Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY

 

11. - 12. 6. 2022

Pořádá Tomáš Hájek a Famous Fathers Turnov.

 

v rámci závodů Seriálu dlouhého koloběhu

VÝSLEDKY

Třetí ročník závodu otevírá registrace.

 

 

Něco málo o závodě:

Tvůrce závodu se snažil vybrat tratě s převahou pěkného asfaltu a minimem rozbitých cest. Etapy budou středně až hodně náročné, což jinak, ani v našem okolí udělat nejde.

 

Organizace závodu:

Sraz účastníků bude možný od 10.6.2022 (po 17:00) v areálu U modrého kapra v Postřelné u Jablonného v Podještědí (nutný vlastní stan, spacák, karimatka, obytné auto atd.). Příjezd v pátek je výhodnější pro ty z Vás, kteří chcete mít klidné ráno beze spěchu. Organizátor zajistí oheň na grilování, gril, zázemí kuchyně na ohřev dovezených pochutin a narazí první soudek. Ráno bude k dispozici čaj, káva.

 

Sobotní etapa: cca 100 km se startem i cílem v areálu Postřelná (k dispozici bude sprcha, wc a veškeré zázemí), kde přenocujeme ve vlastních stanech. Etapa Vás provede krásnou kopcovitou krajinou Lužických hor.

 

Nedělní etapa: cca 100 km se startem i cílem v areálu Postřelná bude vedena zvlněným terénem.

 

Start:  Sobota: 9:30, neděle 9:00, vyhlášení výsledků neděle 17:00

Oba závody se pojedou po předem označená trase a budou připraveny dvě občerstvovací stanice a 30 minut před startem každé etapy proběhne prezentace trati.

 Pro závodníky, kteří nebudou spěchat domů bude možnost zůstat na pozávodní dopitnou do pondělí.

 Mapy etap:

Sobotní etapa : https://mapy.cz/s/lesanuluzu

Nedělní etapa: https://mapy.cz/s/dolatujubu

 

 

Startovné 500,- zaslat nejpozději do 6.6.2022 na účet 4017434073/0800.

S registrací neotálejte do oběhu bude dán omezený počet startovních míst.

K platbě připište do poznámky jméno a email, za který je platba provedena (na email Vám budou zaslány podrobné informace.

Případné otázky na e-mail hajek@mostkevzdelani.eu.

V ceně startovného je počítáno se sobotní večeří a následným grilováním včetně alkoholických a nealkoholických nápojů, nedělní snídaně, nedělním pozdním obědem, ubytování v areálu a servis na občerstvovacích stanicích. :-)

 

Každý startuje na své riziko, jako kdyby jel sám. Zadání je jednoduché - kdo bude mít v součtu nejlepší čas – vyhrál rybníkářův pohárJ.

 

Účast rodinných příslušníků: vzhledem k naší prorodinné politice je účast samozřejmě vítaná, místa je na rybníku dost. K dispozici bude sportovní vybavení na různé hry, trampolíny a samozřejmě se dá dělat kolem Postřelné fůra výletů, chytat ryby atd.. Příjezd do areálu je možný od pátečního odpoledne a pobýt můžete do pondělí. Je pouze potřeba členy rodiny nahlásit, abychom s nimi počítali s jídlem. Poplatek za nezávodníky bude řešen dobrovolným příspěvkem.

 

Za přípravný výbor FFT se na Vás moc těším a budu se těšit na bojovné výkony na trati.

Tomáš Hájek

https://www.e-chalupy.cz/luzicke_hory/ubytovani-postrelna-u-modreho-kapra-13930.php

@rohozec@mibo@kickbike@yedoo

 

 

Prozatímní rybníkářova startovní listina:

 

Norbert Palša

Petr Švanda

Martin Brož

Bára Horsáková

Václav Obrtlík

Markéta Štefanová

Jana Šindlerová

David Seeman

Dita Kosáková

Ivan Urban

Kateřina Zaigerová

Adam Balcar

Václav Bořík Houška

Blanka Hájková

Tomáš Král

Libor Košek

Radek Odložilík

Zdeněk Bičík

Pája Trojancová

Leoš Kafka

Tomáš Hocke

Jiří Měkyna

Pavel Mašek

Jaroslav Svoboda

Monika Mullerová

Martina Kadlecová

Pavel Rubner

Petr Stejskal

Danuše Svobodová

Miloš Kučera

Michal Beckert

Ivo Indra

Libor Štrauch

Zdenka Štrauchová

Martin Kadlec

Štěpán Ježek

Jan Dušek

Pavel Štork

Šárka Štorková

Ondra Pedál

Vladana Tichá

Martin Tichý

Petr Kokeš

Libor Zavřel

Miroslav Jón

Michal Veselský

 

 

 

 

Shrnutí Etapáku - o Zubatou žábu.

 
Závod spřízněný se Seriálem dlouhého koloběhu (ovšem do SDK nezapočítávaný), pořádaný též Tomášem Hájkem a spol.
 

O POKLAD ZUBATÉ ŽÁBY – EPILOG:

 

18.-22.05.2022 proběhl mezinárodní etapový silniční závod koloběžek v Postřelné u Jablonného v Podještědí.

Bylo tak ukončeno několikaleté období čekání od doby,  kdy tento silniční koncept naplňovali legendární „Etapáky“ Zdeňka Černého a spol.

Zdeňkovi patří velký dík za velkou podporu při přípravě Zubaté žáby, inspiraci a dodávání kuráže!

Opět je tedy umožněno závodníkům, které lákají vícedenní výzvy silničních závodů (Přejezd republiky, O Rybníkářův pohár), aby své limity zkusili posunout o chloupek dále a jak se ukázalo letos, stále existuje jistá nemalá skupinka koloběžkářů (často se rekrutujích ze seriálu dlouhého koloběhu), kteří mají jistou zvrácenou představu o tom, jak trávit své volno a ke štěstí jim stačí jen stan, kamarádi, koloběžka a občerstvení.

Na tomto místě se sluší poděkovat za povzbuzování od kamarádů z SDK a probdělé noci nad vymýšlením konceptu Zubaté žáby.

 

Ale k závodu:

Závodníky ze 4 států kopcovité tratě zavedly z podhůří Lužických hor do Českého ráje  a zpět do Kokořínska-Máchova kraje.

Na start pětidenního klání s nájezdem cca 400 Km (rozděleno do etap 24, 103, 103, 103, 64) a nemalým převýšením se postavila pestrá skupina závodníků: elitní jezdci ze Seriálu dlouhého koloběhu, Rollo ligy na straně jedné, ale i výletníci se závodními ambicemi, nebo naprostí nováčci, kteří si tuhle výzvu nechtěli nechat ujít.

 

Na startu se objevilo několik světoznámých týmu (PSP KK Plzeň, Coconi, BKG, TMT – Team Marie Theresie (SK/AUT), Bavaria-Westfalia (GER), Ultima K.lap team, Veselá Bída, Kobra, Jiskra Bruk, ITB, ale i nově utvořené týmy jako Footbike Phantoms Race Team (překvapení letošního roku, které od druhé etapy již vedení nepustilo a díky výkonům za hranicí svých limitů bude držet vítězný pohár (symbolicky vzniklý z koloběžek MIBO, KICKBIKE A YEDOO) družstev do startu Zubaté  č. 2.

 

Všechny nás propojila myšlenka sebezničujícího nelítostného boje na trati a sounáležitosti po protnutí cílové pásky.

Výsledky nejsou v celkovém pohledu až tak důležité, ale faktem o napínavosti celého závodu svědčí fakt, že vítěz v jednotlivcích i vítězný tým, nakonec vyhrál s méně než 10 minutovým náskokem a tak se rozhodlo až v neděli, kdy si PSP KK Plzeň takticky ochránilo vedoucího Káju Cvalína a Footbike Phantoms  hraničním výkonem  všech členů uhájilo hubený náskok před stále se lepšícími PSP.

 

Atmosféra závodu pohltila nejenom elitní čelo (které 400 km prolétlo s průměrkou kolem 24 km/hod, ale boje se sváděly i o místa na chvostu startovního pole (osobně jsem poprvé zajel etapu s průměrkou přes 19 km/hod a poprvé v životě nastupoval v kopci Jurkovi Milewskému 5 km před cílem po 50 km sólo stíhačce😊))))) (Jurku promiň, už to nikdy neudělám, málem sem umřel).

Samozřejmě občasný neskluzný asfalt si vybral daň ve formě pár defektů a jednoho pádu (naštěstí jen odřeniny), ale to patří ke hře! Všichni jsme to přežili ve zdraví a z paměti se nám tyto dny budou vytrácet jen velmi zvolna a některé pasáže se nám ve snech budou zjevovat i po letech😊))))))).

Gratulujeme vítězům a všem, kteří našli odvahu se postavit na start tohoto závodu, Vaše jména již navždy zůstanou vyryta do historie našeho závodu a vložena do útrob putovní trofeje! Bylo mi ctí se s Vámi pár dní rekreovat😊))))).

 

Jednotlivci muži: 1. Karel Cvalín, 2. Václav Obrtlík, 3. Leoš Kafka, 4. Michal Veselský, 5. Miloš Dvořák, 6. Martin Brož, 7. Bolek Žemlík, 8. Jindřich Šmíd, 9. Petr Pešta, 10. Jan Dušek, 11. Václav Houška, 12. Jan Bouda, 13. Adam Balcar, 14 Roland Wiesmaier, 15. Martin Kundera, 16. Martin Balog, 17. Markéta Štefanová, 18. Maximilian Maier, 19. David Pasek, 20. Petr Švanda, 21. Tomáš Král, 22. Jurek Milewski, 23. Tomáš Hájek, 24. Pavel Rubner, 25. Miroslav Oros, 26.David Seeman, André Thieman, Tomáš Brýna a Hans Christian

Jednotlivkyně ženy: 1. Markéta Štefanová

 

Týmy: 1. Footbike Phantoms, 2. PSP KK Plzeň, 3. Coconi, 4. BKG, 5. Bavaria-Westfalia/Ultima/Kobra, 6. TMT – Team Maria Theresia, 7. Veselá Bída/Jiskra Bruk/ITB

Velké poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří nám pomohli se složitou organizací závodu a umožnili nám tak soustředit se pouze na závod a poctivou regeneraci po něm. Byli jsme jako v bavlnce!!!!!

Děkujeme sponzorům, bez jejichž štědrosti by organizace takového závodu nebyla možná:

PIVOVAR ROHOZEC, #rohozec#pivorohozec#pivovarrohozec

MIBO KOLOBĚŽKY, #mibo, #miborevoolution

#miboscooters

www.kolobezky-kickbike.cz, www.kickpoint.eu, www.pasek.at

Kickbike - Koloběžky s příběhem

#kickbike

#yedoo

 

PS: Ať Vám ten lehce nepřítomný zasněný výraz při střetu s běžnou realitou pracovního dne vydrží co nejdéle!!!

PSS: Pokud budet nejdříve chtít vyzkoušet, jak na Vaše tělo působí závodní zapojení v dlouhých etapách. Přijďte mezi nás na některý ze závodů Seriálu dlouhého koloběhu!!!

 

Všichni ředitelé závodů Vás uvítají s otevřenou náručí!

Absolutistický vládce rybníka a ředitel závodu „O rybníkářův pohár“ Tomáš Hájek, st.

Kontakt: 

Pavel Štork
tel.: 608 346 903
e-mail: pavel.stork@seznam.cz
kamenná prodejna:
Hodkovice nad Mohelkou, Liberecká 16
Otevírací doba
TOPlist

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz