Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Přejezd republiky č. 10 - 2022
 

PŘEJEZD REPUBLIKY Č. 10  NOVOHRADSKÉ HORY – OSOBLAHA 

15. – 17. 7. 2022

 

 

v rámci Seriálu dlouhého koloběhu

 

 

xxx 

Vítěz a vítězka Přejezdu republiky 2021 Michal Veselský a Barbora Horsáková

 

Nejstarší účastník roku 2021

 

Více o loňském ročníku

 

 

POZOR 1! Opět bude omezen počet účastníků na 100. Pro přihlašování 90 míst a 10 jakési "volňásky", které si nechám s dovolením v rukávu. 

Systém přihlášení: Řazení účastníků bude podle včasnosti přihlášení na startovní listinu. Pokud bude přihlášených víc než 90, od 91. místa jsou náhradníci. Nejdéle do 3 týdnů od přihlášení je nutno zaslat startovné. Pokud přihlášený, který je ve startovní listině do 90 místa, z jakéhokoli důvodu se nebude moci závodu zúčastnit a tuto skutečnost oznámí do 15. 6. (měsíc před startem), bude mu vráceno startovné v plné výši a na jeho místo se do startovní listiny posune ten, který byl přihlášen jako 91. atd. Pokud se závodník odhlásí po 15. 6. bude vrácení startovného řešeno podle momentální situace a opět se posune na jeho místo účastník, který je na řadě nad počtem 90. Kdybych nevyužil "volňásky", věnují se přihlášeným opět na 91. místě a výše tak, aby celkový počet účastníků dosáhl 100. Po loňské zkušenosti však vím, že trénovat na Přejezd klidně může i ten, kdo je v pořadí přihlášených třeba na 130 místě. Během několika měsíců loňského roku po spuštění registrace bylo v jednu chvíli asi 125 přihlášených, ale nakonec stejně startovalo jen 72 účastníků. Hodně lidí se odhlašovalo z různých důvodů. 

 

POZOR 2! Ubytování v chatkách v místě startu v autocampu Veveří (ze 14. na 15. 7.) nahlásit mně e-mailem (pavel.stork@seznam.cz). K dispozici máme 10 chatek po 4 postelích. Po předešlé zkušenosti je možno přespání v chatce pro pátého na karimatce na zemi. Dovoluji si ponechat konečné rozhodnutí o umístění v chatkách na mé klávesnici. Budu se snažit vyhovět Vašim přáním, ale přednostní právo bude mít ten, kdo si o chatku napíše první.

 

Start slavnostní a zároveň ostrý  15. 7. 2021 v 7:00 hod. v autocampu Veveří v Nových Hradech (48.7666931N, 14.7900019E) pro ty, kteří chtějí vyrazit v generálském čase. Ostatní, kteří z jakéhokoli důvodu nevyjedou na trať v tento moment, mohou odstartovat kdykoli od 15. 7. od 5.00 hod do 16. 7. do 12.00 hod.

 

Cíl nejdéle do 14:00 v neděli 17. 7. 2021 v kempu Osoblaha (50.2704125N, 17.7155475E).  Po limitu (neděle 14 hod.) může samozřejmě účastník dokončit závod, ale v cíli již nebude rozhodčí.

 

Jediným kontrolním budem budePivovar Černá Hora (49.4147922N, 16.5812717E). Jedná se o nejstarší pivovar v České republice. Více informací ohledně kontrolního bodu bude doplněno později.

 

 

Místo startu 2022

  

 

 

Trasumezi startem/kontrolním bodem/cílem si volí každý sám podle svého uvážení a je též na každém jednotlivci, zda pojede sám, ve dvojici, nebo skupině, s doprovodem, či GPS navigací. V cíli pak každý oznámí, zda měl doprovodný support a kolik najel kilometrů. Ve výsledkové listině tyto skutečnosti budou uvedeny pouze pro zajímavost. Nepředpokládá se, že by některý závodník použil nějakou významnou hlavní silnici. Při dřívějších Přejezdech republiky byly některé hlavní silnice zakázány. Tentokrát tomu tak není, ale upozorňuji na frekventované úseky Moravské Budějovice - Jaroměřice nad Rokytnou a silnici č. 23 před Třebíčí, v Třebíči a za Třebíčí (jde o vlastní zkušenost a tak o jiných silnicích moc nevím, protože pozdější část trasy si pamatuji mlhavě).

 

Propojení: I letos bude zajištěn on-line přenos všech závodníků na mapě republiky pro kohokoli, kdo se o to bude zajímat. Bude sledovatelné kdo se kde v reálném čase nachází. Před startem každý obdrží tracker (malou krabičku), kterou poveze s sebou právě kvůli přenosu on-line. Tracker dostane každý v místě startu. Odkaz, kde bude možné závodníky sledovat, bude včas oznámen.

 

 

Kontrolní bod - Pivovar Černá Hora 

 

 

Startovní listina 
Hodkovické koloběžení 2017

 

Startovné 600,- zaslat nejpozději 3 týdny po přihlášení na účet 2101450878/2010.

K platbě připište do poznámky jména, za která je platba provedena.

Případné otázky na e-mail pavel.stork@seznam.cz, nebo na mobil 608 346 903.

 

 

Doprovod: si každý zajišťuje sám. Samozřejmě je možná domluva více závodníků dohromady, nebo možnost absolvovat trasu bez doprovodu.

 

Zajištění: Před startem ze 14. na 15. 7. lze přespat v chatkách v kempu Veveří v Nových Hradech - viz výše. Samozřejmě je možnost spát v kempu i ve vlastním stanu. Pro stany je místa dost, proto s objednáním místa pro stan není nutno spěchat. V místě startu bude možnost objednání večeře a snídaně.

V cíli v kempu Osoblaha máme zajištěno ubytování v chatkách (již na noc 15. - 16. 7.) a na ubytovně i v chatkách (16. - 17. 7.). Ubytování bude domlouvat náš pořadatel individuálně s každým účastníkem vždy hned po dojezdu do cíle. Je to tak lepší, neboť na jednom lůžku se mohou během času, kdy budeme mít lůžko k dispozici, vystřídat třeba i tři závodníci (časové rozestupy závodníků přijíždějících do cíle jsou značné). V kempu je dále možnost postavení množství stanů. Každý, kdo přijede do cíle bude se moci vysprchovat i kdyby nechtěl přespávat. Dostatek jídla je též zajištěn. Po loňské skvělé zkušenosti jsme opět domluveni s velmi příjemnou majitelkou občerstvení, která připraví jídlo i pití přímo pod přístřeškem, kde sedí i pořadatel, který zapisuje výsledky. Takže nebude nutno pro jídlo a pití nikam chodit. Stačí spadnout z koloběžky a cpát se.

 

 

Cílový kemp Osoblaha

 

 

Zabezpečení: Bude možnost přepravit do cíle osobní věci každého účastníka, který tyto předá pořadatelskému autu před startem v autocampu Veveří 15. 7. do 9 hod., nebo do 13. 7. v Hodkovicích nad Mohelkou. Každý startuje na své riziko, jako kdyby jel sám. Pouze si nakonec řekneme, kdo to dal a kdo navíc za kratší dobu. Nepředpokládáme nečestné praktiky. Zadání je jednoduché - kdo co nejdříve přejede republiku s projetím kontrolního bodu.

 

Ceny: I letos bude pro každého, kdo dokončí trasu, připravena speciální medaile, na kterou hned po dojetí dopíšeme jméno a výsledný čas. Pro každého, kdo dojede alespoň ke kontrolnímu bodu, bude zde čekat speciální edice samolepky i se jménem účastníka. Tentokrát, jelikož se jedná o jubilejní Přejezd republiky č. 10, připravíme pro zájemce místo textilu unikátní přejezdový polštář, tak jak tomu bylo pouze po prvním závodním Přejezdu v roce 2014. Na polštář necháme tradičně úspěšnému závodníkovi vyšít kromě běžných a daných údajů Přejel(a) jsem republiku 15. - 17. 7. 2022 Novohradské hory – Osoblaha i čas a ujeté kilometry. Cena polštáře bude 600,-. Kdo o něj bude mít zájem, oznámí to pořadateli po dojetí do cíle. Protože se jedná o výjimečný ročník, výjimečně si bude moct objednat polštář i ten, kdo Přejezd republiky nedokončí. Na polštáři pak bude vyšito: Téměř jsem přejel republiku....   

 

 

Ukázka polštáře po dokončeném prvním závodním Přejezdu republiky

 

Ukázka zkušebního polštáře z roku 2020

    

 

 

Příklad (pouze příklad!)možné trasy Přejezdu republikyhttps://mapy.cz/s/javarecoso

 

 

Kontakt: 

Pavel Štork
tel.: 608 346 903
e-mail: pavel.stork@seznam.cz
kamenná prodejna:
Hodkovice nad Mohelkou, Liberecká 16
Otevírací doba
TOPlist

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz