Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

RYCHLÝ KONTAKT:

tel: +420 608 346 903
napište nám

NOVINKY:

arr3Čtvrtá zimní koloběžkářská veselice  Čtvrtá zimní koloběžkářská veselice proběhla a info o ní najdete ZDE. ... arr3Pozvánka na 4. zimní veselici  Veselice proběhla ZDE. Zveme vás na čtvrtou zimní veselici s bohatým programem. Více info zde. ... arr3Českým středohořím 26. 9. 2019 - Výsledky  Máme pro vás výsledky závodu Českým středohořím, posledního závodu Seriálu dlouhého... arr3Českým středohořím 26. 9. 2019  Zveme vás na poslední letošní závod Seriálu dlouhého koloběhu. ... arr3Výsledky závodu Krajem zapadlých vlastenců 2019  Přinášíme vám výsledky předposledního závodu Seriálu dlouhého koloběhu. ... arr3Krajem zapadlých vlastenců, aneb z Ráje do pekla a zpět 2019  Krajem zapadlých vlastenců, aneb z Ráje do pekla a zpět 2019   Jirka Boháč pro nás připravil... arr3Výsledky O znojemskou okurku 2019  Výsledky 3. ročníku závodu O znojemskou okurku najdete zde.    ... arr3O znojemskou okurku 2019  Přinášíme vám propozice dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu O znojemskou okurku.       ... arr3Výsledky Přejezdu republiky 2019  Výsledky Prejezdu jsou zpracovány a vyhodnoceny a vidět je můžete zde.   ... arr3Pár slov před Přejezdem  Slova organizátora Pavla Štorka, která pro vás napsal před svou další bezesnou nocí...... arr3Kompletní propozice pro Přejezd republiky 2019  Propozice Přejezdu republiky 2019 jsou na světě. Najdete je tady.   ... arr3Výsledky - Okolo chalupy o poslední palačinku 2019  Přinášíme vám výsledky dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu - Okolo chalupy o poslední... arr3První letošní jízda s Jardou Jislem  Krátkou reportáž z první letošní vyjížďky s Jardou Jislem si můžete prohlédnout zde.   ... arr312 hodinovka pohledem Milana Jelínka  Zde si můžete přečíst, jak viděl 12 hodinovku dlouholetý účastník koloběžkových (i jiných) závodů... arr3Hodkovické koloběžení 2019 - 7. ročník  Přinášíme vám výsledky a fotky ze sedmého Hodkovického koloběžení, které se konalo  18.... arr3Českým středohořím 28. 9. 2018  Přinášíme vám propozice k prvnímu ročníku závodu krásným Českým středohořím. U propozic je také... arr3Výsledky závodu Krajem zapadlých vlastenců aneb z Ráje do pekla a zpět.    Přinášíme výsledky závodu Krajem zapadlých vlastenců aneb Z Ráje do pekla a zpět.... arr3Koloběžkový tábor 2018Jak se dařilo účastníkům letošního putovního tábora na koloběžkách čtěte v Blogu   ... arr3Rozhovory s koloběžkáři  Do zajímavostí jsme přidali rozhovory s našimi zákazníky. Najdete je zde. ... arr3Chcete být také informováni o našich akcích?Vzhledem k mnohým žádostem jsme založili skupinu zájemců, jíž zasíláme informace o našich...

 

 

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

 

* zázemí kamenného obchodu

 

* 13 let na trhu

 

* kvalitní poradenství a servis

 

* výhradní zástupce koloběžek

Kostka pro Liberecký kraj

 

* možnost vyzkoušení koloběžek

na prodejně i v okolí

 

* pozvánky na naše koloběžkové

akce

 

 

INFORMUJEME VÁS:

 

 

 Instagram

 

 

 

videa


Přejezd republiky č.5 - 2017

 

Přejezd republiky č. 5  Broumov – Novohradské hory  14. – 16. 7. 2017

Dobrodružství pokračuje. Neboť Přejezd republiky je pro každého účastníka dobrodružstvím, které navazuje na ta předešlá v životech každého z nás. Nemyslím, že by se této akce zúčastnil někdo, komu v hlavě a těle netiká neposednost a kdo nečetl Rychlé Šípy, nebo alespoň nesledoval Maxipsa Fíka. Těšíme se na Vás, těšíme se na splynutí s koloběžkou, těšíme se na bláznovství, těšíme se na dobrodružství.

 

VÝSLEDKY / REPORTÁŽ

STARTOVNÍ LISTINA/průběh přejezdu

 

Slavnostní Start  14.7.2017 8:45 hod. před nejstarším dřevěným kostelem ČR v Broumově (50.5794886N, 16.3329297E). Poté se spanilou jízdou přemístíme před čerpací stanici EuroOil (50.5905333N, 16.3185792E), kde proběhne  v   9.00  ostrý start těch účastníků, kteří budou chtít vyjet na trať v hlavním generálském čase. Ostatní, kteří z jakéhokoli důvodu nevyjedou na trať v tento moment, mohou odstartovat kdykoli 14.7. od 5.00 do 21.00, nebo 15.7. od 5.00 do 12.00. Ovšem POZOR změna, pouze vždy v celou hodinu (plus, mínus 5 minut, ale počítat se bude přesně celá hodina). Startovním výstřelem v tomto případě bude obdržení účtenky (tato se bude odevzdávat v cíli) na čerpací stanici po zakoupení čehosi a odeslání zprávy spojovatelce o startu.

Broumov na mapě

 

Cíl   nejdéle do 14:00 v neděli 16.7.2017 v penzionu Jelení vyhlídka – Janova ves (48.6330750N, 14.5869950E). Po limitu (neděle 14 hod.) může samozřejmě účastník dokončit závod, ale v cíli již nebude rozhodčí.

Cesta k cíli VIDEO (Sledujte čas... 3:10 - pohled směrem na odbočku vedoucí k Jelení vyhlídce, což je cca 200m)

Trasa povede přes 1  kontrolní bod, kterým bude historická zemská hranice mezi Královstvím českým a Markrabstvím moravským (49.5069969N, 15.8415608E) na silnici mezi obcemi Újezd a Sirákov před Polnou.  Na místě vás uvítají historické smaltované cedule, hraniční kámen, stožár s vlajkou, historická mapa a pohraničník v budce, se kterým si každý závodník pro kontrolu udělá společnou fotku a tuto hned odešle spojovatelce. 
Trasu mezi stratem/kontrolním bodem/cílem si volí každý podle svého a je též na každém jednotlivci, zda pojede sám, ve dvojici, nebo skupině, s doprovodem, či GPS navigací. V cíli pak každý oznámí, zda měl doprovodný support a zda absolvoval trasu s GPS. Ve výsledkové listině tato skutečnost bude uvedena – pouze pro zajímavost. Nepředpokládá se, že by některý závodník použil nějakou významnou hlavní silnici – žádná ani není v přímém směru mezi startem, kontrolním bodem a cílem.


Pokud by měl někdo během závodu chuť se kulturně vzdělat, je na trase řada míst, která by stála za shlédnutí :
- Třebechovice pod Orebem - druhý největší dřevěný pohyblivý betlém v ČR
- Holice - rodiště Emila Holuba, trasa Holice-Pardubice byly roku 1908 první pravidelnou autobusovou linkou v Čechách
- Jihlava - čtvrté největší náměstí v ČR, druhé nejrozsáhlejší podzemí v ČR
- Třešť - největší sluneční hodiny v ČR
- Jindřichův Hradec - největší dřevěný pohyblivý betlém v ČR, třetí největší hrad v ČR
- Trhové Sviny - rodiště Emila Háchy
- 2km za Trhovými Svinami - poutní kostel nejsvětější trojice (skvost českého baroka)

Propojení:
Každý účastník se každou celou lichou hodinu bude hlásit koordinátorce a udá přesný počet kilometrů ujetých od startu. Ta údaje zpracuje a rozešle všem zpět, aby závodníci měli přehled kde se právě který nachází. Tyto údaje budou odesílány i s krátkým popisem situace též na Facebook jako on-line reportáž. Kdokoli ze zájemců (rodinní příslušníci, fanoušci, atd.) může na e-mail   pavel.stork@seznam.cz zaslat číslo svého mobilu a budou mu chodit taktéž údaje od závodníků a může tak být neustále virtuálně přítomen na trati.

Startovné: neplatí se

Doprovod: si každý zajišťuje sám. Samozřejmě je možná domluva více závodníků dohromady, nebo možnost absolvovat trasu bez doprovodu.

Zajištění: Před startem ze 13. na 14.7. lze přespat v kempu u Nývltů v Martínkovicích – majitel je obeznámen. Vzdálenost od startu 4km. Možnost přespání ve stanech, nebo jsou stále ještě místa v 6-ti místném karavanu. Toto ubytování si každý zajišťuje sám dle svých potřeb.      

V cíli je zajištěn Penzion Jelení vyhlídka (48.6330750N, 14.5869953E), který je pro nás celý k dispozici z 15. na 16.7. Je umístěn v odlehlém koutě Novohradských hor na samotě. K nejbližším domům je to 1 km a do nejbližší vesnice 4km. Součástí penzionu je restaurace, kde pro nás budou připravována jídla. Proto bude nutné včas nahlásit počet účastníků. Z toho důvodu budou tentokrát přijímány přihlášky k závodu nejpozději 12.7.  V penzionu je 23 lůžek. Z toho jsou z 15. na 16.7. dosud 3 k dispozici. Kdo má zájem o závaznou rezervaci ubytování, ať volá Pavla Štorka (608346903), nebo píše na e-mail pavel.stork@seznam.cz . Na koho již nezbyde postel, může přespat ve vlastním stanu na pozemku penzionu.                         


Zabezpečení: nebude žádné. Pouze bude možnost přepravit osobní věci každého účastníka, který tyto předá pořadatelskému autu před startem v Broumově nebo do 13.7. v Hodkovicích nad Mohelkou. Každý startuje na své riziko, jako kdyby jel sám. Pouze si nakonec řekneme, kdo to dal a kdo navíc za kratší dobu. Nepředpokládáme nečestné praktiky. Zadání je jednoduché - kdo co nejdříve přejede republiku s projetím kontrolního bodu.

Ceny : I tentokrát připravíme speciální ceny – bude-li zájem. Na tričko, ručník, osušku, nebo župan (bude připravena nabídka) necháme po závodě každému úspěšnému závodníkovi vyšít kromě běžných a daných údajů (Přejel(a) jsem republiku 14.-16.7.2017 Broumov – Novohradské hory (Jelení vyhlídka) i jméno, čas a ujeté kilometry. Jelikož však není žádný sponzor a startovné se neplatí, tak na tuto upomínku (kdo o ni bude mít zájem) budeme po závodě vybírat určitý obnos. Částka bude upřesněna.

Přihlášení: do 12.7. na e-mail pavel.stork@seznam.cz, nebo na mobil  608346903. Případné otázky tamtéž.

Tak co Vy na to?

  

Slavnostní odhalení nového startu a cíle proběhlo v sobotu 7.1. 2017 na první zimní Koloběžkářské Veselici:

Odhalení nové trasy Přejezdu republiky na koloběžkách

 

Trasu přejezdu si volí každý účastík sám. Daný je start, cíl a jeden kontrolní bod - hranice Čech a Moravy (popsáno výše). Na Veselici byla prezentována tato varianta:NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Dotaz na trasu
Paprsek
28.06.2017 08:17
img img
Re: Dotaz na trasu
Pavel Štork
30.06.2017 10:14