Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Přejezd republiky č. 7 - 2019
 

PŘEJEZD REPUBLIKY Č. 7  BROUMOV – NOVOHRADSKÉ HORY  12. – 14. 7. 2019

 

Výsledky zde

 

v rámci seriálu závodů Dlouhého koloběhu 

 

 

A je to tady. Poslední Přejezd republiky na trase z Broumova do Novohradských hor. Kdo tuto trať nezkusí teď, neokusí ji v rámci Přejezdu již nikdy. Inu, tak se do toho zakousněme.

 

Slavnostní Start  12.7.2019 v 8:30 hod. před nejstarším dřevěným kostelem ČR v Broumově (50.5794886N, 16.3329297E) pro ty, kteří chtějí vyrazit v generálském čase. Poté se spanilou jízdou přemístíme před čerpací stanici EuroOil (50.5905333N, 16.3185792E), kde proběhne  v 9.00  ostrý start. Ostatní, kteří z jakéhokoli důvodu nevyjedou na trať v tento moment, mohou odstartovat kdykoli od čerpací stanice 12.7. od 5.00 do 21.00, nebo 13.7. od 5.00 do 12.00.

Cíl nejdéle do 14:00 v neděli 14.7.2019 v Autokempu Veveří (48°46'0.095"N, 14°47'24.007"E). Cíl je oproti loňskému roku jinde, proto přibyl na trati druhý kontrolní bod, aby trasa a kilometráž zůstaly zhruba zachovány. Po limitu (neděle 14 hod.) může samozřejmě účastník dokončit závod, ale v cíli již nebude rozhodčí.

Trasa povede přes 2 kontrolní body. 

Prvním kontrolním bodem bude historická zemská hranice mezi Královstvím českým a Markrabstvím moravským (49.5069969N, 15.8415608E) na silnici mezi obcemi Újezd a Sirákov před Polnou. Na místě vás uvítají historické smaltované cedule, hraniční kámen, stožár s vlajkou, historická mapa a pohraničník v budce, se kterým si každý závodník pro kontrolu udělá společnou fotku a tuto hned odešle na později udanou adresu.

 

Účastníci minulých ročníků na zemské hranici

   

 

Druhým kontrolním bodem bude pergola v Dobrkovské Lhotce (48°47'38.931"N, 14°35'47.192"E). Pod pergolou bude připraveno občerstvení a pro každého speciální, neopakovatelná samolepka se jménem každého účastníka. Samolepku se svým jménem si každý vezme a prokáže se jí v cíli. Poté zůstává každému závodníkovi na památku.

Trasu mezi startem/kontrolními body/cílem si volí každý podle svého a je též na každém jednotlivci, zda pojede sám, ve dvojici, nebo skupině, s doprovodem, či GPS navigací. V cíli pak každý oznámí, zda měl doprovodný support, zda absolvoval trasu s GPS a kolik najel kilometrů. Ve výsledkové listině tyto skutečnosti budou uvedeny pouze pro zajímavost. Nepředpokládá se, že by některý závodník použil nějakou významnou hlavní silnici – žádná ani není v přímém směru mezi startem, kontrolním bodem a cílem. Při dřívějších Přejezdech republiky byly některé hlavní silnice zakázány.

Propojení: Loni se osvědčila spolupráce s firmou Follow me, která nám i letos zajistí neustálý on-line přehled všech závodníků na mapě republiky pro kohokoli, kdo se o to bude zajímat. Kdo se kde nachází a v jakém čase. Před startem každý obdrží tracker (malou krabičku), kterou poveze s sebou právě kvůli přenosu dat on-line. Tracker dostane každý, kdo bude startovat v 9.00 hod 12.7., od pořadatele. Ti, kteří budou startovat v jiném čase, si vyzvednou tracker v Broumově na čerpací stanici EuroOil, v místě startu. Odkaz, kde bude možné on-line sledovat závodníky, bude včas oznámen.

 

přihláška

Startovní listina 
Hodkovické koloběžení 2017

  

Startovné 500,- zaslat nejpozději do 8. 7. na účet 2101450878/2010.

K platbě připište do poznámky jména, za která je platba provedena.

Případné otázky na e-mail pavel.stork@seznam.cz, nebo na mobil 608 346 903.

 

Doprovod: si každý zajišťuje sám. Samozřejmě je možná domluva více závodníků dohromady, nebo možnost absolvovat trasu bez doprovodu.

Zajištění: Před startem z 11. na 12.7. lze přespat v Penzionu, který je součástí areálu kempu u Nývltů v Martínkovicích. Penzion je pro účastníky celý rezervován - 16 postelí a 2 přistýlky. Kvůli nepřehlednosti situace v loňském roce, letos nebudeme dopředu rezervovat postele. Penzion je již zaplacen (3000,-) Kdokoli tam kdykoli ve čtvrtek 11.7. přijede, může si zabrat postel. Když dojdou postele, je možné přespat někde v penzionu na podlaze. Nakonec spočítáme počet nocležníků (i na podlaze) a částku 3000,- rozdělíme a vybereme mezi nimi. V penzionu nedostaneme lůžkoviny, proto i tam je nutno vzít si vlastní spacák. Samozřejmě je možnost spát v kempu i ve vlastním stanu. Vzdálenost kempu od startu 4 km.

V cíli v Autokempu Veveří máme  k dispozici na noc z 12. na 13.7. dvě chatky po 4 postelích a na noc ze 13. na 14.7. pět chatek po 4 postelích. V kempu je dále možnost postavení neomezeného množství stanů. Každý, kdo přijede do cíle bude se moci vysprchovat. Tentokrát je pan majitel velmi vstřícný a připraví nám dostatek jídla i pití podle počtu přihlášených účastníků. I ten, kdo přijede v noci, dostane najíst. Systém pro přidělování postelí bude ještě domyšlen a oznámen. Zatím to vypadá na spontánní přidělování podle momentální situace..

 

Cílový Autokemp Veveří

 

Zabezpečení: Bude možnost přepravit do cíle osobní věci každého účastníka, který tyto předá pořadatelskému autu před startem v Broumově 12.7. do 9 hod., nebo do 11.7. v Hodkovicích nad Mohelkou. Každý startuje na své riziko, jako kdyby jel sám. Pouze si nakonec řekneme, kdo to dal a kdo navíc za kratší dobu. Nepředpokládáme nečestné praktiky. Zadání je jednoduché - kdo co nejdříve přejede republiku s projetím kontrolních bodů.

Ceny: Letos opět bude pro každého, kdo dokončí trasu, připravena speciální medaile, na kterou hned po dojetí dopíšeme jméno a výsledný čas. I tentokrát připravíme pro zájemce trička, ručníky, nebo osušky, na které necháme úspěšnému závodníkovi vyšít kromě běžných a daných údajů (Přejel(a) jsem republiku 12.-14.7.2019 Broumov – Novohradské hory i jméno, čas a ujeté kilometry. Cena trička bude 500,-. Kdo bude mít zájem o textil, oznámí to pořadateli po dojetí do cíle.

 

Ukázka triček

 

 

Příklad možné trasy Přejezdu republiky https://en.mapy.cz/s/3tEGK

 

Pokud by měl někdo během závodu chuť se kulturně vzdělat, je na trase řada míst, která by stála za shlédnutí:

  • Třebechovice pod Orebem - druhý největší dřevěný pohyblivý betlém v ČR
  • Holice - rodiště Emila Holuba, trasa Holice-Pardubice byly roku 1908 první pravidelnou autobusovou linkou v Čechách
  • Jihlava - čtvrté největší náměstí v ČR, druhé nejrozsáhlejší podzemí v ČR
  • Třešť - největší sluneční hodiny v ČR
  • Jindřichův Hradec - největší dřevěný pohyblivý betlém v ČR, třetí největší hrad v ČR
  • Trhové Sviny - rodiště Emila Háchy
  • 2 km za Trhovými Sviny - poutní kostel nejsvětější trojice (skvost českého baroka)
 

Tak co Vy na to?

 

Start některých účastníků minulého ročníku 

 
 

Kontakt: 

Pavel Štork
tel.: 608 346 903
e-mail: pavel.stork@seznam.cz
kamenná prodejna:
Hodkovice nad Mohelkou, Liberecká 16
Otevírací doba
TOPlist

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz