Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

RYCHLÝ KONTAKT:

tel: +420 608 346 903
napište nám

NOVINKY:

arr3Z Ráje do Pekla a zpět, aneb krajem zapadlých vlastenců  Propozice k dalšímu závodu Seriálu dlouhého koloběhu najdete opět na našem webu.   ... arr3Výsledky Kapra a průběžné výsledky SDK  Výsledky zatím posledního závodu SDK - O vodňanského kapra najdete TADY.   ... arr3Výsledku Přejezdu republiky 2021  A jsou tu výsledky Přejezdu republiky 2021. Najdete je zde.   ... arr3Výsledky závodu O Rybníkářův pohár  A máme tu výsledky dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu - O rybníkářův pohár.   ... arr3O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY  A je tu druhý závod Seriálu Dlouhého Koloběhu - O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR   ... arr3Jízda s Jardou Jislem  A je tu první pocovidová vyjížďka s Jardou Jislem.   ... arr312 hodinovka  I přes nepřízeň osudu a nakonec i počasí 12 hodinovka proběhla.   ... arr3Výsledky SDK 2020 a kalendář závodů na rok 2021    Po zimě se vám ozýváme s konečnými výsledky Seriálu dlouhého koloběhu a kalendářem závodů pro... arr3Zrušení veselice a spuštění přihlášek na Přejezd republiky  Zrušení Koloběžkářské veselice 2021 a vyhlášení  termínu spuštění přihlášek na Přejezd... arr3Pátá koloběžkářská veselice  Srdečně vás zveme na pátou zimní koloběžkářskou veselici!    ... arr3Výsledky závodu Českým středohořím 2020  Výsledky posledního letošního závodu najdete pod tímto odkazem. Nyní náš čeká "jen" Koloběžkářská... arr3Výsledky závodu Z Ráje do Pekla a zpět  Máme pro vás výsledky závodu  Z Ráje do Pekla a zpět pořádaném Koloběžkami Český... arr3O Vodňanského kapra 2020 - výsledky  V sobotu 15. srpna se uskutečnil další závod Seriálu Dlouhého Koloběhu, tentokrát s názvem "O... arr3Výsledky O Znojemskou okurku  Na našem blogu jsou k nahlédnutí výsledky zatím posledního závodu SDK - O Znojemskou okurku.   ... arr3Výsledky Přejezdu republiky 2020 a propozice O znojemskou okurku  Máme pro vás výsledky posledního a patrně nejnáročnějšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu -... arr3Přejezd republiky už za pár dní!  Posledních pár slov pořadatele Pavla Štorka před startem najdete na našem blogu.   ... arr3Výsledky - O Rybníkářův pohár  První závod letošního Seriálu dlouhého koloběhu je za námi a zde se můžete podívat, jak se nám... arr3Další Jelenova dobrodružství  O dalších akcích nezničitelného Jelena si můžete přečíst v jeho okénku.   ... arr3Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak.  Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak. Tentokrát pouze jako video-vzpomínka na... arr3Rozhovory s koloběžkáři  Do zajímavostí jsme přidali rozhovory s našimi zákazníky. Najdete je zde. ... arr3Chcete být také informováni o našich akcích?Vzhledem k mnohým žádostem jsme založili skupinu zájemců, jíž zasíláme informace o našich...

 

 

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

 

* zázemí kamenného obchodu

 

* 13 let na trhu

 

* kvalitní poradenství a servis

 

* výhradní zástupce koloběžek

Kostka pro Liberecký kraj

 

* možnost vyzkoušení koloběžek

na prodejně i v okolí

 

* pozvánky na naše koloběžkové

akce

 

 

INFORMUJEME VÁS:

 

 

 Instagram

 

 

 

videa


12 h Hodkovice – Ještěd 199 km / 4274 m

 

Ty tam jsou doby,kdy jsem na závody podobného ražení přemlouval ostatní koloběžkáře. Každoročně jsme s o generaci mladším Přemyslem Ježkem posouvali traťový rekord, loňský pokus o zpestření závodu jízdou až v 21% terénu (156km/3602m) kupodivu ale letos nikoho nepřitáhl. Ze startovního pole čítajícího desítky koloběžkářů(ek) se hned na začátku utrhla desetičlenná skupinka, ze které se jednotlivci následně na trati budou během dne různě předjíždět. Pro mojí novou karbonovou kolobku PG to je premiéra a při letošním třetím výjezdu v podstatě seznamka. Díky pracovnímu úrazu naražené holeně si od dnešního dne mnoho neslibuji a věřím, že projížďka bude hezká a když něco bude bolet, tak to prostě zabalím. Krajina je krásně probarvená nejrůznějšími jemnými zelenými odstíny, podle toho, jak se po zimě vonící vegetace probouzí. My si jedeme užívat celodenní výlet v pěkném počasí na 40 km dlouhém okruhu kolem Ještědu.

 

většina závodníků

 

První dvě kolečka jsou vždycky na pohodu a ještě plné euforie. Jediné co ohrožuje dnešní bezpečnou jízdu je chvilkový nárazový vítr,k terý dělá problémy zejména při sjezdu v Rozstání (75km/h) a nutí k přibrždění, holt občas se musí používat to, čím je vyplněný prostor v přilbě. Z letargie a přemýšlení mne vytrhuje předjíždějící blikající záchranka a je jasné, že se něco někde nepovedlo (Matěj Kostnar). Po dlouhém sjezdu mě chytly do obou nohou takové křeče, že jsem za jízdy protahoval do stran nohy jako opilej krasobruslař Ondřej Nepela, takže mi záhy kolega Jirka Fabík nabízel magnézko.

 

David, Jelen a Quido

 

V Liberci na mne kdosi od vily křičí, jak to že jsem letos chyběl na „Pirátovu Voku“ (nejtěžší terén co znám - 33km/1359m!), tak jen houknu - počasíííííí. Cestou vnímám kolaře, co jede po souběžné dálnici v odstavném pruhu a v duchu přemýšlím o riskantnosti tohoto skoro až sebevražedného počinu. Samostatnou kapitolou je, co vše se odehrává na silnici v silném víkendovém provozu na Ještěd,kde občasný policejní dohled by byl určitě na místě. Pražští Pepíci si půjčí Mustanga, se kterým vymetají zatáčky proti desítkám motorkářů, kteří si pro změnu v různých náklonech a rychlostech zkoušejí svoje dovednosti a plná čára je evidentně jen malba pro blbce. Do toho po různých stranách pěšáci a nejvíce nebezpeční sobě a zejména svým dětem jsou lidé, kteří si nahoře půjčí koloběžku ke sjetí z kopce. Pustit svoje pětileté dítě na koloběžce po silnici dolů, za to by měl být pro zákonného zástupce nepodmíněný trest a při příchodu domů na stole od manželky žádost o rozvod, rotože v tomhle mozku se fakt něco hóoodně nepovedlo.

 

sjezd Rozstání

 

Do třetího okruhu se už ani hnusným gelům v iontové kombinaci opakovaně nechce jet v útrobách a snaží se neúspěšně opustit sevření nového majitele a rychlost i tepy se nenápadně zpomalují. I ty krávy dole na pastvách opakovaně na mě nevěřícně hledí a v jejich očích čtu: „Tohohle vola už jsme fakt asi dneska několikrát viděli“.

Čtvrté kolo je potřeba přežít, pohybuji se na čtvrtém místě a tělo až teď pochopilo, že na odpočinek bude se vší pravděpodobností vybrán jiný den. Páté kolo už je velmi únavné, hlavně nějak dojet, absence letošních najetých kilometrů se dostavuje a pomyšlení na zítřejší závod v běhu do vrchu na kolcích mi už teď nahání hrůzu. V posledním kole mne předjíždí velmi svižně o 35 let mladší Tomáš Brýna i rakouský kolega David Pašek, za kterého se mohu zavěsit teď už jen neustále se vzdalujícím pohledem. Na dálku za mnou (se mnou) ještě bojuje další rakouský kolega Guido, ale na pořadí už se nic nezmění. Poslední kolo jsem si připadal, jak půl roku nezalitá kytka, jejíž filmový výsledek přehrajeme ve zrychleném režimu. Prvních sedm závoďáků mělo Ještěd 5x, děvčata 4x . Kdo měl ještě čas a chuť (já ani jedno), tak mohl jezdit na rovině doplňkové kilometry, kde to samozřejmě jinak odsejpá.

 

pozávodní ladný krok

 

Letos v historii závodu poprvé mimo bednu, v absolutním pořadí celkově 6.místo. Možná by pořadatel mohl popřemýšlet do budoucna více o věkových kategoriích. V důchodovém věku soupeřit s o jednu až dvě generace mladšími závodníky není fakt sranda, to znám z lyží, ale tam to jsou v pozdním věku kategorie spravedlivě rozděleny i po pěti letech. A jestli se jich v závodění někteří dožijete, tak mi dáte za pravdu, protože každý přibývající rok je výkonnostně směrem dolu znát, na to má docent Kohoutek svojí podrobně vypracovanou teorii. Jinak velký díky pořadatelům, kteří zvládají dětské doprovodné závody, které jsou tradičně silně početně zastoupeny, opravdu klobouček dolů…