Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Českým středohořím 28. 9. 2020

 

3. ROČNÍK ZÁVODU ČESKÝM STŘEDOHOŘÍM

 

O ZÁVODU

 

Rok se s rokem sešel, blíží se sváteční datum 28. září a s ním i tradičně poslední koloběžkový závod ročníku „Českým středohořím“. Protože život je změna a letošní rok 2020 je již od samotného jara celý tak nějak jinak, rozhodl jsem se závod Českým středohořím přepracovat od základu. Trasa závodu se celá stěhuje do oblasti východně od Děčína, kde se mísí málo známá krajina východního středohoří, okraje Lužických hor a nezaměnitelný krajinný ráz Českého Švýcarska. Název závodu tak zůstává spíše z formálně-sentimentálního důvodu a trochu neplánovaně tak krajinově rozšiřuje Rybníkářův pohár, s kterýmžto závodem se protíná na úseku zhruba 3 km.

Závod i nadále zůstává věrný svému pojmenování a to zejména svým profilem – závodníky tak čeká trasa s délkou bez mála 111 km a převýšením bez mála 2 km. Oproti předchozím ročníkům jsou stoupání táhlejší, na strmosti kopců příliš neubylo, jak je v této krajině již zvykem.

A co za tu dřinu a námahu? Odměna v podobě krásné a rozmanité krajiny s nečekanými průhledy a výhledy, tradiční roubenou lidovou architekturou a finální porovnání sil účastníků letošního ročníku SDK.

 

 

TRASA ZÁVODU

 

Start:                    Stará Oleška, Parkoviště restaurace Myslivna

Občerstvení:     Před sjezdem do obce Polevsko, ca 66. km

Cíl:                         Stará Oleška, Parkoviště restaurace Myslivna

 

 

ITINERÁŘ

Sraz v místě startu, na parkovišti restaurace Myslivna, v obci Stará Oleška.

Datum závodu:                Pondělí 28. září, 9.00

Sraz:                                     8.10 – organizační záležitosti, dodatečná registrace

                                            8.30 – rozprava, podrobnosti trasy

Start:                                    9.00 – přesně

Vyhlášení výsledků:       Ca 18.00 - po dojezdu všech závodníků v restauraci Myslivna

S ohledem na obtížnost trasy a kratší dny, prosím o dodržení časů příjezdu na start, aby mohl být závod odstartován včas.

 

 

ORGANIZAČNÍ

Přihlášení k závodu zasílejte prosím na email: tomas.lapka@mujkumst.com

Jakékoliv dotazy směřujte na tentýž email, nebo telefonicky na 777 059 076

Startovné 150,- posílejte ideálně na č.ú. 1671629023/0800, není-li z názvu účtu patrné jméno, uveďte jej prosím do poznámky. Nepřihlášené účastníky vyřešíme před rozpravou na místě, mějte prosím ideálně nachystanou přesnou sumu.

Na trase je zajištěno jediné občerstvení – voda, cukry, ionty a podobně, lehce za půlkou trasy, před sjezdem do obce Polevsko. Po dojezdu do cíle individuální doplnění energie v restauraci Myslivna, kde dojde po dojetí všech účastníků i k vyhlášení výsledků závodu.

Závod je veden až na krátké vsuvky po nefrekventovaných cestách. Kvalita asfaltu je ve středohoří střídavá, někde se záplatami, ale bez děr, severní a západní část trasy je vedena po veskrze bezchybných asfaltech.

Trasa bude značena v dosavadním standardu, tedy s potvrzovacími značkami za značenými odbočkami. V místě, kde značení nebude, jede se po hlavní rovně. V době, kdy jsem trať projížděl, nenarazil jsem na cizí ucelené značení jiných závodů.

Parkování cca 15 aut na parkovišti restaurace – dejte prosím přednost těm, kteří nemají ubytování zajištěné v obci. Další možnosti parkování – na krajnici/louce/stromořadí od vsi před hřbitovem, pod apartmány Rosalka u silnice, kdekoliv jinde najdete v obci místo.

Ubytování není hromadně zajištěno, ve Staré Olešce možnost ubytování v Apartmánech Rosalka či Autokemp Česká brána a Autokemp Aljaška, přímo na břehu Olešského rybníka. První z uvedených kempů má dle vyjádření majitele v září otevřeno, pro stany a karavany bez nutné rezervace předem, chatky doporučeno rezervovat předem, podrobnosti o druhém kempu dosud nemám k dispozici. V sousední obci Nová Oleška možnost ubytování v penzionu Jana. Jiné možnosti ubytování například v Děčíně.

 

Těším se na viděnou na startu závodu,

Tomáš Lapka

 

Průběžné výsledky SDK po minulém závodě O Vodňanského kapra ke stažení zde.

Kontakt: 

Pavel Štork
tel.: 608 346 903
e-mail: pavel.stork@seznam.cz
kamenná prodejna:
Hodkovice nad Mohelkou, Liberecká 16
Otevírací doba
TOPlist

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz