Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. AKCE
  3. Ukončené akce
  4. Dámské jízdy
Dámské jízdy 2018

 

Některé výlety je možné shlédnout na našem Blogu

Účastnice Dámských jízd se během 3 let natolik rozjezdily, že jim krátké vyjížďky již nestačí, proto v roce 2018 již tyto jízdy pravidelně nepořádáme, ale:

Pro začínající koloběžkářky místo původních Dámských jízd nabízíme jízdy Fitkoloběhu s instruktorkou Petrou, která patřila k prvním členkám Dámských jízd. Jedná se též o jakési volné pokračování jízd s Fyzioterapeutem.

Pokročilé koloběžkářky vězte, že skupinka vzniklá z Dámskýchj jízd stále jezdí a nejedná se o uzavřenou skupinku. Jsme otevřeny dalším účastnicím. Začátkem sezóny se rozjíždíme na výletech dlouhých okolo 40km a během května se výlety po dohodě prodlužují až na 80km a 100km závody. Pokud se s námi chcete projet, jste vítány. Pište: sarka.storkova@seznam.cz

 

Dámské jízdy v roce 2017

 

Dámská jízda neděle 23.7. - za rozhlednami

Sraz tentokrát již ve 12:00 na Hrubé Horce 77 (Železný Brod). Návrat opět na místo startu. Pojedeme kopečkovatý okruh. TRASA

 

Pro operativní informovanost Vám nabízíme zařazení do skupiny koloběžkářek na WhatsAppu (v případě zájmu dejte vědět - 608346905, rády Vás přidáme též). Rychloplánované jízdy se konají i ve všední dny (středa, nebo pátek), podle časových možností a podle zájmu ;o)

 

Dámská jízda neděle 25.6. - na Černou Studnici

Dámy, v neděli 25.6. se sejdeme v Hodkovicích n.M. před kolobkokrámkem opět ve 14:00 a zamíříme na rozhlednu Černá Studnice. Návrat opět do Hodkovic. Předpokládaná trasa cca 38km. MAPA

Dobrá nálada a pár peněz na občerstvení cestou s sebou. Těšíme se na Vás. Šárka a Pavla

 

Dámská jízda 18.6. - Hamr na Jezeře

V neděli 18.6. se vydáme podruhé letos na okruh z Hamru na Jezeře. Proč? Protože se tam krásně jezdí, cestou jsme minule nestihly vyhlášenou zmrzlinu a když popřeje počasí, můžeme se i vykoupat.

Sraz v Hamru na Jezeře na parkovišti ve 14:00 

Pokud uvítáte půjčení koloběžky, dejte vědět, přivezeme a kdo by rád využil dopravu z Hodkovic n.M. a zpět, rezervujte si místo (5míst) tel. 608346905.

Těším se na společné odpoledne. Šárka Št.

Jak se jeloDámská jízda z Hamru na Jezeře

 

Dámská jízda v neděli 11.6. NEBUDE! 

Můžete se k nám ale přidat v sobotu 10.6. Pár z nás zkusí zajet (nikoli závodit) Okolo chalupy o koláče paní Ježkové. Pokud se Vám zdá 100km dlouhá trať pro Vás nezdolatelná, přijeďte nás alespoň podpořit, nebo se přidat na část tratě. Rády Vás uvidíme! A příští neděli se budeme opět těšit na setkání, opět na jednodušší trati ;o)

 

Dámská jízda ze Semil - 4.6. od 14:00

Červen zahájíme Dámské jízdy okruhem Semily / směr Nová Paka/ zpět přes Lomnici nad popelkou. Trasa bude rovinatější, cca 40km. Vyrážet se bude ve 14:00 z parkoviště u Komerční banky, Okresního soudu a autobusového nádraží (viz obrázek s mapkou, ) Přijeďte se s námi projet. Další koloběžkářky vítány ;o)

Místo srazu

JAK SE JELO

 

Dámská jízda - M.Hradiště - Kost

Na poslední květnovou neděli (28.5.) přicházíme s odpoledním výletem do Mnichova Hradiště k zámku, pak na skalní hrad Valečov a do třetice na hrad Kost. 

Dámské jízdy se nám postupně prodlužují, ale to neznamená, že všechny účastnice musí jet trasu celou. Z Mnichova Hradiště se lze vrátit třeba vlakem, nebo popřemýšlet o šikovném odvozu, nebo přívozu a můžeme se potkat na cestě.

Sejdeme se ve 12 hod před krámkem v Hodkovicích, kam se v podvečer chystáme i navrátit wink)

Na všechny stávající i nové koloběžkářky se těší

Šárka a Pavla-"vedoucí nedělního zájezdu" smile

MAPA

Dámská jízda do Hradiště, Valečova a na Kost

 

Dámská jízda - Trojzemí - Olbersdorfer See

Přišel nápad uskutečnit koloběžkovou vyjížďku do Trojzemí a Olbersdorfer See. A protože se v neděli 21.5. otevírá nová půjčovna koloběžek v Liberci u Globusu, tak právě tam bude sraz, tentokrát již ve 13hod.
 
A pozor, ku příležitosti otevření půjčovny zveme DÁMY i PÁNY (pokud ale budou ctít tempo dámské). Od Globusu na Trojzemí je to cca 25km. Kdo se nebude cítit na zpáteční cestu koloběžkovou, lze domluvit zpět od Trojzemí ke Globusu odvoz autem. Kdo bude chtít jet dále na koloběžce k Olbersdorfer See a zpět ke Globusu na koloběžce uděláme z kratšího výletu delší ;o)
Na viděnou se těší Šárka Š. a Šárka L. a další koloběžkářky ;o)
P.S.: pár peněz na občerstvení cestou a občanku s sebou
 
 
 
 

Dámská jízda - Hamr na Jezeře a okolí 

Po sobotním Hodkovickém koloběžení zveme ještě i na nedělní Dámskou jízdu. Pro koloběžkářky, které by rády zkusily trať střední délky...v plánu je okruh Hamr/Těšnov/Kuřivody/Mimoň/Stráž/Hamr - cca 48-50 km.

Kdy: neděle 14.5.

Sraz: Parkoviště Hamr na Jezeře ve 14:00

S sebou: vodu, drobnou svačinku (ale i zastavíme na občerstvení), dobrou náladu a nohy co chtěj produpat odpoledne ;o)

MAPA                                          JAK SE JELO?

 

 

Dámská jízda : Železný Brod - Semily

Zveme na nedělní dámskou odpolední vyjížďku tentokrát po okolí Žel.Brodu a Semil.

Kdy : neděle 7.5.

Čas: od 14hod

Sraz: na Malém námětí (pod kostelem sv.Jakuba)

Trasa: na okruh srdečně zve koloběžkářka Lenka H. - Po cestě se podíváme na jednu speciální vyhlídku a za vyšlápnutí táhlejších kopečků se odměníme návštěvou skvělé cukrárny na posledním kopečku před sjezdem. Trasa má cca 28km.

MAPA

V případě zájmu možnost zajištění dopravy Doprava do Sedmihorek po dohodě Hodkovice-Žel.Brod-Hodkovice (v tomto případě sraz v Hodkovicích před krámkem ve 13:30). Pro operativní informovanost Vám nabízíme zařazení do skupiny koloběžkářek na WhatsAppu (v případě zájmu dejte vědět - 608346905, rády Vás zařadíme též).

 

 

 

Jízda na koloběžkách pro všechny zájemce z České Lípy a okolí (tentokrát bez rozdílu věku a pohlaví):

Kdy: v neděli 30.4. 

V kolik: sraz ve 14 hod.

Kde: Česká Lípa - Zahrádky a okolí

Sraz: Hostinec na Staré Poště, Zahrádky-Česká Lípa

Trasa:

možnost č.1 - pro začínající koloběžkáře či rodiče s dětmi - cca 14km - mapa

možnost č.2 - pro již mírně rozdupané koloběžkářky i koloběžce - cca 32km - mapa

Začátek trasy pojedeme všichni společně a po cca3,5km se rozdělíme na dvě skupinky, každá si pak užije svou trasu svým tempem ;o)

Na viděnou v něděli se těší Hanka ("nedělní pani vedoucí") a Koloběžky Hodkovice

 

V České Lípě na náměstí T.G.M. ten den od rána probíhá akce STAVĚNÍ MÁJKY - stánky, hudba, občerstvení, i zkoušení koloběžek:

Jízda na koloběžkách pro Českou Lípu a okolí

 

Dámská jízda v pondělí 24.4.

Sraz před krámkem v 15 hod. Trasa: Hodkovice, Sychrov, Kobyly, Český Dub, Dehtáry

 

Dámská jízda v neděli  23.4.

Druhý pokus o jízdu v krásném prostředí Turnova, Malé Skály...

Sraz na parkovišti u autobus.nádraží (ve městě) v Turmově ve 14 hod.

Trasa: okruh připravuje koloběžkářka Marcela (trasu bude možné dle aktuálních potřeb zkrátit, maximálně 40km)

V případě zájmu možnost zajištění dopravy Doprava do Sedmihorek po dohodě Hodkovice-Turmov-Hodkovice (v tomto případě sraz v Hodkovicích před krámkem ve 13:30). Pro operativní informovanost Vám nabízíme zařazení do skupiny koloběžkářek na WhatsAppu (v případě zájmu dejte vědět - 608346905, rády Vás zařadíme též).

 

 

 

!!! POZOR ZMĚNA.....KVŮLI CHLADNÉMU, DEŠTIVÉMU A VĚTRNÉMU POČASÍ SE VELIKONOČNÍ JÍZDA RUŠÍ A PŘESOUVÁ NA PŘÍŠTÍ NEDĚLI !!! 

Dámská jízda v neděli velikonoční  16.4.

Sraz na parkovišti u autobus.nádraží (ve městě) v Turmově ve 14 hod.

Bude však záležet na počasí, v případě deště výlet odložíme.

Trasa: okruh připravuje koloběžkářka Marcela (trasu bude možné dle aktuálních potřeb zkrátit, maximálně 40km)

V případě zájmu možnost zajištění dopravy Doprava do Sedmihorek po dohodě Hodkovice-Turmov-Hodkovice (v tomto případě sraz v Hodkovicích před krámkem ve 13:30). Pro operativní informovanost Vám nabízíme zařazení do skupiny koloběžkářek na WhatsAppu (v případě zájmu dejte vědět - 608346905, rády Vás zařadíme též).

 

 

Dámská jízda pondělí 10.4. v 15 hod

Stihly jsme to, pršet začalo až po návratu domů ;o)

Občerství před sjezdem do Hodkovic

 

Jízda v pátek 7.4. se kvůli deštivému počasí ruší!!!! Budeme se těšit na neděli!

 

Dámské jízdy v týdnu 3. - 9.4.

 středa5.4.(podle vývoje počasí, v případě deště se jízda ruší): v 15hod od kolobkorkámku v Hodkovicích - pojede se trasa z neděle 2.4., ale obráceným směrem (samozřejmě dle aktuálního rozpoložení lze zkrátit, přizpůsobit...)

pátek 7.4.: v 9 hod od lázní Sedmihorky - tzv. předjízda na nedělni (cca 30km - opět lze přizpůsobit)

neděle 9.4.: ve 14hod od lázní Sedmihorky (okruh přes Valdštejn, Vyskeř, Trosky, cca 30km - také přizpůsobíme dle aktuálních potřeb). V případě zájmu možnost zajištění dopravy Doprava do Sedmihorek po dohodě Hodkovice-Sedmihorky-Hodkovice

Poznámka k termínům: pravidelně se jezdí nedělní Dámské jízdy, jízdy ve všední dny nemají pevné termíny a volí se po domluvě mezi účastnicemi jízd. Takže pokud se Vám v tomto týdnu nehodí mezijízda středa ani pátek, netruchlete, příští týden to může být jinak ;o)

Pro operativní informovanost Vám nabízíme zařazení do skupiny koloběžkářek na WhatsAppu (v případě zájmu dejte vědět - 608346905, rády Vás zařadíme též).

 Dámmské jízdy na koloběžkách

Pro začínající koloběžkářky i všechny ostatní, kteří mají zájem začít jezdit na koloběžce, ale na delší výlet si ještě netroufají, nabízíme Jízdy pro začátečníky. První proběhne tuto neděli 9.4. od 10 hod. Sraz před kolobkokrámkem v Hodkovicích (koloběžku si můžete u nás vypůjčit - rezervace na tel. 608346903).

Pokračujeme letos i v Jízdách s fyzioterapeutem.  První proběhne v úterý 18.dubna od 17 hod.

Těšíme se na shledání.

Sraz jízd před kolobkokrámkem v Hodkovicích n.M.

 

První Dámská VÍKENDOVÁ jízda - zahájení jízd

neděle 2. 4. 2017 ve 14:00 před kolobkokrámkem v Hodkovicích

plánovaná lehká trasa na začátek sezóny: cca 15 km okruh Hodkovice, Kohoutovice, Dehtáry, Třtí, Sedlejovice, Hodkovice (podle aktuální nálady možno přizpůsobit)

JAK SE JELO - FOTO Z JÍZDY

----------------------------------------

 

Dámské jízdy na koloběžkách jsou určeny pro dámy, ženy, slečny... k protažení se a popovídání na čerstvém vzduchu v rytmu otáčejících se kol našich koloběžek.

Pánové, nechť se necítí odstrčeni, ani diskriminováni, ale uznejte, že máte prostě jiné tempo jízdy a většině žen nepřidá na dobré náladě vlát za Vámi a lapat po dechu.

Heslo Dámských jízd je: "JEĎ A KOCHEJ SE". Žádné závodění, trasa se vždy přizpůsobí aktuálnímu stavu našich sil. Děláme přestávky jak potřebujeme, povídáme, do kopce jdeme klidně pěšky ... prostě bez spěchu. Doporučujeme s sebou pití, pár peněz (po jízdě se většinou odměníme v restauraci) a helmu.

Termíny jízd vždy postupně ohlášeny zde, nebo na Facebooku, či ve skupině koloběžkářek na WhatsAppu (pokud chcete být přidány, dejte vědět na 608 346 905). Jedná se o nedělní odpoledne a dle domluvy pracovní dny. Záleží také na počasí ;o)

Sraz před kolobkokrámkem v Hodkovicích, nebo je předem ohlášeno jiné místo srazu, kam se dopravujeme auty, aby byly jízdy ochuceny i jinými kouty našeho kraje.

V případě potřeby si lze koloběžku u nás půjčit (rezervace na 608 346 905, 608 346 903)
Na shledání se těší  Šárka Štorková a další prima koloběžkářky

 

Rozhovor o Dámských jízdách a Jízdách pro začátečníky v Blogu

Dámské jízdy na koloběžkách v roce 2016

 

Další jízda, tentokrát na Malé Skále

 

V rámci letošního dalšího setkání koloběžkářů na Malé Skále 10. a 11. září 2016 zveme i všechny koloběžkářky na jízdu místo po okolí Hodkovic tak na Malou Skálu.

V sobotu se lze účastnit závodů 3x kolem Kalicha (1 kolo 16,8km, 2kola 33,7km), pro odvážnější 100 kilometrového závodu ze Série dlouhého koloběhu. V neděli se pak můžete těšit na společný sjezd z Kozákova na Malou Skálu.

PODROBNOSTI A PROGRAM SETKÁNÍ

 


Patnáctá jízda 4.9.

Dámská čtyřka v neděli projela Vrchovinu, Radimovice, Sedlíšťku, Kobyly, Libíč, Trávníček, Kohoutovice - pěkných 30km, při dojezdu zpět do Hodkovic se lehkou dešťovou sprškou.

Dámská jízda v září

 

Čtrnáctá jízda 7.8.

Z Hodkovic jsme se tentokrát vydaly po cyklostezce podél dálnice směr Jeřmanice, pak Rádlo (Getsemanská zahrada), Milíře, vyšláply si 97 schodů na rozhledně Císařský kámen a svezly se zpět přes Jeřmanice dolů do Hodkovic. Prima kochací a testovací jízda.

Dámská jízda na Císařský kámen

další foto na facebooku

 

Třináctá jízda 26.7.

Vyjížďka na Bukovinu u Mírové pod Kozákovem započala dopravením se i s koloběžkami autem z Hodkovic na Bukovinu. Pak již jsme si užívali vyjížďku koloběžkovou. Přes skalní hrad Rotštejn na Malou Skálu k Bouškům na výborné borůvkové knedlíky a boršč, zpět přes Dolánky a Záholice. Trasa celkem 29 km.

Dámská jízda okolo Malé Skály

Dámská jízda pěkně pohromadě

 

Dvanáctá jízda 24.7.

Na tuto nedělní jízdu jsme zamířily opět do Hamru na Jezeře. Projely jsme se po cyklotrase do Osečné a po občerstvení směřovaly zpět přes Stohánek do malebného údolí Chrástenského vodopádu. Kouzelné místo jak z pohádky. Určitě stojí za návštěvu i osvěžení ve vodě. Trasa vyšla na 26km.

Chrástenský vodopád

U Chrástenského vodopádu

 

Jedenáctá jízda 21.7.

Dámská jízda jela mimořádně ve čtvrtek v půl páté místo propásnuté minulé neděle. Trasa Hodkovice, Vrchovina, Radimovice, Sedlíšťka, Trávníček, Hradčany, Bílá, Hodkovice = celkem 25km se zastávkami u hrachů, krav, kukuřice a třešní ;o)

Dámská jízda kolem krav

 

Desátá jízda 10.7.

Sraz desáté jízdy byl u půjčovny na Hamru, abychom si  mohly užít opět krásné zdejší trasy. Přijely Marcela s Ivanou z Liberce a cestou se k nám připojila na koloběžce i Pavla. Od kempu jsme se vydaly směr Stohánek na Nový Dvůr a protože bylo tentokrát opravdu hooodně teplo, nemohlo chybět ani koštování zmrzliny ve Stráži. Trasa celkem 20km. Marcele a Ivaně gratulujeme, protože to byla první jízda na koloběžce okořeněná velmi teplým počasím a děkujeme za pěkné odpoledne. Šárka a Terka

Desátá koloběžková jízda

Devátá jízda 3.7.

Ku příležitosti otevření nové půjčovny na Hamru pozvala Dámská jízda tentokrát každého bez rozdílu věku či pohlaví na koloběžkovou jízdu po okolí Hamru na Jezeře. Jelo se od půjčovny na Stohánek (s vyšplháním a okouknutím výhledů), pak k Novodvorskému rybníku (focení labutí) a pak na vyhlášenou zmrzlinu do Stráže pod Ralskem. Zpět do kempu u půjčovny velmi svižně, protože nás honily kapky deště.Trasa 18,5km

další foto FB

U půjčovny Hamer na Jezeře

Osmá jízda 26.6.

Dámská jízda nečekaně bez deště (v sobotu se tu prohnala dešťová smršť a předpověď na neděli byla deštivá), vydatně kopcovitá, překvapivě delší a na Malé Skále s výtečnými borůvkovými knedlíky. Celkem naskočilo na tachometru 45km (Hodkovice, Sedlejovice, Vrchovina, Sychrov, Jenišovice, Roudný, Dolánky, Malá Skála, Sněhov, Bobov, Frýdštejn, Bezděčín, Hodkovice). V krásném prostředí, krásně to jelo ;o)

Dámská jízda na Sychrově

další foto na FB

Mapa osmé Dámské jízdy

 

Mimořádná akce Jízda v Bedřichově 11.6.

Jak 50km vyjížďka probíhala si můžete počíst ZDE

 

Sedmá jízda 5.6.

Před touto jízdou nás počasí nechalo půl hodinky čekat. Do půl třetí obloha nemilosrdně pouštěla déšť a kroupy. Byly jsme schované v autech a čekaly před krámkem. Ivana, která přijela z Úval, čekala i s autem spolu s ostatními řidiči schovaná pod střechou benzínky v Hodkovicích. Nevzdaly jsme to ale a po půl třetí vyjely na kololběžkách. Já, Ivana, Zuzka, a nově i jedenáctiletá  Markétka s maminkou Lídou. Moc nás těšilo! Bohužel se mi někam tentokrát schovala fotografie z jízddy. Někdy příště se budu těšit. Šárka

Šestá jízda 29.5.

Dámská jízda mimořádně MIMO Hodkovice. Jely jsme se podívat na trasy v Bedřichově a okouknout to tam před Jizerskou kolobkou, která bude pro mnohé z nás 11.6. prvním delším závodem(vyjížďkou) na koloběžce. Přidali se i Pavlína s Ondrou z Čelákjovic. Bouřka šla nakonec mimo, takže nás nezastihla ani kapka. Poučení: 700ml lahev na vodu je do prvního 10km stoupání málo ;o).Povrchy: asfalt, písek s kamíky, betonové panely, štěrk. Záludné jsou odvody vody přes cestu. Najeto 30km. Všem díky za prima společné odpoledne.Šárka a Terka

Dámská jízda v Bedřichově

Mapa trasy v Bedřichově

Pátá jízda neděle 22.5.

Minulou neděli nám počasí ale vůbec nepřálo. Proto jsme pozvali na začínající Dámskou jízdu znovu v neděli 22.5. Kromě zkušené koloběžkářky Marcely, přijela začátečnice Ivča, která využila jízdu k rozhodnutí, kterou koloběžku si pořídit. Vzaly jsme na trasu koloběžku Tour Max i Twenty Max, mezi kterými se rozhodovala a postupně prostřídala, zkoušela, jak se která koloběžka chová do kopců, i z kopce. I přes skutečnost, že byla na koloběžce poprvé, zvládla trasu 16 km. Přejeme hodně šťastných kilometrů s novou stříbrnou Tourkou ;o)

Dámská jízda na koloběžkách 22.5.2016

Čtvrtá jízda neděle 8.5.

Projely jsme slibovaný okruh pro dospělé, který se pojede příští neděli jako závod na Hodkovickém koloběžení a protože bylo krásné počasí a nechtělo se nám končit, jely jsme dál do Radoňovic, přes Frýdštejn, Scheybalovu stezku a šupem zpět do Hodkovic na dobré jídlo. Dnešní jízda byla dlouhá 30km s převýšením 480m a vlastně se dá považovat za první trénink na Jizerskou kolobku, která se pojede 11.6. (Info a přihlášení na FB nebo na kolobezime.cz).  Další podobný trénink jsme naplánovaly na 22.5. Těšíme se na další účastnice ;o)

Zastávka u koní na Dámské jízdě

S výhledem na Ještěd Dámská jízda 8.5.

 

 

Třetí jízda - neděle 1.5.

Dámská jízda 8.5. se konala pod Troskami, kam se některé koloběžkářky dopravily s rodinami vlastními auty, nebo s námi Ford Transitem z Hodkovic i s koloběžkou. Vyjelo se od kempu Vidlák. Počasí tentokrát vyšlo nádherné a připojené děti byly vytrvalé. Trasa po silničkách, nezpevněných cestách a různých zákoutí byla ozdobena návštěvou občerstení na hradě Kost. (další fotky na Facebooku)

Dámská jízda od Vidláku pod Troskami

 

Druhá jízda - neděle 24.4.

Dámská jízda ve znamení slunce i sněhových vloček. Teploty od 4st. do 14st. Ač byly předpovědi počasí ráno velmi skeptické, sněhový mrak jsme potkaly vydatný jen jeden a slunce nás lákalo dál a dál. Nakonec jsme jízdu natáhly na 31,5km.

Druhá Dámská jízda 2016

Kopec na cestě

Slunce po cestě

Sníh ve vlasech

Mapa okruhu Dámské jízdy

 

První jízda - neděle 17.4.

Počasí přesně dubnové. Slunce střídalo mrholení s deštěm a teploty kolem osmi stupňů. Nicméně jsme Dámské jízdy konečně zahájily. Trasa přes Kohoutovice, Dehtáry, Třtí, Sedlejovice - 15,5 km a pak rychle domů do tepla. Hurá k další neděli.

První Dámská jízda 2016

 

 

Jaké byly dámské jízdy v roce 2015?

Takové:

Dámské jízdy v roce 2015

Dámská jízda č. 20

kvůli počasí mimořádně domluvena sobota

Věřte, nevěřte, dvacátá Dámská jízda se ku všem skeptikům uskutečnila dnes v sobotu 17.10. Ani já při ranním pohledu z okna nevěřila, proto jsem jízdu ani nevyhlašovala. ALE, neskutečné vůli a odhodlání Aničky, Bohdany, Kláry a Monči vyjet si na koloběžkách ustoupil i déšť. Přijely z Úval a v rámci víkendového oddechu od dětí zvolily i koloběžky. Díky holky, sama bych dnes jinak nevytáhla paty! Užijte si pobyt v Liberci a někdy příště se těším. Šárka (Trasa: Hodkovice, Sedlejovice, Radostín, Vrchovina, Hodkovice = 11,8km)

Dámská jízda č.20

(další foto na FB)

 

 

Dámská jízda č. 19

středa 7.10.2015

Na 19-té Dámské jízdě nám říjen ukázal, zač je toho loket. Tentokrát se nedalo mrakům vyhnout. Pro jistotu se zatáhlo důkladně všude. Vzdaly jsme to po 13 km, úplně durch promočené. Jednou to muselo přijít. ALE...příští středu na koloběžce AHOJ ;o)

Dámská jízda č.19

(ještě dvě fotky na FB před zmoknutím)

 

Dámská jízda č. 18

neděle 4.10.2015

Speciální nedělní Dámské jízdy se účastnilo 7 dětí a 6 maminek.Trasa: Turnov - Dolánky - Zracadlová koza - Rakousy - Ábelův mlýn - Turnov = 13,5km. Děti si užily prolézačky u Zrcadlové kozy, koloběžky, kola, trocha špendlíkového občerstvení a těsně před koncem i občerstvení v Ábelové mlýně. Takový čokoládový fondán..ten je mňam, mňam. Návrat na parkoviště byl až se soumrakem. Šárka, Terka a Kačka děkují všem za veselé nedělní odpoledne a zdravíme: Káju, Emi, Honzíka, Kubíka, Ondru, maminku Ivanu, druhou maminku Ivanu, Pavlínu, Adrianu a Andreu!

Dámská jízda č.18 speciální

(další foto na FB)

 

Dámská jízda č. 17

středa 30.9.2015

Jaká byla středeční Dámská jízda? Skvělá a zároveň už hodně chladná. Trasa vedla z Hodkovic přes Radoňovice, Bezděčín, Frýdštejn, Ondříkovice, Roudný a zpět Frýdštejnem, Bezděčínem přes Jílové do Hodkovic. Jak se začlo šeřit, teplota šla rychle dolů, až na 7,7st. Dlouhé rukávvy a dlouhé kalhoty nejsou při sjezdu dostatečné. Zvládly jsem to, ale protože nikdo neměl teplé rukavice, prsty chladly a tuhly a po příjezdu do Hodkovic většina z nás pádila domů do teplé vany. Takže příště rukavice s sebou ;o))

Dámská jízda č.17

(další foto a mapa na FB)

 

Dámská jízda č. 15

středa 23.9.2015

I přes deštivé středeční odpoledne jsme v půl šesté, již bez deště, vyrazily na další Dámskou jízdu: Broňa, Marcela a Šárka. Nakonec černé mraky zůstaly nad Turnovem, na nás ani kapka nepadla a tak se jelo, povídalo....celkem 24,5km. Díky holky! Jízda na čerstvém vzduchu v kombinaci se smíchem..nad to není ;o)

Dámská jízda č.15

(mapa a další foto na FB)

 

Dámská jízda č. 14

neděle 20.9.2015

Nedělní jízda č.14 aneb jak se úspěšně vyhnout lijákům...;o)
Děti mají velkou pochvalu, protože zvládly 19km (maminky taky ;o)) a ještě jim zbyla energie špurtovat z restaurace ke krámku (maminkám ne ;o)). Účastníci: Jiřka, Helena, Petra, Eliška, Vítek (nejmladší 6let), Olivka, Tomáš, Terka, Pavlína a Šárka. Děkujeme Jiřce za buchty, Pavlíně za čokoládu - před kopcem přišlo posilnění vhod, všem za účast a někdy příště AHOOJ

Dámská jízda č.14

(dašlí foto a mapa na FB)

 

Dámská jízda č. 13

středa 16.9.2015

Dámská jízda č.13 byla narozeninovou vyížďkou. Ač středa a druhý den se šlo do školy, tak když jsou ty deváté narozeniny....
A prý: "Dámská jízda bez čokolády, to by nešlo..to by bylo, jako zima bez sněhu." Holky ujely necelých 19 km ;o)

Dámská jízda č.13

(další foto a mapa na FB)

 

Dámská jízda č. 12

neděle 13.9.2015

Na nedělní Dámskou jízdu č. 12 jsme se sešly z Liberce, ze Žďárku a z Úval u Prahy. Cestou pěkné slunce, trochu protivítr, chvílemi už dával znát svou podzimní sílu. Zvolily jsme trasu: Kohoutovice, Dehtáry, Třtí, Sychrov, Sedlejovice, Hodkovice. Okruh má necelých 19km. Zdravím Ivanu, Petru a Lenku a někdy příště se opět těším na příjemné projetí a popovídání. Šárka

Dámská jízda č12 cíl

další foto a mapa trasy na FB

 

Dámská jízda č. 11

středa 9.9.2015

Dámská jízda č. 11 se uskutečnila ve znamení duhy. Po opuštění Hodkovic směr Radoňovice a Bezděčín nás jednoduše okouzlila. Dokonce v jednu chvíli byl vidět její druhý odlesk. Černý mrak nad Frýdštejnem nás dešťových kapek ušetřil a líně se převaloval kus cesty před námi, až změnil směr úplně jinam. Cesta z Frýdštejna do Voděrad, Ondříkovic a dále opět potvrdila, jaká nádherná krajina je tu kolem a po jak klidných cestičkách se tu dá projíždět a relaxovat. Člověk to někdy bere skoro jako samozřejmost, ale všude to tak kvůli provozu bohužel už není. Vážím si zdejší krajiny a děkuji za udržování. A díky Pavle a Broně za skvělou poznávací vyjížďku! Šárka (okruh měl 21km)

Jízda za duhou

(další foto na FB)

 

Dámská jízda č. 10

středa 2.9.2015

Začátek školního roku a další okolnosti přispěly k tomu, že se tentokrát jednalo o solo jízdu. Neváhala jsem tedy a vyjela vstříc objevování další možné trasy. Co třeba směr Radoňovice? Nedlouho po zdolání opravovaného železničního mostu (poblíž odpočívající pán pronesl, že už za pár dnů projede Pendolino) se mi myšlenka vyjet Radoňovický kopec nezdála moc reálná. A taky, že ne. Pro mne je ukrutný. Ke konci funím víc než Pendolino. Nahoře ale nevěřím svým očím. Odměna je víc než nádherná. Výhledy na Ještěd, Na Trosky i Bezděz. Zapadající slunce, různobarevné nebe a ještě vlahý vzduch, ze kterého je stále cítit prázdninová pohoda. Už chybělo jen mít u sebe spacák a ustlat si pod širým nebem. Zkrátka vyšlápnout si Radoňovický kopec stojí za to!

A pak už se jen frčí dolů do Frýdštejna a dále. Kdo odolá vábným vůním linoucím se z restaurace Kovárna, užívá si sjezd. Já odbočila v Odolenovicích a Směřovala Žďárkem do Sedlejovic. Dalo by se zde odbočit a vracet se do Hodkovic. Ale zkusila jsem ještě variantu dále do Radostína a nahoře odbočit na Vrchovinu. Pod v dáli zářícím Ještědem jsem si otevřela cestovní svačinku. Dámy, byla bývala přichystána i pro Vás. Takhle jsem ji musela slupnout jen já.... trochu zbylo na příště ;o)

Okruh má 23km.

 

Dámská jízda č.10

(další fofo a mapa na facebooku)

 

Dámská jízda č. 9

26.8.2015

Poslední prázdninová vyjížďka (Dámská jízda č.9) začala za světla a končila za koncertního umění cvrčků a poletování světlušek a netopýrů. Zvládly jsme 23km. Gratulace všem! A díky za parádní účast Andree, Daniele, Marcele, Hance, Zuzce, Terce, Pavle a Olivce. V září se opět těším. Šárka :o)

(další foto a mapa na FB)

Dámská jízda č.9

 

Dámská jízda č. 8

21.8.2015

Dámská jízda č.8. byla tentokrát v pátek, tentokrát v 5hod. a tentokrát se zúčastnil i patnáctiletý Libča. Na koloběžce jel poprvé a zvládl to skvěle. A díky Heleně to byla jízda jak s průvodcem. My ostatní neznalí, jsme už trochu více z okolí Hodkovic poznali ;o) Děkujeme!.
PS. Trasa přes Citeř, Dehtáry, Třtí, Sychrov, Sedlejovice a Hodkovice - cca17km

(další foto a mapa na FB)

Dámská jízda č.8

 

Dámská jízda č. 7

19.8.2015

Slovo dalo slovo a na mimořádnou (mimořádně se jelo mimo Hodkovice) středeční Dámskou jízdu č.7 se sešli Marcela, Andrea, Zuzka (Šimonek), Adam, Broňa a Šárka. Jeli jsme z parkoviště v Turnově, stezkou pod zámkem Hrubý Rohozec do Dolánek, pak podél Jizery přes Rakousy do Malé Skály. Kolem Infocentra Vejměnek zpět po cyklostezce přes Křížky, Rakousy, Loužek do Dolánek....do Ábelova Mlýna na pochutiny a zpět podél Malé Jizery k autům na parkovišti. Najeto 21km. Pěkná trasa! Díky Marcelo za další zajímavou vyjížku!

(další fotky na FB)

Dámská jízda Turnov

Dámská jízda č. 6

16.8.2015

Sláva nazdar výletu, NEZMOKLY jsme .... Dámská jízda č.6 ....skvělá projížďka zakončená pivkem a palačinkou v Hotelu Hodkovice. Trasa 30,5km s cestou z domova 33,5km. Pochutnávajíc si na dobrém jídle a pití ani jsme netušily, jaká dešťová smršť se venku prohnala (konečně déšť, sláva!).

Děkuji Pavlo za prima vyjížďku! Šárka

(další foto a mapa cesty na FB)

Dámská jízda č.6

 

Dámská jízda č. 5

9.8.2015

A vyšlo to! Horké počasí ustoupilo a příjemný větřík nás doprovázel po celou dnešní Dámskou jízdu. Tachometr zhodnotil okruh tentokrát na 22,3km. Na trať se statečně vydali Zuzka, Adam, Helena, Marcela a já. Já všem moc děkuje a těším se někdy opět na koloběžkách  - i s příjemným popovídáním;o)

Dámská jízda č.5

Další fotky na: www.facebook.com/3cprokola

 

Dámská jízda č. 4

2.8.2015

Dámská jízda č. 4 se uskutečnila za souhry dvojice Šárka a Kačka. Proběhla i výměna a zkoušení partnerských strojů na cestě kolem Hodkovic. S motem: "Jedu za palačinkou" zvládla Kačka krásných 15 km (s cestou zpět z restaurace k autu 16). S ostatními dámami se těším opět příští neděli. Na viděnou ;o)

Dámská jízda č. 4

Dámská jízda výměna strojů

Další fotky na: www.facebook.com/3cprokola

 

Dámská jízda č. 3

26.7.2015

Na dnešní Dámské jízdě č.3 jsme vyrazily směr Sedlejovice a Třtí a pak dále podél Mohelky. Bylo krásné počasí, příjemně se povídalo a Broňa s Hankou, ač prvně na koloběžce, chtěly jet dál a ještě dál... Tak jsme si udělaly okruh s občerstvením přes Sychrov zpět do Hodkovic na palačinky. Úžasných 34km. Děkuji za pěkné odpoledne na další pěkné trase a těším se zase někdy příště!

Jízda č.3

Mapa trasa č. 3

Další foto na: www.facebook.com/3cprokola

 

Dámská jízda č. 2

19.7.2015

V průběhu dnešní Dámské jízdy jsme si zvolili delší variantu. Za odměnu našeho výkonu, za příjemného počasí, bez deště a bouřek, byla samozřejmě odměna v restauraci ;o)) Díky Zuzko (+doprovode), Jitko, Samueli a Johanku! Zase někdy na koloběžce se těší Šárka a Terka.

Dámská jízda č.2

Jízda č.2

další fotky na:

www.facebook.com/3cprokola

 

Dámská jízda č. 1

21.6.2015

Nedělní Dámská jízda č.1 se i přes mé velké obavy z počasí uskutečnila. Mraky se rozutekly a celou cestu nás provázelo krásné sluníčko. Parádní vyjíďka zakončená v hotelu Hodkovice točenou Kofolou, pivkem a malinami se zmrzlinou :o) Trasu jsme volily za jízdy podle nálady a času, neb na Zuzku trpělivě čekal na náměstí v Hodkovicích jdenoměsíční Šimonek (s bráchou a manželem). Trasa: Hodkovice, Sedlejovice, Radostín, Třtí, Dehtáry, kolem Koucourova, Hodkovice. Díky za pěkné odpoledne Zuzko, Peťo, Pavčo a Olivko! Zdraví Šárka a Terezka

Dámská jízda na koloběžkách č. 1

Kontakt: 

Pavel Štork
tel.: 608 346 903
e-mail: pavel.stork@seznam.cz
kamenná prodejna:
Hodkovice nad Mohelkou, Liberecká 16
Otevírací doba
TOPlist

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz