Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

RYCHLÝ KONTAKT:

tel: +420 608 346 903
napište nám

NOVINKY:

arr3Z Ráje do Pekla a zpět, aneb krajem zapadlých vlastenců  Propozice k dalšímu závodu Seriálu dlouhého koloběhu najdete opět na našem webu.   ... arr3Výsledky Kapra a průběžné výsledky SDK  Výsledky zatím posledního závodu SDK - O vodňanského kapra najdete TADY.   ... arr3Výsledku Přejezdu republiky 2021  A jsou tu výsledky Přejezdu republiky 2021. Najdete je zde.   ... arr3Výsledky závodu O Rybníkářův pohár  A máme tu výsledky dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu - O rybníkářův pohár.   ... arr3O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY  A je tu druhý závod Seriálu Dlouhého Koloběhu - O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR   ... arr3Jízda s Jardou Jislem  A je tu první pocovidová vyjížďka s Jardou Jislem.   ... arr312 hodinovka  I přes nepřízeň osudu a nakonec i počasí 12 hodinovka proběhla.   ... arr3Výsledky SDK 2020 a kalendář závodů na rok 2021    Po zimě se vám ozýváme s konečnými výsledky Seriálu dlouhého koloběhu a kalendářem závodů pro... arr3Zrušení veselice a spuštění přihlášek na Přejezd republiky  Zrušení Koloběžkářské veselice 2021 a vyhlášení  termínu spuštění přihlášek na Přejezd... arr3Pátá koloběžkářská veselice  Srdečně vás zveme na pátou zimní koloběžkářskou veselici!    ... arr3Výsledky závodu Českým středohořím 2020  Výsledky posledního letošního závodu najdete pod tímto odkazem. Nyní náš čeká "jen" Koloběžkářská... arr3Výsledky závodu Z Ráje do Pekla a zpět  Máme pro vás výsledky závodu  Z Ráje do Pekla a zpět pořádaném Koloběžkami Český... arr3O Vodňanského kapra 2020 - výsledky  V sobotu 15. srpna se uskutečnil další závod Seriálu Dlouhého Koloběhu, tentokrát s názvem "O... arr3Výsledky O Znojemskou okurku  Na našem blogu jsou k nahlédnutí výsledky zatím posledního závodu SDK - O Znojemskou okurku.   ... arr3Výsledky Přejezdu republiky 2020 a propozice O znojemskou okurku  Máme pro vás výsledky posledního a patrně nejnáročnějšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu -... arr3Přejezd republiky už za pár dní!  Posledních pár slov pořadatele Pavla Štorka před startem najdete na našem blogu.   ... arr3Výsledky - O Rybníkářův pohár  První závod letošního Seriálu dlouhého koloběhu je za námi a zde se můžete podívat, jak se nám... arr3Další Jelenova dobrodružství  O dalších akcích nezničitelného Jelena si můžete přečíst v jeho okénku.   ... arr3Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak.  Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak. Tentokrát pouze jako video-vzpomínka na... arr3Rozhovory s koloběžkáři  Do zajímavostí jsme přidali rozhovory s našimi zákazníky. Najdete je zde. ... arr3Chcete být také informováni o našich akcích?Vzhledem k mnohým žádostem jsme založili skupinu zájemců, jíž zasíláme informace o našich...

 

 

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

 

* zázemí kamenného obchodu

 

* 13 let na trhu

 

* kvalitní poradenství a servis

 

* výhradní zástupce koloběžek

Kostka pro Liberecký kraj

 

* možnost vyzkoušení koloběžek

na prodejně i v okolí

 

* pozvánky na naše koloběžkové

akce

 

 

INFORMUJEME VÁS:

 

 

 Instagram

 

 

 

videaPropozice závodu Okolo chalupy o máminy buchty 2016

PROPOZICE:

Den konání: sobota 4.6.2016

Místo konání: Obec Přepeře č.p. 22 okres Mladá Boleslav (velká žlutá chalupa s červenou střechou, vzdálenost od hlavní silnice cca 600m)

Příjezd: od Mnichova Hradiště (D10 exit 57) po silnici č. 268 cca 12km

Od Mladé Boleslavi (R10 exit 44) po silnici č. 16 cca 17km

Parkování: Omezeně u mě na zahradě max 8 aut

Zázemí: V případě hezkého počasí na zahradě, v opačném případě ve stodole nebo dílně (možnost zatopit a ohřát se) WC zajištěno, po závodě je možnost se opláchnout v neckách s vodou. Možnost přespání na zahradě ve vlastním stanu před závodem i po závodě po předchozí vzájemné domluvě se mnou (Přemek Ježek e-mail:premysl_jezek@seznam.cz tel.:728348678)

Startovné: 100 – 200 Kč (jde o volbu každého závodníka dle jeho možností, určitě se nebudu zlobit za 100 Kč a i za ně budu vděčný.) V ceně startovného guláš a pivo v cíli, občerstvení (banány, sušenky, ionťák, voda) v místě startu a na dvou stanovištích na trati.

Přihlášky: nejlépe prosím e-mailem do1.6.2014 (včetně)

Časový rozvrh: od 6:00 do 6:45 prezentace , nebo možnost se přihlásit na místě (nejlépe prosím alespoň zavolejte, že přijedete

6:45 rozprava o závodu, pokyny

7:00 start závodu

Po závodě možnost posedět, popovídat, pospat.

Kontakt na pořadatele: Přemek Ježek e-mail:premysl_jezek@seznam.cz tel.:728348678

Pavel Štork tel.:608346903

Občerstvení po závodě: pro závodníky bude zajištěn guláš a alko nebo nealko pivko

Trať závodu: Trasa je vedena po méně frekventovaných silnicích po oblasti Českého ráje (viz mapa a itinerář), okruh měří cca 100km bude se závodit na trase o délce 200km (2 okruhy) nebo 100km (1 okruh). Trať jsem se snažil vymyslet tak, aby jste viděli a okusili to nejlepší z Českého ráje. Čekají na Vás náročné výjezdy do kopců, ale i krásné dlouhé sjezdy po pěkném asfaltu. Převýšení na jeden okruh je cca 1270m. Trať bude značena zelenými šipkami namalovanými při pravém okraji vozovky. Pokud se šipka někde nevyskytuje (zejména ve vesnici) jede se po hlavní, nebo rovně. Použití GPS navigací je povoleno. Na trati nebudou kontroly, jelikož nečestné jednání se nepředpokládá. Každý závodník závodí na své vlastní riziko, tak jako kdyby jel sám. Závod probíhá za plného silničního provozu a je nutné bezpodmínečně dodržovat pravidla silničního provozu. Startovní čísla nebudou přidělena. Podél celé trati je poměrně velké množství bufetů a hospod.Na trati budou dvě občerstvovací místa (bude ještě upřesněno). Každý závodník obdrží vytištěnou mapu a podrobný itinerář.

Hlavní cena pro vítěze: pekáč domácích buchet!

Sponzorem celého podniku je každý jednotlivý závodník.

Mapa okruhu: mrkněte

Itinerář závodu: bude se hodit

Přemek Ježek

 

Seriál dlouhého koloběhu

 

Reportáž ze závodu Okolo chalupy o máminy buchty 2016

Přehled všech závodů v rámci Seriálu dlouhého koloběhu

Zkušební kolečko Okolo chalupy

Tak jsem si dal jedno zkušební kolečko Okolo chalupy. Tedy 100 km. Skvěle označená trať zelenými šipkami často před i za křižovatkou. A když má člověk ještě v kapse podrobný itinerář, tak tady snad nemůže zabloudit ani můj strejda, který občas omylem vjede na kole na dálnici.

Většinou pěkný asfalt na nefrekventovaných silničkách. Nádherná krajina, skvělá panoramata, dobromyslní lidé, kteří přispěchají na pomoc, když člověku chybí základní nářadí v době defektu (kovářova kobyla...).

Na trasu závodu jsem se napojil zhruba v její polovině a tak po cca 50ti km jsem dokonce nalezl onu Máminu chalupu a k mé velké potěše tam byl nejenom Přemek, ale dokonce i Máma a naprosto neskutečně i jeden zkušební pekáč buchet. Musím říct, kdo dosud váhal, jestli se na závod vypravit, toto by ho mělo přesvědčit. Dokonalé obrovské šťavnaté makové (prý v sobotu budou i tvarohové a povidlové) buchty. Dal jsem si dvě výživné voňavé a jen na ně jsem dojel druhou půlku trasy (pravda, když jsem cestou v hlavě spřádal slova k tomuto článku, tak jenom proto, abych tuto větu mohl použít, dojížděl jsem na slušného "hlaďáka"). Jiří Bouzek se při vyhlášení tohoto závodu zajímal o kvalitu buchet a zda by nebyl vzorek. Prý aby věděl, jestli má cenu se k závodu přihlásit. Škoda, že si také nedal zkušební kolečko.


Při dalším dupání mě již z dálky vábil mocný hlas zvonu z kostela ve Vyskeři a zvoník zřejmě netušil, že se téměř ubimbá, než se přiblížím na dosah. Lehce jsem skřípal zuby na dvou pěkných zkratkách, které pro nás Přemek připravil. Jsou poněkud krpáloidní. Nakonec jsem se do Hodkovic doplácal, ale přes Sněhov to šlo již ztuha. Pavel Štork příprava na start

Můj poznatek z celého výletu je, že sobotní závod vyhraje každý, kdo se na trať vydá (jak to u nás koloběžkářů bývá), ale největším vítězem se stane ten, který přemluví svou hlavu po prvním kole, aby to jeho tělo vyrazilo do kola druhého. Michal Trojan si byl okruh projet den po mně a má na to podobný náhled. Dokonce měl pocit, že se jedná o těžší závod, než Hodkovická dvanáctihodinovka, kde je převýšení rozhodně větší. Ale ty buchty........


Prozatímní startovní listina :

Lucie Zvárová
Sylvie Lišková
Jiří Bouzek
Michal Trojan
Milan Jelínek
Přemysl Ježek
Pavel Štork

a kdo další?

Připomínám, že se jedná o druhý díl Seriálu dlouhého koloběhu (propozice), do kterého se započítávají výsledy čtyř nejlepších závodů ze šesti toho kterého účastníka. Dosud byla absolvována Hodkovická dvanáctihodinovka a pořadí po ní je následovné :


Ženy :

1. K. Běhounková      7 bodů
2. S. Lišková                5
3. L. Zvárová                3
4.  Š. Plachá                 1

Muži :

1. P. Ježek                 16 bodů
2. M. Jelínek              13,7
3. Z. Červenka           11,4
4. J. Drobník                7
5. T. Drobník                 6
6. M. Trojan                  5
7. V. Zvonař                  4
8. M. Fořt                       3
9. J. Plachý                   2
10. M. Horáček            1

Systém bodování Seriálu dlouhého koloběhu je zde

Počet bodů závisí na počtu účastníků. Tedy:

Při deseti účastnících první získává  10 bodů, druhý 9 bodů atd.
Navíc, když má trasa závodu 200km a více, každému jejímu pokořiteli se počet bodů násobí koeficientem 1,3.
Pakliže má trasa závodu nad 300km, každému jejímu pokořiteli se počet bodů násobí koeficientem 1,6.
Když jsou body takto sečteny, tak se v každém závodě nakonec ještě přičtou body pro první tři v cíli a to takto:
První plus 3 body, druhý plus 2 body, třetí plus 1 bod.