Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

RYCHLÝ KONTAKT:

tel: +420 608 346 903
napište nám

NOVINKY:

arr3O Znojemskou okurku 2018Další kolo seriálu koloběžkových dlouhých závodů pod názvem „O Znojemskou okurku“ proběhne v sobotu... arr3Přejezd republiky 2018 - výsledky  Přinášíme Vám výsledky z Přejezdu republiky 2018. Výsledky, slovo organizátora i sepsané zážitky... arr3Přejezd při zatmění Měsíce  Nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století bude během páteční noci (27.7.) od 21.30 do 23.13... arr3Půjčovna koloběžek Hamr na Jezeře  Opět jsme pro Vás otevřeli prázdninovou půjčovnu v Hamru na Jezeře.     Ceník a otevírací... arr3Okolo chalupy o kýtu paní starostky 2018  Jak probíhal poslední ročník závodu okolo chalupy? Kdo vyhrál kýtu paní starostky? Kdo byl "noční... arr3Přejezd republiky 2018  Zveme Vás na již šestý ročník Přejezdu republiky od severu na jih. Podrobnosti naleznete na této... arr3FitKoloběh  Nově se nyní můžete zúčastnit lekcí FitKoloběhu. Péťa vás provede všemi počátečními nástrahami... arr3Okolo chalupy o kýtu paní starostky  Právě jsme zveřejnili propozice k dalšímu závodu seriálu dlouhého koloběhu. Propozice najdete... arr3Výsledky Hodkovického koloběžení  Reportáž, výsledky, fotky a videa z šestého Hodkovického koloběžení najdete na našem blogu.... arr3Hodkovické koloběžení 2018 - 6. ročník  Hodkovické koloběžení - tradiční celodenní akce pro děti, dospělé i závoďáky. Hudba, vítězství,... arr3Nové reporty ze závodů od Milana Jelínka  Nově přidané reportáže ze závodů od Milana Jelínka najdete v sekci "Zajímavosti". ... arr3Rozhovory s koloběžkáři  Do zajímavostí jsme přidali rozhovory s našimi zákazníky. Najdete je zde. ... arr3Kalendář Seriálu dlouhého koloběhu 2018 a konečné pořadí 2017  Připravili jsme pro Vás nový kalendář Seriálu dlouhého koloběhu a výsledky toho loňského.... arr3Novinky v bazaru dětských kol  Připravili jsme bazarová kola pro sezónu 2018. Naleznete je zde. Do výběru podle velikostí se... arr3Zimní koloběžkový tábor  ZKTbK - ZIMNÍ KOLOBĚŽKOVÝ TÁBOR bez KOLOBĚŽEK 2018 - čtěte v našem BLOGU    ... arr3Reportáž z druhé koloběžkářské veseliceKdo přijel a co se dělo se dočtete zde.... arr3Chcete být také informováni o našich akcích?Vzhledem k mnohým žádostem jsme založili skupinu zájemců, jíž zasíláme informace o našich...

 

 

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

 

* zázemí kamenného obchodu

 

* 12 let na trhu

 

* kvalitní poradenství a servis

 

* výhradní distributor koloběžek

Kostka pro Liberecký kraj

 

* možnost vyzkoušení koloběžek

na prodejně i v okolí

 

* pozvánky na naše koloběžkové

akce

 

 

INFORMUJEME VÁS:

 

 

 Instagram

 

 

 


» Závody
Přejezd republiky č.5 - 2017

 

Přejezd republiky č. 5  Broumov – Novohradské hory  14. – 16. 7. 2017

Dobrodružství pokračuje. Neboť Přejezd republiky je pro každého účastníka dobrodružstvím, které navazuje na ta předešlá v životech každého z nás. Nemyslím, že by se této akce zúčastnil někdo, komu v hlavě a těle netiká neposednost a kdo nečetl Rychlé Šípy, nebo alespoň nesledoval Maxipsa Fíka. Těšíme se na Vás, těšíme se na splynutí s koloběžkou, těšíme se na bláznovství, těšíme se na dobrodružství.

 

VÝSLEDKY / REPORTÁŽ

STARTOVNÍ LISTINA/průběh přejezdu

 

Slavnostní Start  14.7.2017 8:45 hod. před nejstarším dřevěným kostelem ČR v Broumově (50.5794886N, 16.3329297E). Poté se spanilou jízdou přemístíme před čerpací stanici EuroOil (50.5905333N, 16.3185792E), kde proběhne  v   9.00  ostrý start těch účastníků, kteří budou chtít vyjet na trať v hlavním generálském čase. Ostatní, kteří z jakéhokoli důvodu nevyjedou na trať v tento moment, mohou odstartovat kdykoli 14.7. od 5.00 do 21.00, nebo 15.7. od 5.00 do 12.00. Ovšem POZOR změna, pouze vždy v celou hodinu (plus, mínus 5 minut, ale počítat se bude přesně celá hodina). Startovním výstřelem v tomto případě bude obdržení účtenky (tato se bude odevzdávat v cíli) na čerpací stanici po zakoupení čehosi a odeslání zprávy spojovatelce o startu.

Broumov na mapě

 

Cíl   nejdéle do 14:00 v neděli 16.7.2017 v penzionu Jelení vyhlídka – Janova ves (48.6330750N, 14.5869950E). Po limitu (neděle 14 hod.) může samozřejmě účastník dokončit závod, ale v cíli již nebude rozhodčí.

Cesta k cíli VIDEO (Sledujte čas... 3:10 - pohled směrem na odbočku vedoucí k Jelení vyhlídce, což je cca 200m)

Trasa povede přes 1  kontrolní bod, kterým bude historická zemská hranice mezi Královstvím českým a Markrabstvím moravským (49.5069969N, 15.8415608E) na silnici mezi obcemi Újezd a Sirákov před Polnou.  Na místě vás uvítají historické smaltované cedule, hraniční kámen, stožár s vlajkou, historická mapa a pohraničník v budce, se kterým si každý závodník pro kontrolu udělá společnou fotku a tuto hned odešle spojovatelce. 
Trasu mezi stratem/kontrolním bodem/cílem si volí každý podle svého a je též na každém jednotlivci, zda pojede sám, ve dvojici, nebo skupině, s doprovodem, či GPS navigací. V cíli pak každý oznámí, zda měl doprovodný support a zda absolvoval trasu s GPS. Ve výsledkové listině tato skutečnost bude uvedena – pouze pro zajímavost. Nepředpokládá se, že by některý závodník použil nějakou významnou hlavní silnici – žádná ani není v přímém směru mezi startem, kontrolním bodem a cílem.


Pokud by měl někdo během závodu chuť se kulturně vzdělat, je na trase řada míst, která by stála za shlédnutí :
- Třebechovice pod Orebem - druhý největší dřevěný pohyblivý betlém v ČR
- Holice - rodiště Emila Holuba, trasa Holice-Pardubice byly roku 1908 první pravidelnou autobusovou linkou v Čechách
- Jihlava - čtvrté největší náměstí v ČR, druhé nejrozsáhlejší podzemí v ČR
- Třešť - největší sluneční hodiny v ČR
- Jindřichův Hradec - největší dřevěný pohyblivý betlém v ČR, třetí největší hrad v ČR
- Trhové Sviny - rodiště Emila Háchy
- 2km za Trhovými Svinami - poutní kostel nejsvětější trojice (skvost českého baroka)

Propojení:
Každý účastník se každou celou lichou hodinu bude hlásit koordinátorce a udá přesný počet kilometrů ujetých od startu. Ta údaje zpracuje a rozešle všem zpět, aby závodníci měli přehled kde se právě který nachází. Tyto údaje budou odesílány i s krátkým popisem situace též na Facebook jako on-line reportáž. Kdokoli ze zájemců (rodinní příslušníci, fanoušci, atd.) může na e-mail   pavel.stork@seznam.cz zaslat číslo svého mobilu a budou mu chodit taktéž údaje od závodníků a může tak být neustále virtuálně přítomen na trati.

Startovné: neplatí se

Doprovod: si každý zajišťuje sám. Samozřejmě je možná domluva více závodníků dohromady, nebo možnost absolvovat trasu bez doprovodu.

Zajištění: Před startem ze 13. na 14.7. lze přespat v kempu u Nývltů v Martínkovicích – majitel je obeznámen. Vzdálenost od startu 4km. Možnost přespání ve stanech, nebo jsou stále ještě místa v 6-ti místném karavanu. Toto ubytování si každý zajišťuje sám dle svých potřeb.      

V cíli je zajištěn Penzion Jelení vyhlídka (48.6330750N, 14.5869953E), který je pro nás celý k dispozici z 15. na 16.7. Je umístěn v odlehlém koutě Novohradských hor na samotě. K nejbližším domům je to 1 km a do nejbližší vesnice 4km. Součástí penzionu je restaurace, kde pro nás budou připravována jídla. Proto bude nutné včas nahlásit počet účastníků. Z toho důvodu budou tentokrát přijímány přihlášky k závodu nejpozději 12.7.  V penzionu je 23 lůžek. Z toho jsou z 15. na 16.7. dosud 3 k dispozici. Kdo má zájem o závaznou rezervaci ubytování, ať volá Pavla Štorka (608346903), nebo píše na e-mail pavel.stork@seznam.cz . Na koho již nezbyde postel, může přespat ve vlastním stanu na pozemku penzionu.                         


Zabezpečení: nebude žádné. Pouze bude možnost přepravit osobní věci každého účastníka, který tyto předá pořadatelskému autu před startem v Broumově nebo do 13.7. v Hodkovicích nad Mohelkou. Každý startuje na své riziko, jako kdyby jel sám. Pouze si nakonec řekneme, kdo to dal a kdo navíc za kratší dobu. Nepředpokládáme nečestné praktiky. Zadání je jednoduché - kdo co nejdříve přejede republiku s projetím kontrolního bodu.

Ceny : I tentokrát připravíme speciální ceny – bude-li zájem. Na tričko, ručník, osušku, nebo župan (bude připravena nabídka) necháme po závodě každému úspěšnému závodníkovi vyšít kromě běžných a daných údajů (Přejel(a) jsem republiku 14.-16.7.2017 Broumov – Novohradské hory (Jelení vyhlídka) i jméno, čas a ujeté kilometry. Jelikož však není žádný sponzor a startovné se neplatí, tak na tuto upomínku (kdo o ni bude mít zájem) budeme po závodě vybírat určitý obnos. Částka bude upřesněna.

Přihlášení: do 12.7. na e-mail pavel.stork@seznam.cz, nebo na mobil  608346903. Případné otázky tamtéž.

Tak co Vy na to?

  

Slavnostní odhalení nového startu a cíle proběhlo v sobotu 7.1. 2017 na první zimní Koloběžkářské Veselici:

Odhalení nové trasy Přejezdu republiky na koloběžkách

 

Trasu přejezdu si volí každý účastík sám. Daný je start, cíl a jeden kontrolní bod - hranice Čech a Moravy (popsáno výše). Na Veselici byla prezentována tato varianta:NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Dotaz na trasu
Paprsek
28.06.2017 08:17
img img
Re: Dotaz na trasu
Pavel Štork
30.06.2017 10:14