Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Přejezd republiky č. 6 - 2018

 

Přejezd republiky č. 6  Broumov – Novohradské hory  27. – 29. 7. 2018

 

Výsledky zde

 

v rámci seriálu závodů Dlouhého koloběhu 

Logo Seriálu dlouhého koloběhu

A jedeme dál.... Nic nás nezastaví....Kdo chvíli stál, již stojí opodál....Bez cesty není  cíle, bez cíle není život....Kdo se neumí bavit, jakoby nežil....Pro toho, kdo okusil, není návratu.....Víc, než sledovat, je prožít to.....

Slavnostní Start  27.7.2018 v 8:30 hod. před nejstarším dřevěným kostelem ČR v Broumově (50.5794886N, 16.3329297E) pro ty, kteří chtějí vyrazit v generálském čase. Poté se spanilou jízdou přemístíme před čerpací stanici EuroOil (50.5905333N, 16.3185792E), kde proběhne  v 9.00  ostrý start. Ostatní, kteří z jakéhokoli důvodu nevyjedou na trať v tento moment, mohou odstartovat kdykoli od čerpací stanice 27.7. od 5.00 do 21.00, nebo 28.7. od 5.00 do 12.00.

Cíl nejdéle do 14:00 v neděli 29.7.2018 v penzionu Bělá (48.6569703N, 14.5851519E). Cíl je oproti loňskému roku o 3 km jinde. Po limitu (neděle 14 hod.) může samozřejmě účastník dokončit závod, ale v cíli již nebude rozhodčí.

Trasa povede přes 1 kontrolní bod, kterým bude historická zemská hranice mezi Královstvím českým a Markrabstvím moravským (49.5069969N, 15.8415608E) na silnici mezi obcemi Újezd a Sirákov před Polnou. Na místě vás uvítají historické smaltované cedule, hraniční kámen, stožár s vlajkou, historická mapa a pohraničník v budce, se kterým si každý závodník pro kontrolu udělá společnou fotku a tuto hned odešle na později udanou adresu

loňští závodníci na zemské hranici

Honza Morávek Jakub Zeman Zdeněk Herčík 

Trasu mezi startem/kontrolním bodem/cílem si volí každý podle svého a je též na každém jednotlivci, zda pojede sám, ve dvojici, nebo skupině, s doprovodem, či GPS navigací. V cíli pak každý oznámí, zda měl doprovodný support a zda absolvoval trasu s GPS. Ve výsledkové listině tato skutečnost bude uvedena – pouze pro zajímavost. Nepředpokládá se, že by některý závodník použil nějakou významnou hlavní silnici – žádná ani není v přímém směru mezi startem, kontrolním bodem a cílem. Při dřívějších Přejezdech republiky byly některé hlavní silnice zakázány.

Propojení: Vzhledem k rostoucímu počtu účastníků je propojování pomocí SMS zpráv již neproveditelné. Z toho důvodu jsme se letos spojili s firmou Follow Me, která zajistí neustálý on-line přehled všech závodníků na mapě republiky pro kohokoli, kdo se o to bude zajímat. Kdo se kde nachází a v jakém čase. Před startem každý obdrží tracker (malou krabičku), kterou poveze s sebou právě kvůli přenosu dat on-line. Tracker dostane každý, kdo bude startovat v 9.00 hod 27.7., od pořadatele. Ti, kteří budou startovat v jiném čase, si vyzvednou tracker v Broumově na čerpací stanici EuroOil, v místě startu. Bohužel hlavně kvůli on-line sledování stoupnou náklady, proto je již letos startovné 400,-. 

přihláška

 Startovní listina 
Hodkovické koloběžení 2017

Startovné 400,- zaslat nejpozději 23.7. na účet 2101450878/2010.

Případné otázky na e-mail pavel.stork@seznam.cz, nebo na mobil 608346903.

 

Doprovod: si každý zajišťuje sám. Samozřejmě je možná domluva více závodníků dohromady, nebo možnost absolvovat trasu bez doprovodu.

Zajištění: Před startem z 26. na 27.7. lze přespat v Penzionu, který je součástí areálu kempu u Nývltů v Martínkovicích. Penzion je pro účastníky celý rezervován - 16 postelí a 2 přistýlky. Kdo chce využít tuto možnost, prosím, rezervovat e-mailem (pavel.stork@seznam.cz). V penzionu nedostaneme lůžkoviny, proto i tam je nutno vzít si vlastní spacák. Samozřejmě je možnost spát v kempu i ve vlastním stanu. Vzdálenost kempu od startu 4 km.

V cíli máme  k dispozici Penzion Bělá (48.6569703N, 14.5851519E), ve kterém je pro nás vyhrazeno 10 postelí a neomezené množství prostoru pro postavení stanů. Každý, kdo přijede do cíle se bude moci vysprchovat. Ochotný pan majitel nám zajistí dostatek jídla (maso na grilu, pizza) a pití i pro závodníky, kteří dorazí v nočních hodinách. Pro ty, kteří budou chtít spát v posteli a nevejdou se v Bělé, jsme zarezervovali v Janově Vsi (od Bělé 3,5km) maringotku s 5 postelemi a chatku se 2. Pro rezervaci postelí, prosím, opět napište e-mail (pavel.stork@seznam.cz).

Cílový penzion v Bělé

penzion Bělá

Zabezpečení: Bude možnost přepravit osobní věci každého účastníka, který tyto předá pořadatelskému autu před startem v Broumově nebo do 26.7. v Hodkovicích nad Mohelkou. Každý startuje na své riziko, jako kdyby jel sám. Pouze si nakonec řekneme, kdo to dal a kdo navíc za kratší dobu. Nepředpokládáme nečestné praktiky. Zadání je jednoduché - kdo co nejdříve přejede republiku s projetím kontrolního bodu.

Ceny: Letos bude pro každého, kdo dokončí trasu, připravena speciální medaile, na kterou hned po dojetí dopíšeme jméno a výsledný čas. I tentokrát připravíme pro zájemce trička, ručníky, osušky, nebo župany, na které necháme úspěšnému závodníkovi vyšít kromě běžných a daných údajů (Přejel(a) jsem republiku 27.-29.7.2018 Broumov – Novohradské hory i jméno, čas a ujeté kilometry. Cenu triček atd. však již nezvládáme dotovat, proto budeme vybírat celou částku, kterou takový výrobek stojí. Cena bude upřesněna.

ukázka loňských triček

 

Příklad možné trasy Přejezdu republiky

trasa přejezdu

Pokud by měl někdo během závodu chuť se kulturně vzdělat, je na trase řada míst, která by stála za shlédnutí:

  • Třebechovice pod Orebem - druhý největší dřevěný pohyblivý betlém v ČR
  • Holice - rodiště Emila Holuba, trasa Holice-Pardubice byly roku 1908 první pravidelnou autobusovou linkou v Čechách
  • Jihlava - čtvrté největší náměstí v ČR, druhé nejrozsáhlejší podzemí v ČR
  • Třešť - největší sluneční hodiny v ČR
  • Jindřichův Hradec - největší dřevěný pohyblivý betlém v ČR, třetí největší hrad v ČR
  • Trhové Sviny - rodiště Emila Háchy
  • 2 km za Trhovými Sviny - poutní kostel nejsvětější trojice (skvost českého baroka)
 

Tak co Vy na to?

Start minulého ročníku start Přejezdu 2017

Fotky z loňska od nás i účastníků přejezdu

Kontakt: 

Pavel Štork
tel.: 608 346 903
e-mail: pavel.stork@seznam.cz
kamenná prodejna:
Hodkovice nad Mohelkou, Liberecká 16
Otevírací doba
TOPlist

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz