky přijíždí mnoho kamarádů z Brna a okolí, je dobře, že jeden ze závodů též uspořádají. Je třeba poděkovat Martinovi Mihulkovi, který pro nás zorganizoval loni nádherný závod Orlickými horami. Třeba se tam někdy příště vrátíme. Brňáci mají zatím tři varianty tras. Uvidíme, která zvítězí. Protože je termín konání druhý den po státním svátku, nabízí se možnost strávení společného prodlouženého víkendu u Bílých Karpat a Luhačovic, kam (zdá se) je soustředěna pozornost ohledně hledání tras.

Loňský závod Orlickými horami

 

 

 

Pravidla Seriálu dlouhého koloběhu

 

Jedinou letošní změnou bude uveřejňování společného bodování mužů a žen. Zůstane zachované rozdělení mužů a žen, což budou hlavní výsledky. Pouze pro zajímavost a možná pro jistou motivaci některých účastníků, budeme zároveň počítat i společné výsledky. Zpětně tak dopočítal Ivan Urban (stará se nám o výsledky) i loňskou sezónu. 

 

                                                  Společné výsledky muži + ženy 2022 ZDE

 

Systém bodování Seriálu dlouhého koloběhu: 

 

Do celkového pořadí obdrží v každém závodě prvních 15 mužů a prvních 5 žen hlavní černé body, stejným systémem, jako tomu bylo dosud. Tedy u mužů 15. místo = 1 bod, 14. místo = 2 body atd, až 1. místo = 15 bodů. u žen 5. místo = 1 bod, 4. místo = 2 body atd. až 1. místo = 5 bodů. Zároveň, ale záleží na počtu účastníků, takže například při deseti účastnících 1. místo = 10 bodů, 2. místo = 9 bodů atd. až 10 místo = 1 bod. To samé u žen.

Když jsou body takto sečteny, tak se v každém závodě nakonec ještě přičtou body pro první tři v cíli a to takto: První plus 3 body, druhý plus 2 body, třetí plus 1 bod. U mužů i u žen.

Dalších 15 mužů v pořadí (tedy na 16. - 30. místě) a 5 žen (6. - 10. místě) dostane stejným systémem (kromě zvláštního ohodnocení pro první tři) opět body od 1 do 15, ale zelené (muži 30. místo = 1 bod, 16. místo = 15 bodů) (ženy 10. místo = 1 bod, 6. místo = 5 bodů). Opět záleží na počtu účastníků

Dalších 15 mužů v pořadí (tedy na 31. - 45. místě) a 5 žen (11. - 15. místě) dostane stejným systémem opět body od 1 do 15, ale modré (muži 45. místo = 1 bod, 31. místo = 15 bodů) ( ženy 15. místo = 1 bod, 11. místo = 5 bodů). Opět záleží na počtu účastníků.

Další muži v pořadí (tedy na 46. - konečný počet účastníků) a  ženy (16 místo. - konečný počet účastnic) obdrží body červené (muži od posledního = 1 bod do 46. - podle počtu účastníků nad 46) (ženy od poslední = 1 bod do 16. - podle počtu účastnic nad 16).

V pořadí budou nadřazeny body černé nad zelené, zelené, nad modré a modré nad červené. Tedy, když bude mít někdo jeden bod černý, v celkovém pořadí bude výš, než kdo bude mít více bodů barevných. Po ukončení sezony při shodném bodovém zisku v nadřazené barvě, rozhoduje vyšší bodový zisk barvy nižší.

Pokud v závodě dojedou dva, či více závodníků ve shodném čase, počet bodů se rovná průměrné hodnotě mezi nejvyšším a nejnižším počtem za daná umístění takto: 8mé až 10té místo při 10ti účastnících ve shodném čase - body 3,2,1 se zprůměrují a každý z oněch třech dostává 2 body 

Ten, kdo absolvuje plný počet závodů (6) a všechny závody dokončí ve stanovené délce, na konci sezóny do konečného pořadí získá navíc 2 černé body (muži) a 1 černý bod (ženy). 

 Pro zařazení do Seriálu není nutná žádná registrace ani platba. Je do něj zařazen každý, kdo absolvuje byť jen jeden závod. Každý závod má vlastní registraci i propozice.

 V konečném hodnocení se ze šesti závodů budou počítat pouze 4 nejlepší výsledky každého účastníka. 
 
Je možnost zúčastnit se závodu, ale nebýt počítán do výsledků. Pouze být uveden jako účastník. Je nutné to nahlásit před startem. Tento nezávodník nebude mít ani povinnost kopírovat danou trasu závodu. Nebude zařazen do bodování onoho závodu a ani ostatním nebudou připočítány body za onoho účastníka. Po zaplacení startovného bude však možné využít všech výhod, které mají závodníci. Jedinou výjimkou je Přejezd republiky, kde každý přihlášený bude veden v pořadí. Jde o to, aby měl možnost zúčastnit se akce i ten, který nemá a nechce mít závodní ambice, ale chce se přidat ke komunitě dlouhých koloběžců.
 
 
 
 
 
 
 
Seriál dlouhého koloběhu 2022 - 7. ročník a konečné pořadí 2021
 
 
alt
 
Výsledky Seriálu dlouhého koloběhu 2021
 
 
 
 
 
Po skvělé vášnivé debatě , která proběhla na závěr loňského Z Ráje do Pekla, vyzkoušíme pár drobných změn v pravidlech - viz níže Pravidla SDK.
 
 
 

Kalendář 2022

 

7. 5. HODKOVICKÉ KOLOBĚŽENÍ 9. ROČNÍK - 12TI HODINOVKA 

 
Pořádají Koloběžky Hodkovice.   
alt
 

(podmínkou pro bodování do seriálu je ujet minimálně 100 km)    

                                                                  

Loni byla 12ti hodinovka poprvé navedena novou trasou (s nádhernými panoramaty) na Černou studnici. Opustili jsme Ještěd kvůli šílenému provozu. Letos proto opět zavítáme na Černou studnici a uvidíme, jestli znovu název ovlivní průběh akce. Během konečné fáze loňského závodu se černě zatáhlo a začalo padat tolik vody, že poslední účastníci se cítili jako vhozeni do studny. Tradiční termín je o týden posunut, aby bylo možno zúčastnit se rozumně i obou letošních Etapáků. 

 

 
 
 
 

11. - 12. 6. O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY 3. ROČNÍK

 

Pořádá Tomáš Hájek a Famous Fathers Turnov
 

Sobota 11. 6.cca 100 km       

Neděle 12. 6. cca 100 km

 

Dvouetapový závod O Rybníkářův pohár krásně zapadl do rodiny Seriálu dlouhého koloběhu. Atmosférou, náročností etap i skvělým servisem, o který se stará tým okolo Tomáše Hájka. Zázemí bude opět v Postřelné u Jablonného v Podještědí, kde bude možnost přespat před závodem a mezi etapami. Je možné pozvat i rodinné příslušníky. Pořadí závodu vznikne po sečtení časů z obou etap. Večer v sobotu po první etapě oheň, povídání, družení, jídlo, pití a třeba i nějaký program.

 

Loňský ročník, Výsledky

 
 
 
15. - 17. 7. PŘEJEZD REPUBLIKY Č. 10

 

Pořádají Koloběžky Hodkovice. 

alt

                                                                            

(podmínkou pro bodování do Seriálu je absolvovat celou trasu) 

  

Trasa shodná s loňskou. Start v kempu Veveří Nové Hrady - průjezdní bod Černá Hora - cíl v kempu v Osoblaze

Opět bude každý účastník neustále sledovatelný na mapě v aktuální poloze během celého závodu. Jedná se o poslední možnost startu na této trase. Tříletý limit je naplněn a v roce 2023 se podíváme do jiných koutů republiky. Uveřejnění propozic a s nimi spuštění registrace proběhlo 15.2. ve 20.00.

 

Propozice

 

Loňský ročník

 

Výsledky

 

 

13. 8. O VODŇANSKÉHO KAPRA 3. ROČNÍK

 

Pořádá Miloš Dvořák
 
Délka cca 100 km
 
Co je skvělým a zavedeným, netřeba měnit. Hlavně neměnit Miloše Dvořáka a jeho kopce. 
 
 
 
 
 

10. 9. KRAJEM ZAPADLÝCH VLASTENCŮ, ANEB Z RÁJE DO PEKLA A ZPĚT (OKOLO KALICHA) 7. ROČNÍK

 

Pořádají Koloběžky Český ráj 

 Kolobežky Český ráj

 

Délka cca 100 km

 

Loňský závod se zdál většině účastníků poněkud méně náročný, než ročníky předešlé. Těžko říct, co to způsobilo. Že by nucené prodloužení o objížďku, která byla zařazena těsně před startem? Nebo po letech závodění v náročných terénech jsou účastníci zvyklí a převýšení více než 2000 m na 110 km je pro mnohé brnkačka? Uvidíme, třeba pro nás Jirka připraví ještě něco drsnějšího, jak to již delší dobu slibuje.

 
 
 

1.10. ORLICKÝMI HORAMI 1. ROČNÍK

 

Pořádá Martin Mihulka + spol.

 

Délka cca 100 km.

 

Martin Mihulka se o pořádání tohoto závodu hlásil již asi před 2 lety. Jeho zájem vytrval a tak se nechme překvapit, co pro nás vymyslí. S koloběžkami i s organizováním různých akcí má bohaté zkušenosti. Mělo by se jednat o jednodenní akci tradičního charakteru Seriálu dlouhého koloběhu.

Výsledky, Propozice

 

Loňský závod 111 moravským krasem

 

 

 
 
Pravidla Seriálu dlouhého koloběhu

 

PO LOŇSKÉM ZRUŠENÍ KOEFICIENTŮ ZA DELŠÍ TRASY, LETOS ZAVEDEME BODOVÁNÍ PRO VŠECHNY ZÚČASTNĚNÉ, TAK, ABY SE VE VÝSLEDCÍCH OBJEVOVALI VŠICHNI, KDO BYLI TŘEBA I POSLAEDNÍ V NEJOBSAZENĚJŠÍCH ZÁVODECH. TAKTÉŽ ZAVEDEME NAVÍC OHODNOCENÍ TOHO, KDO ABSOLVOVAL VŠECH 6 ZÁVODŮ SERIÁLU DLOUHÉHO KOLOBĚHU.

 

Systém bodování Seriálu dlouhého koloběhu: 

 

 

Do celkového pořadí obdrží v každém závodě prvních 15 mužů a prvních 5 žen hlavní černé body, stejným systémem, jako tomu bylo dosud. Tedy u mužů 15. místo = 1 bod, 14. místo = 2 body atd, až 1. místo = 15 bodů. u žen 5. místo = 1 bod, 4. místo = 2 body atd. až 1. místo = 5 bodů. Zároveň, ale záleží na počtu účastníků, takže například při deseti účastnících 1. místo = 10 bodů, 2. místo = 9 bodů atd. až 10 místo = 1 bod. To samé u žen.

 

Když jsou body takto sečteny, tak se v každém závodě nakonec ještě přičtou body pro první tři v cíli a to takto: První plus 3 body, druhý plus 2 body, třetí plus 1 bod. U mužů i u žen.

 

 

Dalších 15 mužů v pořadí (tedy na 16. - 30. místě) a 5 žen (6. - 10. místě) dostane stejným systémem (kromě zvláštního ohodnocení pro první tři) opět body od 1 do 15, ale zelené (muži 30. místo = 1 bod, 16. místo = 15 bodů) (ženy 10. místo = 1 bod, 6. místo = 5 bodů). Opět záleží na počtu účastníků

 

 

Dalších 15 mužů v pořadí (tedy na 31. - 45. místě) a 5 žen (11. - 15. místě) dostane stejným systémem opět body od 1 do 15, ale modré (muži 45. místo = 1 bod, 31. místo = 15 bodů) ( ženy 15. místo = 1 bod, 11. místo = 5 bodů). Opět záleží na počtu účastníků.

 

 

Další muži v pořadí (tedy na 46. - konečný počet účastníků) a  ženy (16 místo. - konečný počet účastnic) obdrží body červené (muži od posledního = 1 bod do 46. - podle počtu účastníků nad 46) (ženy od poslední = 1 bod do 16. - podle počtu účastnic nad 16).

 

 

V pořadí budou nadřazeny body černé nad zelené, zelené, nad modré a modré nad červené. Tedy, když bude mít někdo jeden bod černý, v celkovém pořadí bude výš, než kdo bude mít více bodů barevných. Po ukončení sezony při shodném bodovém zisku v nadřazené barvě, rozhoduje vyšší bodový zisk barvy nižší.

 

Pokud v závodě dojedou dva, či více závodníků ve shodném čase, počet bodů se rovná průměrné hodnotě mezi nejvyšším a nejnižším počtem za daná umístění takto: 8mé až 10té místo při 10ti účastnících ve shodném čase - body 3,2,1 se zprůměrují a každý z oněch třech dostává 2 body 

 

Ten, kdo absolvuje plný počet závodů (6) a všechny závody dokončí ve stanovené délce, na konci sezóny do konečného pořadí získá navíc 2 černé body (muži) a 1 černý bod (ženy). 

 

 Pro zařazení do Seriálu není nutná žádná registrace ani platba. Je do něj zařazen každý, kdo absolvuje byť jen jeden závod. Každý závod má vlastní registraci i propozice.

 
 V konečném hodnocení se ze šesti závodů budou počítat pouze 4 nejlepší výsledky každého účastníka. 
 
Je možnost zúčastnit se závodu, ale nebýt počítán do výsledků. Pouze být uveden jako účastník. Je nutné to nahlásit před startem. Tento nezávodník nebude mít ani povinnost kopírovat danou trasu závodu. Nebude zařazen do bodování onoho závodu a ani ostatním nebudou připočítány body za onoho účastníka. Po zaplacení startovného bude však možné využít všech výhod, které mají závodníci. Jedinou výjimkou je Přejezd republiky, kde každý přihlášený bude veden v pořadí. Jde o to, aby měl možnost zúčastnit se akce i ten, který nemá a nechce mít závodní ambice, ale chce se přidat ke komunitě dlouhých koloběžců.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Seriál dlouhého koloběhu 2021 - 6. ročník a konečné pořadí 2020
 
 
 
Výsledky Seriálu dlouhého koloběhu 2020  ZDE
 
Obvykle dochází k vyhlášení výsledků SDK během Zimní koloběžkářské veselice, kde jsou zároveň odměňováni i tři nejlepší ženy a muži. Jelikož byla veselice letos zrušena, výsledky uveřejňujeme až nyní a odměnění prvních tří žen a mužů proběhne večer po první etapě závodu O rybníkářův pohár - pokud to situace dovolí.
 
 
 
 
 
 
 
 

Kalendář 2021

 

15. 5. HODKOVICKÉ KOLOBĚŽENÍ 8. ROČNÍK - 12TI HODINOVKA PŘES JEŠTĚD

 
Pořádají Koloběžky Hodkovice.   
 

(podmínkou pro bodování do seriálu je ujet minimálně 100 km)                                                                      

Loni byla 12ti hodinovka jediným závodem, který byl zrušen. Uvidíme, jak to dopadne letos. Zatím se s Hodkovickým koloběžením počítá a pokud se uskuteční, uvidíme, jaká bude trasa. Zda se ještě pojede na Ještěd, nebo na nějaký jiný příhodný kopeček z Hodkovic nad Mohelkou.
 
 

Předloňský ročník (2020 se kvůli covidu nekonal)

 
 
 

12. - 13. 6. O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY 2. ROČNÍK

 

Pořádá Tomáš Hájek a Famous Fathers Turnov
 

Sobota 12.6 cca 100 km       

Neděle 13.6. cca 100 km

 

Loňský první ročník byl skvělou pozvánkou na letošní pokračování.  Sobotní i nedělní etapa bude startovat z Postřelné u Jablonného v Podještědí, kde budeme mít kompletní zázemí i s možností přespání v chatičkách a stanech již od pátečního odpoledne. Je možné pozvat i rodinné příslušníky. Pořadí závodu vznikne po sečtení časů z obou etap. Večer v sobotu po první etapě proběhne u ohně s jídlem a pitím i vyhlášení vítězů SDK 2020. 

 

Výsledky 2021, PropoziceLoňský ročník 

 
 

16. - 18. 7. PŘEJEZD REPUBLIKY Č. 9

 

Pořádají Koloběžky Hodkovice. 

                                                                            

(podmínkou pro bodování do Seriálu je absolvovat celou trasu) 

  

Trasa shodná s loňskou. Start v kempu Veveří Nové Hrady - průjezdní bod Černá Hora - cíl v kempu v Osoblaze

Opět bude každý účastník neustále sledovatelný na mapě v aktuální poloze během celého závodu.

 

Výsledky, PropoziceLoňský ročník

 

 

 

14. 8. O VODŇANSKÉHO KAPRA 2. ROČNÍK

 

Pořádá Miloš Dvořák
 
Délka cca 100 km
 
Loni to bylo moc pěkné. Trasa z Vodňan do Vodňan okolo Prachatic ukázala, že Miloš má skutečně kopce rád.
 
 
 
 

11. 9. KRAJEM ZAPADLÝCH VLASTENCŮ, ANEB Z RÁJE DO PEKLA A ZPĚT (OKOLO KALICHA) 6. ROČNÍK

 

Pořádají Koloběžky Český ráj 

 Kolobežky Český ráj

 

Délka cca 100 km

 

Zůstane i v letošním roce trasa z Malé Skály tou s nejdrsnějším výškovým profilem? Uvidíme, co nám opět Jirka Boháč připraví.

 
 
 
 
 

2. 10. ZNOJVÍNCUP 2021

Pozor - termín byl změněn z původního 25.9.

Pořádá Oto Habrdle

Délka cca 100 km.

 

Oto pro nás chystá velkou specialitu s překvapením. Měl vše naplánováno už loni, ale nejistá situace kvůli covidu mu plány překazila. Letos by se vše mělo povést i vzhledem k posunutí termínu blíže k podzimu. Tento termín byl vybrán i proto, že v tu dobu v kaji vína vrcholí burčáková sezóna. A nám tu vyvrcholí sezóna SDK. Určitě bude příjemné spojit obojí dohromady.

 

Loňský ročník

Výsledky náhradního závodu

 

 

Pravidla Seriálu dlouhého koloběhu

 

PRO LETOŠNÍ ROČNÍK ZKUSÍME ZRUŠIT KOEFICIENTY ZA DELŠÍ TRASY NEŽ 200 KM. U PŘEJEZDU REPUBLIKY JE TO I PROTO, ABYCHOM NEHENDIKEPOVALI TY, KTEŘÍ SE KVŮLI LIMITU 100 ZÁVODNÍKŮ NEMUSÍ DOSTAT NA STARTOVNÍ LISTINU.  UVIDÍME, JAK SE NOVÉ PRAVIDLO OSVĚDČÍ.

 

Do celkového pořadí bude počítáno prvních 15 mužů a 5 žen  v každém závodě.

Zvlášť ženy a zvlášť muži.

 

Pro zařazení do Seriálu není nutná žádná registrace ani platba. Je do něj zařazen každý, kdo absolvuje byť jen jeden závod. Každý závod má vlastní registraci i propozice.

 

Systém bodování Seriálu dlouhého koloběhu:

Počet bodů závisí na počtu účastníků. Tedy:

 

 • Například při deseti účastnících první získává  10 bodů, druhý 9 bodů atd. 

 

 • Když jsou body takto sečteny, tak se v každém závodě nakonec ještě přičtou body pro první tři v cíli a to takto: První plus 3 body, druhý plus 2 body, třetí plus 1 bod.

 

 • Pokud v závodě dojedou dva, či více závodníků ve shodném čase, počet bodů se rovná průměrné hodnotě mezi nejvyšším a nejnižším počtem za daná umístění takto: 8mé až 10té místo při 10ti účastnících ve shodném čase - body 3,2,1 se zprůměrují a každý z oněch třech dostává 2 body
 
 
V konečném hodnocení se ze šesti závodů budou počítat pouze 4 nejlepší výsledky každého účastníka. 
 
Je možnost zúčastnit se závodu, ale nebýt počítán do výsledků. Pouze být uveden jako účastník. Je nutné to nahlásit před startem. Tento nezávodník nebude mít ani povinnost kopírovat danou trasu závodu. Nebude zařazen do bodování onoho závodu a ani ostatním nebudou připočítány body za onoho účastníka. Po zaplacení startovného bude však možné využít všech výhod, které mají závodníci. Jedinou výjimkou je Přejezd republiky, kde každý přihlášený bude veden v pořadí. Jde o to, aby měl možnost zúčastnit se akce i ten, který nemá a nechce mít závodní ambice, ale chce se přidat ke komunitě dlouhých koloběžců.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Seriál dlouhého koloběhu 2020 - 5. ročník a konečné pořadí 2019

 

 

Konečné výsledky Seriálu dlouhého koloběhu sezóny 2019 muži ZDE

  Konečné výsledky Seriálu dlouhého koloběhu sezóny 2019 ženy ZDE

 

 

Kalendář 2020

 

16. 5. HODKOVICKÉ KOLOBĚŽENÍ 8. ROČNÍK - 12TI HODINOVKA PŘES JEŠTĚD.

Pořádají Koloběžky Hodkovice.                                                                                alt

ZRUŠENO

Přátelé, věřím, že jste všichni zdraví a využíváte nouzový stav k ojedinělým vyjížďkám na koloběžce. Nyní už i bez roušky. Bohužel situace nám nedovolí uskutečnit letošní Hodkovické koloběžení. Sice dosud není jisté, zda by taková akce 16.5. byla povolena, či nikoli, ale pokud by se měla uskutečnit, museli bychom v tuto chvíli na její organizaci pilně pracovat. To vzhledem k nejistotě možné není, protože kromě času ona příprava vyžaduje určité finanční prostředky. O to víc se těšme na akce, které se budou konat v pozdějších datech a doufejme, že proběhnou v plánovaných podobách.
 
Brzy budou k dispozici propozice na závod (pro někoho vyjížďku) O Rybníkářův pohár, který proběhne ve dvou cca stokilometrových etapách 6. - 7. 6.  Stejně i Přejezd republikyplánujeme v podobě a termínu, podle uveřejněných propozic. Tedy 17. - 19. 7.
 
Pro ty, kdo budou nostalgicky smutnit po zrušeném Hodkovickém koloběžením máme malinkou náplast v podobě krátkého videa, které bylo natočeno loni a dosud nebylo uveřejněno. Sedněte si, něco dobrého si nalijte a zasněte se zde.
 
Všem přejeme optimismus, zdraví a zkusme si vzít z této situace to lepší. Já mám například konečně čas uklidit si šuplík ve stole. Ale nejdřív si jdu dát malého šlofíčka.....
 
Pavel Štork

Loňský ročník

 

6. - 7. 6. O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY

Pořádá Tomáš Hájek a spol.
 

Sobota 6.6 cca 100 km       

Neděle 7.6. cca 100 km  

Nový závod nahrazující Okolo chalupy. Sobotní start bude v Turnově a po absolvování 100 km cíl první etapy v Postřelné u Jablonného v Podještědí. Přespání na  nedělní etapu je zajištěno v chatičkách a stanech. Je možné pozvat i rodinné příslušníky. Večer proběhne u ohně s jídlem a pitím. Nedělní etapa (100 km) končí opět v Turnově. Pořadí celého závodu vznikne po sečtení časů z obou etap.                                                                        

 

17. - 19. 7. PŘEJEZD REPUBLIKY Č. 8

Pořádají Koloběžky Hodkovice.                                                                              alt

(podmínkou pro bodování do Seriálu je absolvovat celou trasu)    

Nová trasa Start v kempu Veveří Nové Hrady - průjezdní bod Černá Hora - cíl v kempu v Osoblaze

Opět bude každý účastník neustále sledovatelný na mapě v aktuální poloze během celého závodu.

Propozice,Loňský ročník, Výsledky

 

1. 8. ZNOJVÍNCUP 2020

Pořádá Oto Habrdle

Délka cca 100 km.

Závod O Znojemskou okurku do svých rukou převzal Oto Habrdle. S ním přišel nový název  a plánuje pro nás též pozměněnou trasu. Jelikož v tom kraji žije, věřím, že se máme na co těšit.

PropoziceLoňský ročníkVýsledky

 

15. 8. O VODŇANSKÉHO KAPRA 1. ROČNÍK

Pořádá Miloš Dvořák
 
Délka cca 100 km
 
Miloš opustil Znojmo a putuje republikou. Je pohodový člověk a tak nám chce připravit pohodový závod pohodovou jihočeskou krajinou.
 
 
 

12. 9. KRAJEM ZAPADLÝCH VLASTENCŮ, ANEB Z RÁJE DO PEKLA A ZPĚT (OKOLO KALICHA) 5. ROČNÍK

Pořádají Koloběžky Český ráj  

Délka cca 100 km
Kolobežky Český ráj

A ta otázka z předchozích let je stále stejná: Dokáže konečně někdo v tomto závodě s nejdrsnějším profilem (stoupání přes 2500 m) porazit Miloše Dvořáka? Loni se stal sice vítězem Leoš Kafka, ale Miloš se porazil sám tím, že minul jednu odbočku a pak už uháněl někam směrem k Moskvě.
 
 

28. 9.  ČESKÝM STŘEDOHOŘÍM  3. ROČNÍK

Pořádá Tomáš Lapka

délka cca 100 km

Tomáš Lapka pro nás chystá novou trasu a tvrdí, že bude minimálně stejně úchvatná jako ta loňská. Inu, kdo by odolal?

PropoziceLoňský ročníkVýsledky

 

 

Pravidla Seriálu dlouhého koloběhu

 

JEDINOU ZMĚNOU PRO  LETOŠNÍ ROČNÍK JE SNÍŽENÍ POČTU BODOVANÝCH ŽEN V KAŽDÉM ZÁVODĚ. JELIKOŽ DAM BÝVÁ PODSTATNĚ MÉNĚ (PŘI DÉLCE A PROFILECH TRATÍ SE NELZE DIVIT) NEŽ MUŽŮ, BUDE DO SDK BODOVANÝCH PRVNÍCH PĚT ŽEN V POŘADÍ V KAŽDÉM ZÁVODĚ.

Do celkového pořadí bude počítáno prvních 15 mužů v každém závodě. To je nezměněno.

 Zvlášť ženy a zvlášť muži.

Pro zařazení do Seriálu není nutná žádná registrace ani platba. Je do něj zařazen každý, kdo absolvuje byť jen jeden závod. Každý závod má vlastní registraci i propozice.

 

Systém bodování Seriálu dlouhého koloběhu:

Počet bodů závisí na počtu účastníků. Tedy:

 • Při deseti účastnících první získává  10 bodů, druhý 9 bodů atd. 
 • Navíc, když má trasa závodu 200km a více, každému jejímu pokořiteli se počet bodů násobí koeficientem 1,2
 • Pakliže má trasa závodu nad 300km, každému jejímu pokořiteli se počet bodů násobí koeficientem 1,4
 • Když jsou body takto sečteny, tak se v každém závodě nakonec ještě přičtou body pro první tři v cíli a to takto: První plus 3 body, druhý plus 2 body, třetí plus 1 bod.
 • Pokud v závodě dojedou dva, či více závodníků ve shodném čase, počet bodů se rovná průměrné hodnotě mezi nejvyšším a nejnižším počtem za daná umístění takto: 8mé až 10té místo při 10ti účastnících ve shodném čase - body 3,2,1 se zprůměrují a každý z oněch třech dostává 2 body
 
 
V konečném hodnocení se ze sedmi závodů budou počítat pouze 4 nejlepší výsledky každého účastníka. 
 
 
Je možnost zúčastnit se závodu, ale nebýt počítán do výsledků. Pouze bude uveden jako účastník. Je nutné to nahlásit před startem. Tento nezávodník nebude mít ani povinnost kopírovat danou trasu závodu. Nebude zařazen do bodování onoho závodu a ani ostatním nebudou připočítány body za onoho účastníka. Po zaplacení startovného bude však možné využít všech výhod, které mají závodníci. Jedinou výjimkou je Přejezd republiky, kde každý přihlášený bude veden v pořadí. Jde o to, aby měl možnost zúčastnit se akce i ten, který nemá a nechce mít závodní ambice, ale chce se přidat ke komunitě dlouhých koloběžců.
 
 
 
 
Seriál dlouhého koloběhu 2019 - 4. ročník. A konečné pořadí 2018.

 

Po Přejezdu republiky jsou k dispozici průběžné pořadí Seriálu dlouhého koloběhu.  

 

Úvodem pro ty, kdo se nemohli zúčastnit 5. 1. Koloběžkářské veselice jsou k dispozici, díky pohotovému telefonnímu kameramanovi Jardovi Svobodovi, videozáznamy.

Marčánova sezóna - povídání s fotkami: 1. část, 2. část

Martinina cesta do Santiaga de Compostela - působivé vyprávění s fotkami 1. část2. část a 3. část

Krátká divadelní scénka jak to vypadá na koloběžkovém táboře.

Divadlo - Co prožívá účastník Přejezdu republiky.

 

 

 

 

Konečné výsledky Seriálu dlouhého koloběhu 2018 (čisté): XLSXODS

  Konečné výsledky Seriálu dlouhého koloběhu 2018 (kompletní): XLSXODS

 

 

 

Kalendář 2019

 
 

18.5. Hodkovické koloběžení 7. ročník - 12ti hodinovka přes Ještěd.

Pořádají Koloběžky Hodkovice.                                                                                

(podmínkou pro bodování do seriálu je ujet minimálně 100 km)                        

Zdá se, že 6 okruhů přes Ještěd se stihnout nedá, ale dokáže někdo k 5-ti Ještědům přidat 4 doplňkové okruhy? Dosavadní maximum drží Přemek Ježek (5/3)

VýsledkyPropoziceLoňský ročník

 

8.6. Okolo chalupy o poslední palačinku 4. ročník  Český ráj

Pořádají Koloběžky Hodkovice                                                                                 

100 km nebo 200 km. Volba každého účastníka. 

Stále stejný okruh, ale opět jiné místo startu a cíle. Jako poslední v řadě, padla volba na Vyskeř. Poslední, neboť už všechna místa, která byla občerstvovačkou, stala se i startem. Poslední, neboť příští rok se závod v této podobě už neuskuteční. Bude nahrazen jiným formátem, jinou tratí i místem. Snad jen termín zůstane zachován.

 

12. - 14. 7. Přejezd republiky č. 7

Pořádají Koloběžky Hodkovice.                                                                              

(podmínkou pro bodování do seriálu je absolvovat celou trasu)    

Start Broumov -  Novohradské hory (místo bude upřesněno)

Opět bude každý účastník neustále sledovatelný na mapě v aktuální poloze během celého závodu.

VýsledkyPropoziceLoňský ročník

 

17.8. O Znojemskou okurku 3. ročník

Pořádá Miloš Dvořák

Délka 100 km.

Závod v místech vína. Věříme, že se bude opakovat loňská vysoká účast.

VýsledkyPropoziceLoňský ročník 

 

14.9. Krajem zapadlých vlastenců, aneb z Ráje do pekla a zpět (Okolo Kalicha) 4. ročník

Pořádají Koloběžky Český ráj  Kolobežky Český ráj

Otázka z loňska stále trvá: Dokáže konečně někdo v tomto závodě s nejdrsnějším profilem (stoupání přes 2500 m) porazit Miloše Dvořáka? Závod zatím nepoznal jiného vítěze.
 

28.9.  Českým středohořím  2. ročník

Pořádá Tomáš Lapka

délka cca 100 km

Loňský ročník provázelo nádherné počasí, které vykouzlilo v úchvatné krajině dokonalé kulisy závodu. Tento ne tak často navštěvovaný kout Čech rozhodně za závod a účast v něm stojí.

Výsledky, Propozice, Loňský ročník

 

 

Pravidla Seriálu dlouhého koloběhu

 

JEDINOU ZMĚNOU PRO  LETOŠNÍ ROČNÍK JE SNÍŽENÍ HODNOTY KOEFICIENTU PRO ZÁVODY NAD 200 A NAD 300 KM.

Do celkového pořadí bude počítáno pouze prvních 15 lidí v každém závodě. Zvlášť ženy a zvlášť muži.

Pro zařazení do Seriálu není nutná žádná registrace ani platba. Je do něj zařazen každý, kdo absolvuje byť jen jeden závod. Každý závod má vlastní registraci i propozice.

 

Systém bodování Seriálu dlouhého koloběhu:

Počet bodů závisí na počtu účastníků. Tedy:

 • Při deseti účastnících první získává  10 bodů, druhý 9 bodů atd. 
 • Navíc, když má trasa závodu 200km a více, každému jejímu pokořiteli se počet bodů násobí koeficientem 1,2
 • Pakliže má trasa závodu nad 300km, každému jejímu pokořiteli se počet bodů násobí koeficientem 1,4
 • Když jsou body takto sečteny, tak se v každém závodě nakonec ještě přičtou body pro první tři v cíli a to takto: První plus 3 body, druhý plus 2 body, třetí plus 1 bod.
 • Pokud v závodě dojedou dva, či více závodníků ve shodném čase, počet bodů se rovná průměrné hodnotě mezi nejvyšším a nejnižším počtem za daná umístění takto: 8mé až 10té místo při 10ti účastnících ve shodném čase - body 3,2,1 se zprůměrují a každý z oněch třech dostává 2 body
 
V konečném hodnocení se ze sedmi závodů budou počítat pouze 4 nejlepší výsledky každého účastníka. 
 
Je možnost zúčastnit se závodu, ale nebýt počítán do výsledků. Pouze bude uveden jako účastník. Je nutné to nahlásit před startem. Tento nezávodník nebude mít ani povinnost kopírovat danou trasu závodu. Nebude zařazen do bodování onoho závodu a ani ostatním nebudou připočítány body za onoho účastníka. Po zaplacení startovného bude však možné využít všech výhod, které mají závodníci. Jedinou výjimkou je Přejezd republiky, kde každý přihlášený bude veden v pořadí. Jde o to, aby měl možnost zúčastnit se akce i ten, který nemá a nechce mít závodní ambice, ale chce se přidat ke komunitě dlouhých koloběžců.

 

Seriál dlouhého koloběhu 2018 - 3. ročník a konečné pořadí 2017

 Seriál dlouhého koloběhu

 

Průběžné výsledky seriálu dlouhého koloběhu 2018 - ODS, XLSX.

 

Máme již pevné termíny všech letošních závodů třetího ročníku Seriálu dlouhého koloběhu.

 

12.5. Hodkovické koloběžení 6. ročník - 12ti hodinovka přes Ještěd.

Pořádají Koloběžky Hodkovice.                                                                                

(podmínkou pro bodování do seriálu je ujet minimálně 100 km)                        

Zdá se, že 6 okruhů přes Ještěd se stihnout nedá, ale dokáže někdo k 5-ti Ještědům přidat 4 doplňkové okruhy? Dosavadní maximum drží Přemek Ježek (5/3)

PROPOZICE

Loňský ročník   Výsledky

 

16.6. Okolo chalupy o kýtu paní starostky 3. ročník  Český ráj

Pořádají Koloběžky Hodkovice a obec Chocnějovice.                                             

100 km nebo 200 km. Volba každého účastníka. (pro bodování do seriálu bude stačit ujet jeden okruh-100 km)

Při třetím ročníku bude již třetí místo startu a cíle na stále stejné trase. Tentokrát zázemí poskytne obec Chocnějovice, kde se nám postarají o dokonalý servis, že se budeme cítit jako v  cíli Tour de France. Naši akci si berou za svou a dokonce bude možno i přespat.

PROPOZICE

 

27. - 29. 7. Přejezd republiky č. 6

Pořádají Koloběžky Hodkovice.                                                                              

(podmínkou pro bodování do seriálu je absolvovat celou trasu)    

Start Broumov - cíl Bělá v Novohradských horách (3 km od cíle loňského)

Tentokrát bude každý účastník neustále sledovatelný na mapě v aktuální poloze během celého závodu.

PROPOZICE

Loňský ročník  Výsledky 

 

18.8. O Znojemskou okurku 2.ročník

Pořádá Miloš Dvořák

Délka 100 km.

Závod v místech vína, kde bychom se rádi potkali s moravskými dlouhými koloběžci.

Loňský ročník  Výsledky

 

8.9. Krajem zapadlých vlastenců, aneb z Ráje do pekla a zpět (Okolo Kalicha) 3. ročník

Pořádají Koloběžky Český ráj  Kolobežky Český ráj

Dokáže konečně někdo v tomto závodě s nejdrsnějším profilem (stoupání přes 2500 m) porazit Miloše Dvořáka, vítěze obou předchozích ročníků?
 
 
 
 

28.9.  Českým středohořím  1.ročník

Pořádá Tomáš Lapka

délka cca 100 km

Závod povede nádhernou krajinou a nechme se překvapit jaké menu pro nás pořadatel připraví.

PROPOZICEVýsledky

 

Závod Pohár Posázaví byl po loňském 4. ročníku ukončen. Akce Trhni Šumavu, kterou pořádá Koloběžíme, byla přesunuta na 16.6. a letos nebude zařazena do závodů Seriálu dlouhého koloběhu.

 

Drobné změny v pravidlech Seriálu dlouhého koloběhu:

1. Do celkového pořadí bude počítáno pouze prvních 15 lidí v každém závodě. Zvlášť ženy a zvlášť muži.

2. Bude možnost zúčastnit se závodu, ale nebýt počítán do výsledků. Pouze bude uveden jako účastník. Je nutné to nahlásit před startem. Tento nezávodník nebude mít ani povinnost kopírovat danou trasu závodu. Nebude zařazen do bodování onoho závodu a ani ostatním nebudou připočítány body za onoho účastníka. Po zaplacení startovného bude však možné využít všech výhod, které mají závodníci. Jedinou výjimkou je Přejezd republiky, kde každý přihlášený bude veden v pořadí. Jde o to, aby měl možnost zúčastnit se akce i ten, který nemá a nechce mít závodní ambice, ale chce se přidat ke komunitě dlouhých koloběžců.

Pro zařazení do Seriálu není nutná žádná registrace ani platba. Je do něj zařazen každý, kdo bude klasifikován byť jen v jednom závodě. Každý závod má vlastní registraci i propozice.

 

Systém bodování Seriálu dlouhého koloběhu:


Počet bodů závisí na počtu účastníků. Tedy:

- Při deseti účastnících první získává  10 bodů, druhý 9 bodů atd.
 
- Navíc, když má trasa závodu 200km a více, každému jejímu pokořiteli se počet bodů násobí koeficientem 1,3.
 
- Pakliže má trasa závodu nad 300km, každému jejímu pokořiteli se počet bodů násobí koeficientem 1,6. - Když jsou body takto sečteny, tak se v každém závodě nakonec ještě přičtou body pro první tři v cíli a to takto: První plus 3 body, druhý plus 2 body, třetí plus 1 bod.
 
- Pokud v závodě dojedou dva, či více závodníků ve shodném čase, počet bodů se rovná průměrné hodnotě mezi nejvyšším a nejnižším počtem za daná umístění takto:
8mé až 10té místo při 10ti účastnících ve shodném čase - body 3,2,1 se zprůměrují a každý z oněch třech dostává 2 body
 
V konečném hodnocení se ze šesti závodů budou počítat pouze 4 nejlepší výsledky každého účastníka.

 

Konečné výsledky seriálu dlouhého koloběhu 2017.

 

 

 

Seriál dlouhého koloběhu 2017 - 2.ročník

Seriál dlouhého koloběhu

Kalendář závodů :

13.5.2017  Hodkovické koloběžení  - 12ti hodinovka.
Pořádá: Koloběžky Hodkovice Koloběžky Hodkovice
Výsledky (podmínkou pro bodování do seriálu bylo ujet minimálně 100 km)

Propozice            Loňský ročník

 

10.6.2017   Okolo chalupy o koláče paní Ježkové (Český ráj)            Koloběžky Český Ráj

Pořádá: Jiří Boháč-Koloběžky Český Ráj a Koloběžky Hodkovice

Koloběžky HodkoviceCca 200 km. Pojedou se 2 okruhy po 100 km. (pro bodování do seriálu bude stačit ujet jeden okruh)     VÝSLEDKY      PROPOZICE       Loňský ročník

 

 14.-16.7. Přejezd republiky (po třech ročnících letos nová trasa)
Pořádá Koloběžky Hodkovice             Koloběžky Hodkovice
 Loňský ročník(podmínkou pro bodování do seriálu je absolvovat celou trasu)

VÝSLEDKY        PROPOZICE

           
29.7  Trhni si Šumavu
Pořádá: Koloběžíme s.r.o.      PROPOZICEKoloběžíme
Délka: 102 km.     VÝSLEDKY        Loňský ročník

 19.8.  O Znojemskou okurku
 Pořádá: Miloš Dvořák    PROPOZICE
 Délka 100 km   VÝSLEDKY


9.9  Krajem zapadlých vlastenců aneb z Ráje do pekla a zpět (Okolo Kallicha)
Pořádá: Koloběžky Český ráj     PROPOZICE         Kolobežky Český ráj
Cca 100 km. Loňský ročník

28.9.  Pohár Posázaví
Pořádá: Koloběžky Hodkovice    PROPOZICE     Koloběžky Hodkovice
103 km.  VÝSLEDKY     Loňský ročník 


KONEČNÉ VÝSLEDKY SERIÁLU DLOUHÉHO KOLOBĚHU PRO ROK 2017

BUDOU VYHLÁŠENY

6.1.2018

NA KOLOBĚŽKÁŘSKÉ VESELICI V HODKOVICÍCH NAD MOHELKOU,

ČÍMŽ JSTE VŠICHNI S PŘEDSTIHEM ZVÁNI.


Průběžné výsledky Seriálu dlouhého koloběhu 2017

Pro zařazení do Seriálu není nutná žádná registrace ani platba. Je do něj zařazen každý, kdo absolvuje byť jen jeden závod.
Každý závod má vlastní registraci i propozice.

 
Systém bodování Seriálu dlouhého koloběhu:

Počet bodů závisí na počtu účastníků. Tedy:

- Při deseti účastnících první získává  10 bodů, druhý 9 bodů atd. 
- Navíc, když má trasa závodu 200km a více, každému jejímu pokořiteli se počet bodů násobí koeficientem 1,3
- Pakliže má trasa závodu nad 300km, každému jejímu pokořiteli se počet bodů násobí koeficientem 1,6
- Když jsou body takto sečteny, tak se v každém závodě nakonec ještě přičtou body pro první tři v cíli a to takto: 
První plus 3 body, druhý plus 2 body, třetí plus 1 bod.
- Pokud v závodě dojedou dva, či více závodníků ve shodném čase, počet bodů se rovná průměrné hodnotě mezi nejvyšším a nejnižším počtem za daná umístění takto:
8mé až 10té místo při 10ti účastnících ve shodném čase - body 3,2,1 se zprůměrují a každý z oněch třech dostává 2 body
 
V konečném hodnocení se ze sedmi závodů budou počítat pouze 4 nejlepší výsledky každého účastníka. 
 

Pro motivaci konečné VÝSLEDKY SDK 2016

Seriál dlouhého koloběhu

1. ročník - 2016

Jeden zimní večer zrodil nápad spojit dlouhé (nad 100 km) koloběžkové závody v seriál dlouhého koloběhu. Vím, že pohárů, seriálů a lig už je vcelku dost, ale myslím, že každá má to své jedinečné. Letošní první ročník bude samozřejmě zaváděcí a zkušební. Po sezóně si řekneme, co nám vlastně onen zimní večer přinesl.

Konečné vyhlášení výsledků celého Seriálu dlouhého koloběhu proběhne 8.10.2016 během rozloučení s koloběžkovou sezónou 2016 na Šumavě - Zadov - chata Cihelna (v odkazu i informace ohledně účasti).

Kalendář závodů :

14.5.  Hodkovické koloběžení  - 12ti hodinovka.
Pořádá: Koloběžky Hodkovice Koloběžky Hodkovice
Výsledky a podrobnosti ZDE (podmínkou pro bodování do seriálu bylo ujet minimálně 100 km)

4.6.    Okolo chalupy o máminy buchty (Český ráj)
Pořádá: Přemek Ježek a Koloběžky HodkoviceKoloběžky Hodkovice
Cca 200 km. Pojedou se 2 okruhy po 100 km. (pro bodování do seriálu bude stačit ujet jeden okruh)             Výsledky

16.7  Trhni si Šumavu
Pořádá: Koloběžíme s.r.o.Koloběžíme
Délka: 102 km.    Výsledky

29.-31.7. Přejezd republiky
Pořádá Koloběžky Hodkovice            VýsledkyKoloběžky Hodkovice
(podmínkou pro bodování do seriálu je absolvovat celou trasu)

10.9  Okolo Kalicha - dlouhá verze
Pořádá: Koloběžky Český ráj              VýsledkyKolobežky Český ráj
Cca 100 km. Loňský ročník krátké verze zde

1.10.  Pohár Posázaví
Pořádá: Koloběžky Hodkovice           VýsledkyKoloběžky Hodkovice
102 km.
Konečné vyhlášení výsledků celého Seriálu dlouhého koloběhu proběhne 8.10.2016 během rozloučení s koloběžkovou sezónou 2016 na Šumavě - Zadov - chata Cihelna (v odkazu i informace ohledně účasti).

 

Ze šesti závodů se budou počítat 4 nejlepší výsledky.
Pro zařazení do seriálu není nutná žádná registrace ani platba. Bude do něj zařazen každý, kdo absolvuje byť jen jeden závod.
Každý závod bude mít vlastní registraci i propozice.

Partnerem seriálu je firma Kostka - kolobka, s.r.o.


Pavel Štork


Systém bodování Seriálu dlouhého koloběhu:

Počet bodů závisí na počtu účastníků. Tedy:

Při deseti účastnících první získává  10 bodů, druhý 9 bodů atd.
Navíc, když má trasa závodu 200km a více, každému jejímu pokořiteli se počet bodů násobí koeficientem 1,3.
Pakliže má trasa závodu nad 300km, každému jejímu pokořiteli se počet bodů násobí koeficientem 1,6.
Když jsou body takto sečteny, tak se v každém závodě nakonec ještě přičtou body pro první tři v cíli a to takto:
První plus 3 body, druhý plus 2 body, třetí plus 1 bod.

 

VÝSLEDKY SERIÁLU (průběžné i celkové bodování):  ke staženíKontakt: 

Pavel Štork
tel.: 608 346 903
e-mail: pavel.stork@seznam.cz
kamenná prodejna:
Hodkovice nad Mohelkou, Liberecká 16
Otevírací doba
TOPlist

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz