Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

RYCHLÝ KONTAKT:

tel: +420 608 346 903
napište nám

NOVINKY:

arr3Z Ráje do Pekla a zpět, aneb krajem zapadlých vlastenců  Propozice k dalšímu závodu Seriálu dlouhého koloběhu najdete opět na našem webu.   ... arr3Výsledky Kapra a průběžné výsledky SDK  Výsledky zatím posledního závodu SDK - O vodňanského kapra najdete TADY.   ... arr3Výsledku Přejezdu republiky 2021  A jsou tu výsledky Přejezdu republiky 2021. Najdete je zde.   ... arr3Výsledky závodu O Rybníkářův pohár  A máme tu výsledky dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu - O rybníkářův pohár.   ... arr3O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY  A je tu druhý závod Seriálu Dlouhého Koloběhu - O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR   ... arr3Jízda s Jardou Jislem  A je tu první pocovidová vyjížďka s Jardou Jislem.   ... arr312 hodinovka  I přes nepřízeň osudu a nakonec i počasí 12 hodinovka proběhla.   ... arr3Výsledky SDK 2020 a kalendář závodů na rok 2021    Po zimě se vám ozýváme s konečnými výsledky Seriálu dlouhého koloběhu a kalendářem závodů pro... arr3Zrušení veselice a spuštění přihlášek na Přejezd republiky  Zrušení Koloběžkářské veselice 2021 a vyhlášení  termínu spuštění přihlášek na Přejezd... arr3Pátá koloběžkářská veselice  Srdečně vás zveme na pátou zimní koloběžkářskou veselici!    ... arr3Výsledky závodu Českým středohořím 2020  Výsledky posledního letošního závodu najdete pod tímto odkazem. Nyní náš čeká "jen" Koloběžkářská... arr3Výsledky závodu Z Ráje do Pekla a zpět  Máme pro vás výsledky závodu  Z Ráje do Pekla a zpět pořádaném Koloběžkami Český... arr3O Vodňanského kapra 2020 - výsledky  V sobotu 15. srpna se uskutečnil další závod Seriálu Dlouhého Koloběhu, tentokrát s názvem "O... arr3Výsledky O Znojemskou okurku  Na našem blogu jsou k nahlédnutí výsledky zatím posledního závodu SDK - O Znojemskou okurku.   ... arr3Výsledky Přejezdu republiky 2020 a propozice O znojemskou okurku  Máme pro vás výsledky posledního a patrně nejnáročnějšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu -... arr3Přejezd republiky už za pár dní!  Posledních pár slov pořadatele Pavla Štorka před startem najdete na našem blogu.   ... arr3Výsledky - O Rybníkářův pohár  První závod letošního Seriálu dlouhého koloběhu je za námi a zde se můžete podívat, jak se nám... arr3Další Jelenova dobrodružství  O dalších akcích nezničitelného Jelena si můžete přečíst v jeho okénku.   ... arr3Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak.  Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak. Tentokrát pouze jako video-vzpomínka na... arr3Rozhovory s koloběžkáři  Do zajímavostí jsme přidali rozhovory s našimi zákazníky. Najdete je zde. ... arr3Chcete být také informováni o našich akcích?Vzhledem k mnohým žádostem jsme založili skupinu zájemců, jíž zasíláme informace o našich...

 

 

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

 

* zázemí kamenného obchodu

 

* 13 let na trhu

 

* kvalitní poradenství a servis

 

* výhradní zástupce koloběžek

Kostka pro Liberecký kraj

 

* možnost vyzkoušení koloběžek

na prodejně i v okolí

 

* pozvánky na naše koloběžkové

akce

 

 

INFORMUJEME VÁS:

 

 

 Instagram

 

 

 

videa


Českým středohořím 28. 9. 2020

 

3. ROČNÍK ZÁVODU ČESKÝM STŘEDOHOŘÍM

 

O ZÁVODU

 

Rok se s rokem sešel, blíží se sváteční datum 28. září a s ním i tradičně poslední koloběžkový závod ročníku „Českým středohořím“. Protože život je změna a letošní rok 2020 je již od samotného jara celý tak nějak jinak, rozhodl jsem se závod Českým středohořím přepracovat od základu. Trasa závodu se celá stěhuje do oblasti východně od Děčína, kde se mísí málo známá krajina východního středohoří, okraje Lužických hor a nezaměnitelný krajinný ráz Českého Švýcarska. Název závodu tak zůstává spíše z formálně-sentimentálního důvodu a trochu neplánovaně tak krajinově rozšiřuje Rybníkářův pohár, s kterýmžto závodem se protíná na úseku zhruba 3 km.

Závod i nadále zůstává věrný svému pojmenování a to zejména svým profilem – závodníky tak čeká trasa s délkou bez mála 111 km a převýšením bez mála 2 km. Oproti předchozím ročníkům jsou stoupání táhlejší, na strmosti kopců příliš neubylo, jak je v této krajině již zvykem.

A co za tu dřinu a námahu? Odměna v podobě krásné a rozmanité krajiny s nečekanými průhledy a výhledy, tradiční roubenou lidovou architekturou a finální porovnání sil účastníků letošního ročníku SDK.

 

 

TRASA ZÁVODU

 

Start:                    Stará Oleška, Parkoviště restaurace Myslivna

Občerstvení:     Před sjezdem do obce Polevsko, ca 66. km

Cíl:                         Stará Oleška, Parkoviště restaurace Myslivna

 

 

ITINERÁŘ

Sraz v místě startu, na parkovišti restaurace Myslivna, v obci Stará Oleška.

Datum závodu:                Pondělí 28. září, 9.00

Sraz:                                     8.10 – organizační záležitosti, dodatečná registrace

                                            8.30 – rozprava, podrobnosti trasy

Start:                                    9.00 – přesně

Vyhlášení výsledků:       Ca 18.00 - po dojezdu všech závodníků v restauraci Myslivna

S ohledem na obtížnost trasy a kratší dny, prosím o dodržení časů příjezdu na start, aby mohl být závod odstartován včas.

 

 

ORGANIZAČNÍ

Přihlášení k závodu zasílejte prosím na email: tomas.lapka@mujkumst.com

Jakékoliv dotazy směřujte na tentýž email, nebo telefonicky na 777 059 076

Startovné 150,- posílejte ideálně na č.ú. 1671629023/0800, není-li z názvu účtu patrné jméno, uveďte jej prosím do poznámky. Nepřihlášené účastníky vyřešíme před rozpravou na místě, mějte prosím ideálně nachystanou přesnou sumu.

Na trase je zajištěno jediné občerstvení – voda, cukry, ionty a podobně, lehce za půlkou trasy, před sjezdem do obce Polevsko. Po dojezdu do cíle individuální doplnění energie v restauraci Myslivna, kde dojde po dojetí všech účastníků i k vyhlášení výsledků závodu.

Závod je veden až na krátké vsuvky po nefrekventovaných cestách. Kvalita asfaltu je ve středohoří střídavá, někde se záplatami, ale bez děr, severní a západní část trasy je vedena po veskrze bezchybných asfaltech.

Trasa bude značena v dosavadním standardu, tedy s potvrzovacími značkami za značenými odbočkami. V místě, kde značení nebude, jede se po hlavní rovně. V době, kdy jsem trať projížděl, nenarazil jsem na cizí ucelené značení jiných závodů.

Parkování cca 15 aut na parkovišti restaurace – dejte prosím přednost těm, kteří nemají ubytování zajištěné v obci. Další možnosti parkování – na krajnici/louce/stromořadí od vsi před hřbitovem, pod apartmány Rosalka u silnice, kdekoliv jinde najdete v obci místo.

Ubytování není hromadně zajištěno, ve Staré Olešce možnost ubytování v Apartmánech Rosalka či Autokemp Česká brána a Autokemp Aljaška, přímo na břehu Olešského rybníka. První z uvedených kempů má dle vyjádření majitele v září otevřeno, pro stany a karavany bez nutné rezervace předem, chatky doporučeno rezervovat předem, podrobnosti o druhém kempu dosud nemám k dispozici. V sousední obci Nová Oleška možnost ubytování v penzionu Jana. Jiné možnosti ubytování například v Děčíně.

 

Těším se na viděnou na startu závodu,

Tomáš Lapka

 

Průběžné výsledky SDK po minulém závodě O Vodňanského kapra ke stažení zde.