Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. AKCE
  3. Volný čas/sport
  4. Jízdy s Jardou Jislem
1. Jízda s Jardou Jislem v roce 2022
 
V Hodkovicích nad Mohelkou se sejdeme ve čtvrtek 21.4. v 17 hod před obchodem Koloběžky Hodkovice. Koloběžky si pokud možno přivezte svoje (ideální je naladit postoj přímo na Vašich koloběžkách). Samozřejmě, kdo se teprve koloběžku chystá kupovat, tomu půjčíme. Prosím ty, kteří budou mít zájem se zúčastnit, aby mi toto napsali do e-mailu. A napište, prosím, i své telefonní číslo.  Kapacita je 10 účastníků. Další jízdy chystáme v průběhu jara.
 
Jarda Jisl provozuje fyzioterapeutickou praxi a je dlouholetý koloběžkář uplatňující fyzioterapeutické prvky při jízdě na koloběžce. 
 
Kdyby pršelo, Jízdu přesuneme na jiný termín. Až se Jízda přiblíží, budu vše upřesňovat e-mailem, nebo telefonem.
 
Účastnický poplatek je 100,-
 
 

Jarda nám objasní, jak se ideálně na koloběžce pohybovat a odrážet, které svaly jsou ve které fázi odrazu zapojeny. Poté s každým individuálně probere jeho postoj a odraz, aby se zabránilo chybám, které by mohly vést k nesprávnému zatěžování některých partií těla. Ti, kteří již na setkání byli a rádi by znovu konzultovali svůj styl jízdy, jsou také vítáni.
 
Volně si objedeme kolečko, které má 9 km. Během toho budeme zastavovat, konzultovat, poslouchat a učit se.
 
Vlastní přilby, prosím, pokud možno s sebou.
 
 
Těší se na Vás Jarda Jisl a Pavel Štork
 
 
 
Přednosti jízdy na koloběžce
 
 
Jízda na koloběžce představuje zdravý komplexní pohyb, při kterém jsou velmi efektivně posilovány největší svalové skupiny. Při jízdě na koloběžce také posilujete a tvarujete svaly dolních končetin, zpevňujete hýžďové, břišní, a boční zádové svaly, společně se stabilizačním systémem páteře, čímž dochází k ovlivnění a kompenzací svalových dysbalancí.
 
A nejen proto je koloběh vhodným kompenzačním cvičením i pro jedince, kteří dosud žádný sport neprovozovali (ani rekreační), jako poúrazová terapie, či prevence proti civilizačním chorobám. Jízda na koloběžce je daleko šetrnější ke kloubům než běh a mnohem komplexnější na protažení celého těla, než je cyklistika. Vhodnou koloběžkou pro takové cvičení je napříkladKostka Tour Max G6. Samozřejmě není to jediný model, který lze pro tyto účely využít - viz náš web
 
 
 
Bolesti zad, zvláště v bederní oblasti trápí v dnešní době většinu populace. A právě jízda na koloběžce se může stát vhodným cvičením, které od bolesti zad pomůže. Posílením bočního zádového a břišního svalstva dochází k celkové stabilizaci kyčlí a trupu, která hraje v potížích s páteří zásadní roli. Při jízdě na jedné noze a pravidelné střídání obou končetin (střídání pozic v labilních polohách) dochází k aktivnímu zapojení svalů hlubokého stabilizačního systému páteře. Tedy svalů zádových, břišních a svalů dna pánevního - vše ve vzájemné souhře, což je pro zlepšení zdraví a celkové tělesné kondice zcela zásadní.
 
Pro správné návyky ideálního držení těla a vhodného odrazu při jízdě na koloběžce pořádáme nepravidelné Jízdy s Jardou Jislem - dlouholetým koloběžkářem ze své fyzioterapeutické praxe uplatňujícím tyto prvky při koloběhu. Viz další články níže.
 
 
 
 
 
 
Jízdy s Jardou Jislem 2021
 
 
Druhá letošní Jízda s Jardou Jislem proběhne ve středu 16.6. 2021. Sejdeme se  v Hodkovicíchv 17 hod před obchodem koloběžek.
Ostatní opdrobnosti jsou stejné, jako při jízdě první - viz níže.
 
 
 
Téměř po dvou letech se koná první pocovidová jízda s Jardou Jislem - dlouholetým koloběžkářem, uplatňujícím fyzioterapeutické prvky při jízdě na koloběžce.
 
 
 
 
 v HodkovicíchSejdeme se ve středu 26.5.2021 v 17 hod před obchodem nad Mohelkou. Koloběžky si pokud možno přivezte svoje (ideální je naladit postoj přímo na Vašich koloběžkách). Samozřejmě, kdo se teprve koloběžku chystá kupovat, tomu půjčíme. Prosím ty, kteří budou mít zájem se zúčastnit, aby mi toto napsali do e-mailu. Kapacita je 15 účastníků. Další jízdu chystáme v průběhu června.
 
Kdyby 26.5. pršelo, jízdu přesuneme na 27.5.2021
 
Účastnický poplatek je 50,-

Jarda nám objasní, jak se ideálně na koloběžce pohybovat a odrážet, které svaly jsou ve které fázi odrazu zapojeny. Poté s každým individuálně probere jeho postoj a odraz, aby se zabránilo chybám, které by mohly vést k nesprávnému zatěžování některých partií těla. Ti, kteří již na setkání byli a rádi by znovu konzultovali svůj styl jízdy, jsou také vítáni.
 
Volně si objedeme kolečko, které má 9 km. Během toho budeme zastavovat, konzultovat, poslouchat a učit se.
 
Vlastní přilby, prosím, pokud možno s sebou.
 
 
Těší se na Vás Jarda Jisl a Pavel Štork
 
 
 
 
 
 
JÍZDY NA KOLOBĚŽCE S JARDOU JISLEM V ROCE 2021

 

Věříme, že situace okolo covidu dovolí letos uskutečnit alespoň jednu jízdu s Jardou Jislem - dlouholetým koloběžkářem, praktikujícím fyzioterapeutické prvky pro pohyb na koloběžce. Až bude jasno - rádi bychom to stihli ještě před letními prázdninami, dáme vědět.

První letošní Jízda s Jardou Jislem

 

 Sezóna 2019

První letošní Jízda s Jardou Jislem proběhla 9.5. a všichni, kdo se zúčastnili, si ji pochvalovali. Složení účastníků bylo opravdu pestré. Od těch, kteří si právě pořídili svou první novou koloběžku, nebo dokonce teprve o koupi uvažují až po ty, kteří mají na koloběžce odježděno už hodně sezón a mnoho kilometrů. Všem se dostalo odpovědí na otázky, se kterými na Jízdu přišli a všichni byli obohaceni o poznatky, které jim pomohou s technikou jejich jízdy, správného odrazu a postoje. Další Jízda s Jardou Jislem se koná 13.6. a ještě jsou volná místa.....

 

 

Fotky z akce najdete na našem Rajčeti

Jízdy na koloběžce s Jardou Jislem

 

V roce 2017

 

První letošní vyjížďka s Jardou Jislem ... foto v Blogu.

 

Přátelé koloběžkáři,

 vzhledem k očekávaným odpoledním závějím jsme dnešní projížďku a povídání s Jardou Jislem odložili na 1.5. v 17hod. Řekli jsme si, že bývá dost těch, kteří se k nám do Hodkovic na jízdy nedostanou ve všední den, proto vyjímečně využíváme svátku. Samozřejmě někteří naopak na prodloužený víkend již mají jiné aktivity. Těm se snad do termínu trefíme zase někdy příště, kdy bude jízda pravděpodobně opět ve všední den. 

Zatím se pěkně odrážejte a ať Vás to baví.

Pavel Štork

První jízda úterý 18.4. v 17 hod. - PŘELOŽENO !!!

Na úterý 18.dubna (po Velikonocích) se chystá první letošní projížďka s Jardou Jislem - dlouholetým koloběžkářem, praktikujícím fyzioterapeutické prvky pro pohyb na koloběžce. Těm, kteří nestihli setkání v loňském roce nabízíme letošní pokračování.

Jarda nám objasní, jak se ideálně na koloběžce pohybovat, jaké svaly jsou ve které fázi odrazu zapojeny eventuelně individuálně opraví zásadní chyby těch, kteří by si špatným postojem či odrazem mohli spíše ublížit. Ti, kteří již na setkání byli a rádi by znovu konzultovali svůj styl jízdy, jsou také vítáni.

Sraz před kolobkokrámem v Hodkovicích, Liberecká 16.

Účastnický poplatek 30,- až 50,- Kč podle počtu zájemců.

Jízda na koloběžce s fizioterapeutem

 

 

První letošní vyjížďka s Jardou Jislem 2017

 

První letošní jízda s Jardou Jislem se měla původně konat již v úterý 18.dubna 2017. Protože se počasí ale razantně změnilo a předpovědi hlásaly přívaly sněhu, přeložila se akce na 1. května. Řekli jsme si, že bývá dost těch, kteří se k nám do Hodkovic na jízdy nedostanou ve všední den, proto jsme tentokrát výjimečně využili svátku. 

 

První setkání s Jardou Jislem v roce 2017

Před prodejnou v Hodkovicích

 

Jízda na sváteční den měla hojnou účast a velmi kladné ohlasy. Jedna z koloběžkářek zaznamenala, že se účastní většinou více něžné pohlaví...těžko říct, čím to je. Možná Jardou. :-)

 

Před prodejnou koloběžek v Hodkovicích

Směr vyjížďky a povídání nad Hodkovice

 

S každým Jarda individálně projel část trati, díky čemuž se odhalovaly chyby a vylepšovala se technika každého jedince. Zpět do Hodkovic jsme se vraceli již téměř za soumraku. Takže jsme s Jardou Jislem strávili pěkné 3 hodiny.

 

Společné vyjetí a vyšlápnutí k letišti Hodkovice

Společně od prodejny v Hodkovicích

První zastávka před letištěm v Hodkovicích

Povídání o stylu jízdy, odrazu, atd

Projížďky s každým účastníkem

 

Jízda na koloběžce s fyzioterapeutem v roce 2016

 

Třetí jízda ve středu 21.9. v 17 hod.

se uskuteční třetí a pravděpodobně poslední letošní setkání a projížďka s Jardou Jislem. Těm, kteří nestihli předchozí dva termíny nabízíme ještě jeden. Ti, kteří již na setkání byli a rádi by znovu konzultovali svůj styl jízdy, jsou také vítáni. Když se zadaří, možná bude opět i koláč ;o) Sraz před kolobkokrámem v Hodkovicích, Liberecká 16.

 

Druhá jízda 13.7.2016

Ve středu 13.7. proběhla druhá vyjížďka s Jardou Jislem, fyzioterapeutem a dlouholetým aktivním koloběžkářem.

Poté, co jsme se občerstvili třešňovým koláčem a Jarda, po 97km jízdě na koloběžce z Ústí n L., dorazil ke krámku, vyrazili jsme společně k letišti nad Hodkovicemi, kde se opět probíralo vše od odrazu, postoje, zapojování břišních svalů, dýchání, stylu jízdy, až po úhel zápěstí při úchopu koloběžky.

Doufáme, že všem bylo setkání opět přínosem a povede k dalšímu zkvalitnění jejich jízdy na koloběžce.

Ještě dodávám, že i tentokrát bylo na nás počasí shovívavé a ač bylo vidět všude okolo Hodkovic černé mraky, my jsme nezmokli a první kapky začaly padat, až po odchodu posledního účastníka setkání. Věříme, že snad i ti, kteří se vraceli ke svým domovům na koloběžce, příliš nepromokli.

První jízda 15.6.:

Jízda s Jardou Jislem - fyzioterapeutem - dlouholetým aktivním koloběžkářem - se rozhodně povedla. Sešlo se devatenáct chtivých poznat správný postoj a odraz na koloběžce. A to ještě některé další odradilo odpolední deštivé počasí, které ovšem nakonec přešlo do slunečné oblohy.

Pomalu jsme se na koloběžkách vlastních, nebo půjčených vydali do údolí Mohelky, kde jsme v hloučku nejprve vyslechli všechna doporučení ke správné jízdě. Abychom si neublížili, aby nás to co nejvíc bavilo a abychom pomohli tělu správně pracovat. Postupně jsme odhalovali práci rukou, otevření hrudníku pro správné dýchání, různé druhy odrazů atd.

Pak si Jarda bral každého z nás jednotlivě na kraťoučké projetí a odhaloval individuální chyby. Nakonec došlo i na úpravu některých koloběžek pootočním, nebo snížením řídítek, či správným natočením brzdových pák. Když už jsme se takto díky Jardovi stali dokonalými koloběžkáři, s lehkostí závodníků jsme svižně vydupali zpět prudký kopec do Sedlejovic, odkud jsme se společnou jízdou vrátili přes Vrchovinu do Hodkovic.

Myslím, že setkání to bylo pro všechny podnětné a tak Jardovi patří velký dík. Dobrá zpráva pro ty, kteří z nějakého důvodu toto setkání neabsolvovali, ale rádi by. Znovu se takto sejdeme opět ve středu v 17 hodin někdy v půlce července (pravděpodobně 13.7.)

Pavel Štork

Kontakt: 

Pavel Štork
tel.: 608 346 903
e-mail: pavel.stork@seznam.cz
kamenná prodejna:
Hodkovice nad Mohelkou, Liberecká 16
Otevírací doba
TOPlist

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz