Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Přejezd republiky č.5 - 2017

 

Přejezd republiky č. 5  Broumov – Novohradské hory  14. – 16. 7. 2017

Dobrodružství pokračuje. Neboť Přejezd republiky je pro každého účastníka dobrodružstvím, které navazuje na ta předešlá v životech každého z nás. Nemyslím, že by se této akce zúčastnil někdo, komu v hlavě a těle netiká neposednost a kdo nečetl Rychlé Šípy, nebo alespoň nesledoval Maxipsa Fíka. Těšíme se na Vás, těšíme se na splynutí s koloběžkou, těšíme se na bláznovství, těšíme se na dobrodružství.

 

VÝSLEDKY / REPORTÁŽ

STARTOVNÍ LISTINA/průběh přejezdu

 

Slavnostní Start  14.7.2017 8:45 hod. před nejstarším dřevěným kostelem ČR v Broumově (50.5794886N, 16.3329297E). Poté se spanilou jízdou přemístíme před čerpací stanici EuroOil (50.5905333N, 16.3185792E), kde proběhne  v   9.00  ostrý start těch účastníků, kteří budou chtít vyjet na trať v hlavním generálském čase. Ostatní, kteří z jakéhokoli důvodu nevyjedou na trať v tento moment, mohou odstartovat kdykoli 14.7. od 5.00 do 21.00, nebo 15.7. od 5.00 do 12.00. Ovšem POZOR změna, pouze vždy v celou hodinu (plus, mínus 5 minut, ale počítat se bude přesně celá hodina). Startovním výstřelem v tomto případě bude obdržení účtenky (tato se bude odevzdávat v cíli) na čerpací stanici po zakoupení čehosi a odeslání zprávy spojovatelce o startu.

Broumov na mapě

 

Cíl   nejdéle do 14:00 v neděli 16.7.2017 v penzionu Jelení vyhlídka – Janova ves (48.6330750N, 14.5869950E). Po limitu (neděle 14 hod.) může samozřejmě účastník dokončit závod, ale v cíli již nebude rozhodčí.

Cesta k cíli VIDEO (Sledujte čas... 3:10 - pohled směrem na odbočku vedoucí k Jelení vyhlídce, což je cca 200m)

Trasa povede přes 1  kontrolní bod, kterým bude historická zemská hranice mezi Královstvím českým a Markrabstvím moravským (49.5069969N, 15.8415608E) na silnici mezi obcemi Újezd a Sirákov před Polnou.  Na místě vás uvítají historické smaltované cedule, hraniční kámen, stožár s vlajkou, historická mapa a pohraničník v budce, se kterým si každý závodník pro kontrolu udělá společnou fotku a tuto hned odešle spojovatelce. 
Trasu mezi stratem/kontrolním bodem/cílem si volí každý podle svého a je též na každém jednotlivci, zda pojede sám, ve dvojici, nebo skupině, s doprovodem, či GPS navigací. V cíli pak každý oznámí, zda měl doprovodný support a zda absolvoval trasu s GPS. Ve výsledkové listině tato skutečnost bude uvedena – pouze pro zajímavost. Nepředpokládá se, že by některý závodník použil nějakou významnou hlavní silnici – žádná ani není v přímém směru mezi startem, kontrolním bodem a cílem.

Hranice Čech a MoravyMarkrabství MoravskéKrálovství ČeskéHranice Čech a MoravyZdeněk Červenka na hranici

Pokud by měl někdo během závodu chuť se kulturně vzdělat, je na trase řada míst, která by stála za shlédnutí :
- Třebechovice pod Orebem - druhý největší dřevěný pohyblivý betlém v ČR
- Holice - rodiště Emila Holuba, trasa Holice-Pardubice byly roku 1908 první pravidelnou autobusovou linkou v Čechách
- Jihlava - čtvrté největší náměstí v ČR, druhé nejrozsáhlejší podzemí v ČR
- Třešť - největší sluneční hodiny v ČR
- Jindřichův Hradec - největší dřevěný pohyblivý betlém v ČR, třetí největší hrad v ČR
- Trhové Sviny - rodiště Emila Háchy
- 2km za Trhovými Svinami - poutní kostel nejsvětější trojice (skvost českého baroka)

Propojení:
Každý účastník se každou celou lichou hodinu bude hlásit koordinátorce a udá přesný počet kilometrů ujetých od startu. Ta údaje zpracuje a rozešle všem zpět, aby závodníci měli přehled kde se právě který nachází. Tyto údaje budou odesílány i s krátkým popisem situace též na Facebook jako on-line reportáž. Kdokoli ze zájemců (rodinní příslušníci, fanoušci, atd.) může na e-mail   pavel.stork@seznam.cz zaslat číslo svého mobilu a budou mu chodit taktéž údaje od závodníků a může tak být neustále virtuálně přítomen na trati.

Startovné: neplatí se

Doprovod: si každý zajišťuje sám. Samozřejmě je možná domluva více závodníků dohromady, nebo možnost absolvovat trasu bez doprovodu.

Zajištění: Před startem ze 13. na 14.7. lze přespat v kempu u Nývltů v Martínkovicích – majitel je obeznámen. Vzdálenost od startu 4km. Možnost přespání ve stanech, nebo jsou stále ještě místa v 6-ti místném karavanu. Toto ubytování si každý zajišťuje sám dle svých potřeb.      

V cíli je zajištěn Penzion Jelení vyhlídka (48.6330750N, 14.5869953E), který je pro nás celý k dispozici z 15. na 16.7. Je umístěn v odlehlém koutě Novohradských hor na samotě. K nejbližším domům je to 1 km a do nejbližší vesnice 4km. Součástí penzionu je restaurace, kde pro nás budou připravována jídla. Proto bude nutné včas nahlásit počet účastníků. Z toho důvodu budou tentokrát přijímány přihlášky k závodu nejpozději 12.7.  V penzionu je 23 lůžek. Z toho jsou z 15. na 16.7. dosud 3 k dispozici. Kdo má zájem o závaznou rezervaci ubytování, ať volá Pavla Štorka (608346903), nebo píše na e-mail pavel.stork@seznam.cz . Na koho již nezbyde postel, může přespat ve vlastním stanu na pozemku penzionu.                         

Penzion Jelení vyhlídkaPenzion Jelení vyhlídkaVyhlídka v penzionuPokoje penzionu

Zabezpečení: nebude žádné. Pouze bude možnost přepravit osobní věci každého účastníka, který tyto předá pořadatelskému autu před startem v Broumově nebo do 13.7. v Hodkovicích nad Mohelkou. Každý startuje na své riziko, jako kdyby jel sám. Pouze si nakonec řekneme, kdo to dal a kdo navíc za kratší dobu. Nepředpokládáme nečestné praktiky. Zadání je jednoduché - kdo co nejdříve přejede republiku s projetím kontrolního bodu.

Ceny : I tentokrát připravíme speciální ceny – bude-li zájem. Na tričko, ručník, osušku, nebo župan (bude připravena nabídka) necháme po závodě každému úspěšnému závodníkovi vyšít kromě běžných a daných údajů (Přejel(a) jsem republiku 14.-16.7.2017 Broumov – Novohradské hory (Jelení vyhlídka) i jméno, čas a ujeté kilometry. Jelikož však není žádný sponzor a startovné se neplatí, tak na tuto upomínku (kdo o ni bude mít zájem) budeme po závodě vybírat určitý obnos. Částka bude upřesněna.

Přihlášení: do 12.7. na e-mail pavel.stork@seznam.cz, nebo na mobil  608346903. Případné otázky tamtéž.

Tak co Vy na to?

  

Slavnostní odhalení nového startu a cíle proběhlo v sobotu 7.1. 2017 na první zimní Koloběžkářské Veselici:

Odhalení nové trasy Přejezdu republiky na koloběžkách

 

Trasu přejezdu si volí každý účastík sám. Daný je start, cíl a jeden kontrolní bod - hranice Čech a Moravy (popsáno výše). Na Veselici byla prezentována tato varianta:

Broumov startHoliceHlinskoPolnáJihlavaStrmilovChlum u TřeboněTrhové SvinyMalontyJanova VesCelá trasa

Kontakt: 

Pavel Štork
tel.: 608 346 903
e-mail: pavel.stork@seznam.cz
kamenná prodejna:
Hodkovice nad Mohelkou, Liberecká 16
Otevírací doba
TOPlist

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz