Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

RYCHLÝ KONTAKT:

tel: +420 608 346 903
napište nám

NOVINKY:

arr3Z Ráje do Pekla a zpět, aneb krajem zapadlých vlastenců  Propozice k dalšímu závodu Seriálu dlouhého koloběhu najdete opět na našem webu.   ... arr3Výsledky Kapra a průběžné výsledky SDK  Výsledky zatím posledního závodu SDK - O vodňanského kapra najdete TADY.   ... arr3Výsledku Přejezdu republiky 2021  A jsou tu výsledky Přejezdu republiky 2021. Najdete je zde.   ... arr3Výsledky závodu O Rybníkářův pohár  A máme tu výsledky dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu - O rybníkářův pohár.   ... arr3O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY  A je tu druhý závod Seriálu Dlouhého Koloběhu - O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR   ... arr3Jízda s Jardou Jislem  A je tu první pocovidová vyjížďka s Jardou Jislem.   ... arr312 hodinovka  I přes nepřízeň osudu a nakonec i počasí 12 hodinovka proběhla.   ... arr3Výsledky SDK 2020 a kalendář závodů na rok 2021    Po zimě se vám ozýváme s konečnými výsledky Seriálu dlouhého koloběhu a kalendářem závodů pro... arr3Zrušení veselice a spuštění přihlášek na Přejezd republiky  Zrušení Koloběžkářské veselice 2021 a vyhlášení  termínu spuštění přihlášek na Přejezd... arr3Pátá koloběžkářská veselice  Srdečně vás zveme na pátou zimní koloběžkářskou veselici!    ... arr3Výsledky závodu Českým středohořím 2020  Výsledky posledního letošního závodu najdete pod tímto odkazem. Nyní náš čeká "jen" Koloběžkářská... arr3Výsledky závodu Z Ráje do Pekla a zpět  Máme pro vás výsledky závodu  Z Ráje do Pekla a zpět pořádaném Koloběžkami Český... arr3O Vodňanského kapra 2020 - výsledky  V sobotu 15. srpna se uskutečnil další závod Seriálu Dlouhého Koloběhu, tentokrát s názvem "O... arr3Výsledky O Znojemskou okurku  Na našem blogu jsou k nahlédnutí výsledky zatím posledního závodu SDK - O Znojemskou okurku.   ... arr3Výsledky Přejezdu republiky 2020 a propozice O znojemskou okurku  Máme pro vás výsledky posledního a patrně nejnáročnějšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu -... arr3Přejezd republiky už za pár dní!  Posledních pár slov pořadatele Pavla Štorka před startem najdete na našem blogu.   ... arr3Výsledky - O Rybníkářův pohár  První závod letošního Seriálu dlouhého koloběhu je za námi a zde se můžete podívat, jak se nám... arr3Další Jelenova dobrodružství  O dalších akcích nezničitelného Jelena si můžete přečíst v jeho okénku.   ... arr3Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak.  Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak. Tentokrát pouze jako video-vzpomínka na... arr3Rozhovory s koloběžkáři  Do zajímavostí jsme přidali rozhovory s našimi zákazníky. Najdete je zde. ... arr3Chcete být také informováni o našich akcích?Vzhledem k mnohým žádostem jsme založili skupinu zájemců, jíž zasíláme informace o našich...

 

 

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

 

* zázemí kamenného obchodu

 

* 13 let na trhu

 

* kvalitní poradenství a servis

 

* výhradní zástupce koloběžek

Kostka pro Liberecký kraj

 

* možnost vyzkoušení koloběžek

na prodejně i v okolí

 

* pozvánky na naše koloběžkové

akce

 

 

INFORMUJEME VÁS:

 

 

 Instagram

 

 

 

videa


Českým středohořím 28. 9. 2018

  

 

VÝSLEDKY a FOTKY

 

 Průběžné výsledky Seriálu dlouhého koloběhu před posledním závodem zde. ODSXLSX

 

Pozvánka od pořadatele (Tomáš Lapka)

Rozhodl jsem se zorganizovat závod Českým středohořím ze dvou důvodů – jednak mé kořeny sahají do města Louny a tím západní část středohoří poměrně dobře znám, druhým důvodem je pak to, že se jedná o malebnou oblast, obecně ne příliš známou – rád bych vás s ní seznámil právě prostřednictvím závodu.

Oblast je protkána hustou sítí silniček, které se motají na úpatí bývalých sopek, které se z dálky jeví jako nevinné kopečky, z blízka jako monstrózní homole. Silnice padají do "propastí" aby posléze šplhaly zpět ... České středohoří je nejkrásnější buď na jaře, kdy vše kvete, nebo na podzim, kdy se lesy vybarví do podzimních odstínů a krajinu akcentují šípkové keře a ovocné aleje. České středohoří je svými panoramaty s ovocnými sady a vinicemi nezapomenutelné, možná i právě proto si jej vybral za svůj cíl i významný český malíř a krajinář Emil Filla.

Po absolvování závodu budete České středohoří pravděpodobně milovat a nenávidět zároveň ;)))

 

Závod

 

Registrace

emailem do 26. 9. 2018

dodatečná registrace možná i přímo na startu

 

Kontakt

Tomáš Lapka

e: tomas.lapka@gmail.com

t: 777059076

 

Datum konání závodu

28. 9. 2018 – start 9.00 hod.

 

Trasa závodu

Závod startuje i končí v obci Třebenice na spodním náměstí (Paříkovo náměstí) u kašny pod kostelem. Závod se jede na jeden okruh dlouhý cca 105 km s celkovým převýšením kolem 1,8 km. Zdejší kopce nejsou až na výjimky dlouhé, zato jsou poměrně vydatné. První část závodu prochází rovinatou částí Poohří, kde jsou silnice v průměrném stavu. Druhá kopcovitější část (za městečkem Černčice) vede odlesněnou západnější částí (severně od Loun), kolem kopců Raná a Milá – místní kopečky jsou přípravou na třetí část. Třetí, dosti kopcovitá část, vede převážně zalesněnou krajinou a motá se kolem kopců Hradišťany a Milešovka. Druhá a třetí část vede až na krátké úseky po kvalitních silnicích (někdy i velmi úzkých) s velmi malým provozem. Zejména ve třetí části závodu je v některých pasážích dbát zvýšené opatrnosti ve sjezdech, které jsou poměrně prudké, na úzkých točitých silnicích. Několikrát se křižují dosti frekventované tahy, kde je nezbytné dbát zvýšené opatrnosti. Závod bude zřetelně značený, na křižovatkách s podružnými komunikacemi nebo jasným pokračováním rovně značení nebude.

Na trase bude zajištěno jediné občerstvení (voda, ionťák, banány, tyčinky) na počátku obce Mrzlice, na km 58. V cíli bude zajištěno také občerstvení – na každého emailem zaregistrovaného závodníka bude čekat chutný domácí sendvič (žádné šmé ))) Hned naproti kašně je navíc otevřena i ve svátky výborná kavárna/čokolaterie s exkluzivními zákusky a výbornou kávou.

Cestou je velký nedostatek obchodů a restaurace de facto ve druhé a třetí části nejsou vůbec. Možnost dalšího občerstvení připadá v úvahu v městečku Černčice na odbočce z hlavní (km 20) a na návsi v obci Měrunice (km 54) - v obou případech vietnamské samoobsluhy.

Pro případ neřešitelných situací bude zajištěno jedno podpůrné vozidlo. V této oblasti je slabá síť veřejné dopravy, nelze na ní tedy příliš spoléhat.

Zrádností středohoří může být (a často bývá) silný vítr, je proto velmi vhodné s tím počítat v zásobách vrchních vrstev oblečení.

 

Odkaz na trasu závodu

https://mapy.cz/s/321Qt

 

Itinerář

8.00 – Registrace závodníků (Paříkovo náměstí, u kašny) – poplatek 150,-/závodník

8.40 – Rozprava

9.00 – Start

Nejpozději 19.00 -  Vyhlášení výsledků (Paříkovo náměstí, u kašny)

 

O Českém středhoří

České středohoří je unikátní svým krajinným charakterem ke kterému přispívá zejména bohatá geologická minulost – za vznikem masivu Českého středohoří stojí vulkanická činnost – výrazné kopečky s charakteristickým kuželovitým tvarem jsou dřívější sopky, které jsou tvořeny převážně čedičem (zkamenělým magmatem). Dále nelze opomenout ani bohatou kulturní historii této oblasti, kdy se zde nacházela slovanská a předslovanská hradiště, později byla nahrazena středověkými strážními hrady, po kterých dnes zbyly jen zříceniny. Třicetiletá válka sebou přináší výraznou změnu ve složení obyvatelstva, od kdy zde převládá německá populace. 19. století sebou přináší výraznou produkci potravin – chmel, obilí, vinná réva, ovoce – zejména vinohrady a ovocné sady jsou v krajině zastoupeny dodnes. Po 2. světové válce dochází k celkovému vysídlení oblasti a tím i ústupu ze slávy.

 

Ubytování

Penzion Kláštěr, Třebenice / 2lůž. = 500,-/os., 800,-/2os.

Apartmán u sv. Petra a Pavla, Třebenice / 2lůž. – 640,-/noc

Penzion a čokolaterie, Třebenice / 2lůž. = 850,-/os., 1080,-/2os.

Penzin AV, Třebenice / 250,-/os.

Černodolský mlýn, Chotiměř / 1200,-/noc vč. snídaně

… dale ubytování v nedalekých Lovosicích či Libochovicích

 

Kulturní cíle

Lovosice

Libochovice – zejména zámek a zámecký park

Třebenice – muzeum českého granátu

Třebívlice – zámek s muzeum Ulriky von Levetzow

Peruc – zámek s galerií Emila Fily, Oldřichův dub

Louny – náměstí, přilehlé hradby nad Ohří, unikátní chrám Sv. Mikuláše, galerie Benedikta Rejta

 

Turistické cíle

zřícenina hradu Hazmburk (nad obcí Klapý)

vrchol kopce Milešovka (nejvyšší kopec středohoří) + obec Milešov

Vlastislav - zámek a zřícenina Skalka

zříceniny v okolí Třebenic – Oltářík (kopec Hrádek), Košťálov, Ostrý

kopec Boreč – s unikátními ventaroly –přírodní pukliny ve znělcích, přivádějící na vrchol kopce ohřátý vzduch

vrchol kopce Hradišťany (druhý nejvyšší kopec středohoří) se stopami dřívějšího hradiště z doby bronzové

Opárenské údolí

  

I přes státní svátek se těším na hojnou účast a na viděnou.

Věřím, že si pátek prodloužíte a ve středohoří pobudete.

S pozdravem, Tomáš L.