Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

RYCHLÝ KONTAKT:

tel: +420 608 346 903
napište nám

NOVINKY:

arr3Z Ráje do Pekla a zpět, aneb krajem zapadlých vlastenců  Propozice k dalšímu závodu Seriálu dlouhého koloběhu najdete opět na našem webu.   ... arr3Výsledky Kapra a průběžné výsledky SDK  Výsledky zatím posledního závodu SDK - O vodňanského kapra najdete TADY.   ... arr3Výsledku Přejezdu republiky 2021  A jsou tu výsledky Přejezdu republiky 2021. Najdete je zde.   ... arr3Výsledky závodu O Rybníkářův pohár  A máme tu výsledky dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu - O rybníkářův pohár.   ... arr3O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY  A je tu druhý závod Seriálu Dlouhého Koloběhu - O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR   ... arr3Jízda s Jardou Jislem  A je tu první pocovidová vyjížďka s Jardou Jislem.   ... arr312 hodinovka  I přes nepřízeň osudu a nakonec i počasí 12 hodinovka proběhla.   ... arr3Výsledky SDK 2020 a kalendář závodů na rok 2021    Po zimě se vám ozýváme s konečnými výsledky Seriálu dlouhého koloběhu a kalendářem závodů pro... arr3Zrušení veselice a spuštění přihlášek na Přejezd republiky  Zrušení Koloběžkářské veselice 2021 a vyhlášení  termínu spuštění přihlášek na Přejezd... arr3Pátá koloběžkářská veselice  Srdečně vás zveme na pátou zimní koloběžkářskou veselici!    ... arr3Výsledky závodu Českým středohořím 2020  Výsledky posledního letošního závodu najdete pod tímto odkazem. Nyní náš čeká "jen" Koloběžkářská... arr3Výsledky závodu Z Ráje do Pekla a zpět  Máme pro vás výsledky závodu  Z Ráje do Pekla a zpět pořádaném Koloběžkami Český... arr3O Vodňanského kapra 2020 - výsledky  V sobotu 15. srpna se uskutečnil další závod Seriálu Dlouhého Koloběhu, tentokrát s názvem "O... arr3Výsledky O Znojemskou okurku  Na našem blogu jsou k nahlédnutí výsledky zatím posledního závodu SDK - O Znojemskou okurku.   ... arr3Výsledky Přejezdu republiky 2020 a propozice O znojemskou okurku  Máme pro vás výsledky posledního a patrně nejnáročnějšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu -... arr3Přejezd republiky už za pár dní!  Posledních pár slov pořadatele Pavla Štorka před startem najdete na našem blogu.   ... arr3Výsledky - O Rybníkářův pohár  První závod letošního Seriálu dlouhého koloběhu je za námi a zde se můžete podívat, jak se nám... arr3Další Jelenova dobrodružství  O dalších akcích nezničitelného Jelena si můžete přečíst v jeho okénku.   ... arr3Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak.  Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak. Tentokrát pouze jako video-vzpomínka na... arr3Rozhovory s koloběžkáři  Do zajímavostí jsme přidali rozhovory s našimi zákazníky. Najdete je zde. ... arr3Chcete být také informováni o našich akcích?Vzhledem k mnohým žádostem jsme založili skupinu zájemců, jíž zasíláme informace o našich...

 

 

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

 

* zázemí kamenného obchodu

 

* 13 let na trhu

 

* kvalitní poradenství a servis

 

* výhradní zástupce koloběžek

Kostka pro Liberecký kraj

 

* možnost vyzkoušení koloběžek

na prodejně i v okolí

 

* pozvánky na naše koloběžkové

akce

 

 

INFORMUJEME VÁS:

 

 

 Instagram

 

 

 

videa


Z Ráje do pekla a zpět (Okolo Kalicha)

 

Propozice závodu na 105 km:

Krajem zapadlých vlastenců aneb z Ráje do pekla a zpět 

 

Den konání: sobota 9.9.2017 

Místo konání: start a cíl bude v Infoshopu Vejměnek na Malé Skále, Vranové I díl, č.p. 12 Malá Skála, tel: 773233550, email: kolobezky-ceskyraj@email.cz 

Startovné: 150 Kč  V ceně startovného výtečné kafe a domácí koláč před začátkem pro napružení, občerstvení na trati:banány, Ionťák, voda. 

Prezentace: v den závodu od 7:45-8:15 

V 8:15- 8:45 rozprava o závodu a pokyny 

V 9:00 Start závodu. 

Kontakt na pořadatele: Jirka Boháč 773233550 kolobezky-ceskyraj@email.cz 

Pavel Štork tel.:608346903 pavel.stork@seznam.cz

Trať závodu:

Trasa je vedena po méně frekventovaných silnicích (viz mapa), okruh měří cca 105km. Čekají na Vás náročné výjezdy do kopců, ale i krásné dlouhé sjezdy. Převýšení je cca 2500 m. Trať bude značena oranžovými šipkami namalovanými při pravém okraji vozovky. Pokud se šipka někde nevyskytuje (zejména ve vesnici) jede se po hlavní, nebo rovně. Použití GPS navigací je povoleno. Na trati nebudou kontroly, jelikož nečestné jednání se nepředpokládá. Každý závodník závodí na své vlastní riziko, tak jako kdyby jel sám. Závod probíhá za plného silničního provozu a je nutné bezpodmínečně dodržovat pravidla silničního provozu. Startovní čísla nebudou přidělena. Podél celé trati je poměrně velké množství bufetů a hospod. 

Odkaz na mapu závodu: https://mapy.cz/s/220XH

 Trasa je oproti loňskému ročníku mírně změněna.

Z Ráje do pekla a zpět

 

ROK 2016

Ve dnech 10. a 11. září 2016 na Malé Skále

proběhl další ročník setkání koloběžkářů v rámci kterého se konal v sobotu i

100 kilometrový závod ze Sériálu dlouhého koloběhu

Pátý díl Seriálu dlouhého koloběhu  10.9.2016
Z Ráje do pekla a zpět. Aneb její první kilo. Tachometr ze stovečky

Celý týden před závodem, který měl start na Malé Skále, mě Michal bombardoval poznámkami o brutálním profilu trasy závodu, o nevhodnosti pozdního startu (byl v 9 hod.) vzhledem k horké předpovědi a k brutálnímu profilu, o minimu občerstvovaček (byly 2) vzhledem k brutální předpovědi a horkému profilu. Dva dny před závodem mi přišel e-mail od Silvy Liškové (jediného účastníka, který má po sobotě odjeto všech pět závodů) se slovy : "Zlatý Přejezd republiky!" Prý si prohlédla itinerář a nepřestávala kroutit hlavou. Všechny silnice, kde se měl závod konat, zná, neboť bydlí téměř na trati a takto vytvořená trasa jí přišla brutální. A do této atmosféry se moje žena Šárka rozhodla, že si zajede svoji první stovečku na koloběžce.  V červnu si s úsměvem na rtech obkroužila první padesátku (Jizerská padesátka) a s nabytým sebevědomím se přidala k Petře, která o té možnosti uvažovala již o prázdninách a společně se utvrdily, že si to kilčo tedy pinknou.
Ani jeden z nás jsme většinu trasy neznali a tak jsme ke startu dorazili bez obav, v dobré náladě a bez váhání. Ještě lépe nás navnadily koláčky a čaj (kafíčko), které byly součástí předstartovní pohodičky od pořadatele Jirky Boháče. Ještě chvilku před startem jsem zažertoval, jestli Šárka nechce blikačku z mojí koloběžky. Kdyby náhodou...Ale to už nám startovní semafor rozsvítil zelenou a jelo se. Tedy trochu se jelo, protože ono to moc do kopce, který se zvedl hned za semaforem, nejelo. Čelo mi v tříkilometrovém kopci na Koberovy odjelo a ostatní za sebou jsem taky neviděl. Zůstal jsem sám. Nevadí, alespoň se mohu soustředit sám na sebe a až se mi to po padesáti kilometrech rozjede, třeba někoho z těch šesti, které mám před sebou , dojedu. Po krátkém sjezdu následovalo již dlouhé stoupání na Kozákov. Jde to ztuha. Hlavně v horních pasážích mám co dělat, abych koloběžku dokázal držet v pohybu. Po hodině jízdy se nahoře otáčím a mám čtrnáct kilometrů za sebou. Doufám, že toto bylo z celé trasy to nejhorší. Říkám si, co chudák Šárka. Ta to vytlačí nahoru a bude toho mít dost.

Po dlouhém sjezdu do Semil začínám opět stoupat. Přes nějaký Příkrý na Vysoké n. Jizerou. Míjím další rozhlednu a nechápu, jak mohu jet za rozhlednou pořád do kopce. Mám pocit, že už mi ty kopce stačí a to mám v nohách teprve 30 km. V Pasekách si uvědomuji, že jsem vyjel do oblasti sjezdovek. Když jsem jel pak silnicí k odbočce na Harrachov proti proudu Jizery, mohl bych říct, že jsem si to skoro užíval, pokud bych nebyl už téměř mrtvej. Pár kiláčků, které jediné za celý závod skoro připomínaly rovinu jsem dokázal jet místy i 17 km/h. Pak jsem minul občerstvovačku a s posledním hltem vody začal stoupat na Horní Polubný a Kořenov. Pomyslel jsem opět na Šárku. Někde za půlkou se chtěla vykoupat. Teď jsem za půlkou, ale nerozumím, kde se tady v těch krpálech může udržet voda na koupání.

Na Kořenově dojíždím Michala (Jak jsem ho mohl rychlostí 8 km/h do kopce dojet?), on sedí v manželčině autě (osobní občerstvovačka), cpe se těstovinami a nevěřícně kroutí hlavou, co to absolvujeme. Doplním vodu, vzpomenem si na Šárku a začínáme pochybovat, že by to mohla ujet. Pokračujeme spolu - Michal mi občas poodjíždí - a jak jinak, než hned opět do kopce. Máme za sebou asi 60 km, jedeme to už dýl než tři a půl hodiny a sami netušíme jak a zda se dostaneme do cíle. Kopce se už skutečně jedou ze všech sil a málokdy v nich přesahuji rychlost 7 km/hod. Bohužel ani ve sjezdech si neodpočineme, protože jsou záplatované a rozbité, takže člověk musí pevně držet koloběžku, aby mu nevyběhla zpod nohou. Kde jsme pak jezdili dál už nevím, protože to bylo stále stejné a vše mi splývá do jedné mlhy. Krpál nahoru, hrbolatý sjezd, krpál nahoru. V jednom dalším stoupáku se Michal zlomil. Procedil, že tohle je už přes čáru a že to nemá zapotřebí. Slezl z kolobky a šel kopec pěšky. Já mu velmi pozvolna tempem 7 km/hod začal poodjíždět. Dávno jsem již zapomněl na nápad, že se mi to po padesátém kilometru rozjede a začnŠárka s Petrou po 80km na tratiu stahovat ty, které mám před sebou. A přece na jednom kruháku míjím bezradně tápajícího Honzu (on ovšem dvacet minut čekal v hospodě než narazí nový sud). Beze slova mu hlavou ukážu směr a když mě po pár metrech opět předjíždí, ani on se nevysiluje mluvou a jen kývne.
Poslední kopec na Kopaninu už musím prostě nějak dopajdat. Honza už je v dáli. Poslední sjezd přes Frýdštejn po krásném novém asfaltu také nemůže být pohodový. Tisíce mušek se mi staví do cesty a jelikož jezdím bez brýlí, sjíždím se zavřenýma očima. Na Malé Skále nechci moc brzdit, abych se do cíle už nemusel moc odrážet a tak při vjezdu na hlavní udělám efektní skákavý smyk před autem jehož řidič leknutím ani  nestačil zatroubit.
V cíli padám na židli a myslím na Šárku. Musím jí nějak jemně napsat SMS, že nesmí být smutná, že to nedokončí, protože to byl fakt brutál. Přemýšlím, kam pro ni asi pojedu. Přichází mi SMS, že jsou s Jirkou, Petrou a Vaškem v Kořenově. Že se vykoupali a jedou dál. Sedím na tvrdé židli, hodiny běží, povídám s ostatními, kteří to přežili a máme společnou obavu o Šárku. Vždyť už bude brzy tma! A když už tma skutečně padla, vyloupnou se z ní čtyři poslední koloběžkáři. Tak tys to fakt objela! Objímám ji a odvádím na tvrdou židli. Je hodně vláčná, ale usmívá se a až do postele se usmívat nepřestane.
Jen pro představu : Stejný počet kilometrů jsem jel v červenci na Šumavě 4:30 hod průměrem 22,4 km/hod. Tuto stovku jsem objel za 6:04 hod průměrem 16,8 km/hod. Vítěz Miloš byl zde téměř o jednu hodinu pomalejší než na Šumavě.
Fakt to bylo brutální!!!
Pavel Štork

Pořadí po závodě Okolo Kalicha (pátý závod Seriálu) a průběžné pořadí po započítání nejlepších čtyř závodů:

pořadí jméno čas
muži:    
1 Miloš Dvořák 5:03
2 Tomáš Drobník 5:10
3 Josef Drobník 5:15
4 Aleš Kule 5:30
5 Jan Morávek 5:54
6 Pavel Štork 6:04
7 Michal Trojan 6:16
8-9 Matej Kosnar 7:02
8-9 Jiří Trakal 7:02
10 Vojtěch Zvonař 8:19
11-12 Jiří Bouzek 10:47
11-12 Václav Hanzlík 10:47
ženy:    
1 Silva Lišková 7:02
2-3 Petra Hanzlíková 10:47
2-3 Šárka Štorková 10:47

 

(přehled bodování jednotlivých závodů v Seriálu v odkazu pod tabulkou)

ženy:        
  Okolo Kalicha výsledek po pátém závodě v Seriálu PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ PO ZAPOČÍTÁNÍ 4 NEJLEPŠÍCH ZÁVODŮ SERIÁLU
jméno: body: pořadí: body/pořadí body/počet závodů/ umístění
S.Lišková 6 1 28,5 / 1. 23,5 / 4 / 1.
L.Zvárová - - 13,8 / 2. 13,8 / 3 / 2.
K.Běhounková - - 7 / 3. 7 / 1 / 3.
G.Rainová - - 5 / 4. 5 / 1 / 4.
P.Hanzlíková 4 2.-3. 4 / 5.-6. 4 / 1 / 5.-6.
Š.Štorková 4 2.-3. 4 / 5.-6. 4 / 1 / 5.-6.
A.Arestizabal - - 3 / 7. 3 / 1 / 7.
J.Kopecká - - 2,6 / 8. 2,6 / 1 / 8.
Š.Plachá - - 1 / 9.-10. 1 / 1 / 9.-10.
M.Křížová - - 1 / 9.-10. 1 / 1 / 9.-10.

 

muži:        
  Okolo Kalicha výsledek po pátém závodě v Seriálu PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ PO ZAPOČÍTÁNÍ 4 NEJLEPŠÍCH ZÁVODŮ SERIÁLU
jméno: body: pořadí: body/pořadí body/počet závodů/ umístění
M.Jelínek - - 60,4 / 1. 60,4 / 4 / 1.
J.Drobník 11 3. 44,6 / 2. 44,6 / 4 / 2.
P.Štork 7 6. 41,4 / 3. 41,4 / 4 / 3.
M.Trojan 6 7. 35,5 / 4. 35,5 / 4 / 4.
Z.Červenka - - 33,8 / 5.-6. 33,8 / 2 / 5.-6.
O.Theiner - - 33,8 / 5.-6. 33,8 / 2 / 5.-6.
M.Dvořák 15 1. 31 / 7. 31 / 3 / 7.
M.Kulka - - 30,2 / 8.-9. 30,2 / 1 / 8.-9.
T.Pelc - - 30,2 / 8.-9. 30,2 / 1 / 8.-9.
P.Ježek - - 22 / 10. 22 / 2 / 10.
Z.Hercík - - 19,2 / 11. 19,2 / 1 / 11.
T.Drobník 13 2. 19 / 12. 19 / 2 / 12.
J.Morávek 8 5. 17,6 / 13. 17,6 / 2 / 13.
M.Kosnar 5 8.-9. 13 / 14. 13 / 2 / 14.
V.Jun - - 12,8 / 15.-16. 12,8 / 1 / 15.-16.
J.Pavel - - 12,8 / 15.-16. 12,8 / 1 / 15.-16.
V.Zvonař 3 10. 10 / 17. 10 / 3 / 17.
J.Bouzek 2 11.-12. 9,2 / 18. 9,2 / 4 / 18.
A.Kule 9 4. 9 / 19. 9 / 1 / 19.
T.Possum - - 6,4 / 20.-21. 6,4 / 1 / 20.-21.
V.Veselý - - 6,4 / 20.-21. 6,4 / 1/ 20.-21.
J.Zajíček - - 5 / 22.-23. 5 / 1 / 22.-23.
J.Trakal 5 8.-9. 5 / 22.-23. 5 / 1 / 22.-23.
J.Žid - - 4 / 24.-25. 4 / 1 / 24.-25.
T.Křížek - - 4 / 24.-25. 4 / 1 / 24.-25.
J.Slanec - - 3,2 / 26. 3,2 / 1 / 26.
M.Fořt - - 3 / 27.-28. 3 / 1 / 27.-28.
M.Horáček - - 3 / 27.-28. 3 / 2 / 27.-28.
J.Plachý - - 2 / 29.-31. 2 / 1 / 29.-31.
J.Kopecký - - 2 / 29.-31. 2 / 1 / 29.-31.
V.Hanzlík 2 11.-12. 2 / 29.-31. 2 / 1 / 29.-31.
M.Hruška - - 1 / 32. 1 / 1 / 32.

 

VÝSLEDKY SERIÁLU (průběžné i celkové bodování):  ke stažení

 

FOTOGALERIE + OHLÉDNUTÉM ZA KOLOBĚHEM ŽIVOTA

(zdroj: Koloběžky Český Ráj)

PROPOZICE, MAPA A PROGRAM KOLOBĚHU ŽIVOTA

Okolo Kalicha

Seriál dlouhého koloběhu