Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
PŘEJEZD REPUBLIKY Č. 11 - 2023
 

PŘEJEZD REPUBLIKY Č. 11  ŠATOV - MOLDAVSKÁ ŠATLAVA  

14. – 16. 7. 2023

 

 

v rámci Seriálu dlouhého koloběhu

 

 

xxx 

Vítěz a vítězka Přejezdu republiky 2022 Michal Veselský a Markéta Štefanová

 

Více o loňském ročníku

 

POZOR 1! Opět bude omezen počet účastníků na 100. Pro přihlašování 90 míst a 10 jakési "volňásky", které si nechám s dovolením v rukávu. 

Systém přihlášení: Řazení účastníků bude podle včasnosti přihlášení na startovní listinu. Pokud bude přihlášených víc než 90, od 91. místa jsou náhradníci. Nejdéle do 3 týdnů od přihlášení je nutno zaslat startovné. Pokud přihlášený, který je ve startovní listině do 90 místa, z jakéhokoli důvodu se nebude moci závodu zúčastnit a tuto skutečnost oznámí do 14. 5. (dva měsíce před startem), bude mu vráceno startovné v plné výši a na jeho místo se do startovní listiny posune ten, který byl přihlášen jako 91. atd. Pokud se závodník odhlásí po 14. 5. bude vrácení startovného řešeno podle momentální situace a opět se posune na jeho místo účastník, který je na řadě nad počtem 90. Kdybych nevyužil "volňásky", věnují se přihlášeným na 91. místě a výše tak, aby celkový počet účastníků dosáhl 100. Po předešlých zkušenostech však vím, že trénovat na Přejezd klidně může i ten, kdo je v pořadí přihlášených třeba na 130 místě. Během několika měsíců loňského roku po spuštění registrace bylo v jednu chvíli asi 130 přihlášených, ale nakonec stejně startovalo jen 87 účastníků. Hodně lidí se odhlašovalo z různých důvodů i během měsíce před startem. 

POZOR 2! Ubytování v chatkách v místě startu v kempu Šatov (ze 13. na 14. 7.) nahlásit mně e-mailem (pavel.stork@seznam.cz). K dispozici máme 10 chatek po 4 postelích. Dovoluji si ponechat konečné rozhodnutí o umístění v chatkách na mé klávesnici. Budu se snažit vyhovět Vašim přáním, ale přednostní právo bude mít ten, kdo si o chatku napíše první. Jinak místa pro stany a auta je dost.

Start slavnostní a zároveň ostrý  14. 7. 2023 v 7:00 hod. v kempu Šatov u Znojma (48.7857894N, 16.0184403E) pro ty, kteří chtějí vyrazit v generálském čase. Ostatní, kteří z jakéhokoli důvodu nevyjedou na trať v tento moment, mohou odstartovat kdykoli od 14. 7. od 5.00 hod do 15. 7. do 12.00 hod.

Cíl nejdéle do 14:00 v neděli 16. 7. 2023 v Moldavské Šatlavě v Krušných horách (50.7207222N, 13.6805392E).  Po limitu (neděle 14 hod.) může samozřejmě účastník dokončit závod, ale v cíli již nemusí být pořadatel.

Kontrolním bodem bude hostinec U Čižinských v Chyškách (49.5225144N, 14.4270686E). Zde, jak jsme si už zvykli, bude k dispozici voda, ionťák, chleba, domácí sádlo se škvarkama, utopenci, kyselé okurky, sůl, banány. 

 

Místo startu 2023

 

Trasu mezi startem/kontrolním bodem/cílem si volí každý sám podle svého uvážení a je též na každém jednotlivci, zda pojede sám, ve dvojici, nebo skupině, s doprovodem, či GPS navigací. V cíli pak každý oznámí, zda měl doprovodný support a kolik najel kilometrů. Ve výsledkové listině tyto skutečnosti budou uvedeny pouze pro zajímavost. Doporučuji trasu volit pokud možno po silnicích s nižším provozem. Loňských incidentů s řidiči bylo nebývale hodně. Třeba k nám nová trasa bude v tomto ohledu přívětivější.

Propojení: I letos bude zajištěn on-line přenos všech závodníků na mapě republiky pro kohokoli, kdo se o to bude zajímat. Bude sledovatelné kdo se kde v reálném čase nachází. Před startem každý obdrží tracker (malou krabičku), kterou poveze s sebou právě kvůli přenosu on-line. Tracker dostane každý v místě startu. Odkaz, kde bude možné závodníky sledovat, bude včas oznámen.

 

Kontrolní bod - hostinec U Čižinských

 

Startovní listina 
Hodkovické koloběžení 2017

 

Startovné 900,- zaslat nejpozději 3 týdny po přihlášení na účet 2101450878/2010.

K platbě připište do poznámky jména, za která je platba provedena.

Případné otázky na e-mail pavel.stork@seznam.cz, nebo na mobil 608 346 903.

Ti, kteří se ocitnou po přihlášení na 91. a vyšším čísle v pořadí, zatím startovné neplatí! Až ve chvíli, kdy postoupí na startovní místo, e-mailem budou požádáni o platbu.

 

Doprovod: si každý zajišťuje sám. Samozřejmě je možná domluva více závodníků dohromady, nebo možnost absolvovat trasu bez doprovodu.

Zajištění: Před startem ze 13. na 14. 7. lze přespat v chatkách v kempu Šatov u Znojma - viz výše. Samozřejmě je možnost spát v kempu i ve vlastním stanu. Pro stany je místa dost, proto s objednáním místa pro stan není nutno spěchat. V místě startu bude možnost objednání večeře a snad i snídaně.

V cíli v Moldavské Šatlavě máme zajištěno ubytování v celé budově  penzionu. Ubytování bude domlouvat náš pořadatel individuálně s každým účastníkem vždy hned po dojezdu do cíle. Je to tak lepší, neboť na jednom lůžku se mohou během času, kdy budeme mít lůžko k dispozici, vystřídat třeba i tři závodníci (časové rozestupy závodníků přijíždějících do cíle jsou značné). Kromě běžných pokojů s postelemi je k dispozici i velký prostor pro přespání na vlastních karimatkách ve spacáku. U penzionu je dále možnost postavení stanů. Každý, kdo přijede do cíle bude se moci vysprchovat i kdyby nechtěl přespávat. Dostatek jídla bude též zajištěn. 

 

Cílový penzion Moldavská Šatlava

 

Zabezpečení: Bude možnost přepravit do cíle, nebo na kontrolní bod osobní věci každého účastníka, který tyto předá pořadatelskému autu před startem v kempu Šatov 14. 7. do 8 hod., nebo do 12. 7. v Hodkovicích nad Mohelkou. Každý startuje na své riziko, jako kdyby jel sám. Pouze si nakonec řekneme, kdo to dal a kdo navíc za kratší dobu. Nepředpokládáme nečestné praktiky. Zadání je jednoduché - kdo co nejdříve přejede republiku s projetím kontrolního bodu.

Ceny: I letos bude pro každého, kdo dokončí trasu, připravena speciální medaile, na kterou hned po dojetí dopíšeme jméno a výsledný čas. Pro každého, kdo dojede alespoň ke kontrolnímu bodu, bude zde čekat speciální edice samolepky i se jménem účastníka.  Tentokrát opět připravíme pro zájemce trička, ručníky, nebo osušky, na které necháme tradičně úspěšnému závodníkovi vyšít kromě běžných a daných údajů Přejel(a) jsem republiku 14. - 16. 7. 2023 Šatov – Moldavská Šatlava i čas a ujeté kilometry. Cena textilu bude 700,-. Kdo o něj bude mít zájem, oznámí to pořadateli po dojetí do cíle. 

 

Ukázka trika Přejezdu republiky

 

 

Po předchozích zkušenostech jsem usoudil, že by bylo vhodné, kdyby na kontrolním bodě byl někdo z pořadatelů.  Pokud by měl někdo zájem nám s tím pomoct, prosím, ozvěte se mi.

Letošní dokument bude zaznamenávat Marek Jelínek. Koloběžkový cestovatel po Asii, Jižní Americe a Africe. Potřebovali bychom někoho s autem, kdo by Marka a jeho přítelkyni přepravil ze startu do cíle. Náklady s tím spojené hradí pořadatel. Pokud má někdo zájem, prosím, ozvěte se.

 

 

Příklad (pouze příklad!)možné trasy Přejezdu republiky

https://mapy.cz

Kontakt: 

Pavel Štork
tel.: 608 346 903
e-mail: pavel.stork@seznam.cz
kamenná prodejna:
Hodkovice nad Mohelkou, Liberecká 16
Otevírací doba
TOPlist

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz