Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

RYCHLÝ KONTAKT:

tel: +420 608 346 903
napište nám

NOVINKY:

arr3Z Ráje do Pekla a zpět, aneb krajem zapadlých vlastenců  Propozice k dalšímu závodu Seriálu dlouhého koloběhu najdete opět na našem webu.   ... arr3Výsledky Kapra a průběžné výsledky SDK  Výsledky zatím posledního závodu SDK - O vodňanského kapra najdete TADY.   ... arr3Výsledku Přejezdu republiky 2021  A jsou tu výsledky Přejezdu republiky 2021. Najdete je zde.   ... arr3Výsledky závodu O Rybníkářův pohár  A máme tu výsledky dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu - O rybníkářův pohár.   ... arr3O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY  A je tu druhý závod Seriálu Dlouhého Koloběhu - O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR   ... arr3Jízda s Jardou Jislem  A je tu první pocovidová vyjížďka s Jardou Jislem.   ... arr312 hodinovka  I přes nepřízeň osudu a nakonec i počasí 12 hodinovka proběhla.   ... arr3Výsledky SDK 2020 a kalendář závodů na rok 2021    Po zimě se vám ozýváme s konečnými výsledky Seriálu dlouhého koloběhu a kalendářem závodů pro... arr3Zrušení veselice a spuštění přihlášek na Přejezd republiky  Zrušení Koloběžkářské veselice 2021 a vyhlášení  termínu spuštění přihlášek na Přejezd... arr3Pátá koloběžkářská veselice  Srdečně vás zveme na pátou zimní koloběžkářskou veselici!    ... arr3Výsledky závodu Českým středohořím 2020  Výsledky posledního letošního závodu najdete pod tímto odkazem. Nyní náš čeká "jen" Koloběžkářská... arr3Výsledky závodu Z Ráje do Pekla a zpět  Máme pro vás výsledky závodu  Z Ráje do Pekla a zpět pořádaném Koloběžkami Český... arr3O Vodňanského kapra 2020 - výsledky  V sobotu 15. srpna se uskutečnil další závod Seriálu Dlouhého Koloběhu, tentokrát s názvem "O... arr3Výsledky O Znojemskou okurku  Na našem blogu jsou k nahlédnutí výsledky zatím posledního závodu SDK - O Znojemskou okurku.   ... arr3Výsledky Přejezdu republiky 2020 a propozice O znojemskou okurku  Máme pro vás výsledky posledního a patrně nejnáročnějšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu -... arr3Přejezd republiky už za pár dní!  Posledních pár slov pořadatele Pavla Štorka před startem najdete na našem blogu.   ... arr3Výsledky - O Rybníkářův pohár  První závod letošního Seriálu dlouhého koloběhu je za námi a zde se můžete podívat, jak se nám... arr3Další Jelenova dobrodružství  O dalších akcích nezničitelného Jelena si můžete přečíst v jeho okénku.   ... arr3Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak.  Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak. Tentokrát pouze jako video-vzpomínka na... arr3Rozhovory s koloběžkáři  Do zajímavostí jsme přidali rozhovory s našimi zákazníky. Najdete je zde. ... arr3Chcete být také informováni o našich akcích?Vzhledem k mnohým žádostem jsme založili skupinu zájemců, jíž zasíláme informace o našich...

 

 

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

 

* zázemí kamenného obchodu

 

* 13 let na trhu

 

* kvalitní poradenství a servis

 

* výhradní zástupce koloběžek

Kostka pro Liberecký kraj

 

* možnost vyzkoušení koloběžek

na prodejně i v okolí

 

* pozvánky na naše koloběžkové

akce

 

 

INFORMUJEME VÁS:

 

 

 Instagram

 

 

 

videa


Přejezd republiky 2016 sever-jih č. 4

Přejezd republiky 2016 Pár dnů po Přejezdu je složité vypsat vlastní pocity i vyslechnuté myšlenky a názory od ostatních účastníků. Těžké je to pro tu nepřenositelnost okamžité atmosféry, kdy se těsně po dojetí, nebo i s  časovým odstupem pár hodin, většina závodníků setkává a sděluje si horlivě vše, co se v hlavách během dlouhých hodin na koloběžkách líhlo. V jednu chvíli mě napadlo, že by bylo fajn tyto okamžiky nahrávat, ale bez vědomí ostatních. Třeba by se podařilo něco z té šťávy zachytit. Krásné na těch setkáních je fakt, že si o svých zážitcích vypráví otřelí závodníci s koloběžkáři turisty a všichni jsou nabiti k prasknutí podobnými vjemy a dojmy a velmi si rozumí.

Pokusím se popsat některá vyprávění o nezvyklých zážitcích:
 
-Jedno koupání v kašně v Brandýse na náměstí po předchozí jízdě prostředkem kukuřičného pole po lijáku.
-Nenápadné odpojení od skupiny z poslední pozice s vědomím, že dotyčný zná zkratku přes kopeček. Když se pak po dotlačení koloběžky přes krpál opět funící napojil na silnici a chtěl se rozjet, veselá skupina ho akorát míjela.
-Když přijeli závodníci z druhé poloviny výsledkové listiny do hospody v jedné malé jihočeské vesnici, nemuseli již nic říkat a paní jim okamžitě začala snášet vše, co jim na očích viděla. Věděla, že se jim těžce artikuluje, neboť ten den již obsluhovala předchozí podobné blázny s koloběžkou, kteří tam již byli před nimi.
-Jeden závodník většinu tratě sledoval čas ve kterém jede jeho nejbližší soupeř. Nakonec byl v cíli rozezlen, že se mu ho v cíli nepodařilo o několik minut předjet. Teprve z těchto konečných výsledků se doví, že se spletl o 1 hodinu a tudíž je téměř o hodinu lepší.
-V cíli jsme též zvěděli, že je fajn jezdit naboso. Avšak při dešti se začínají nohy o botu nepříjemně třít a potom je ideální si vyrobit ponožky z jitrocele.
-Účastnice si velmi stýskala, že ji napadlo sundat si botu. Achylovka sice bolela, ale po sundání boty otekla a bota již nešla zpět a tak nebylo možno Přejezd dokončit.
-Pro jednoho z účastníků je Přejezd zakletý. Loni se ani na start pro autonehodu nedostal. Letos sice odstartoval, ale skolil ho v Týně úpal.  Když si řekl, že se z toho vyspí, upadl přes spacák ústy do mraveniště. Ráno ještě chvíli pokračoval, ale pak nased na vlak, ovšem ne za dlouho při silné bouřce spadl strom na lokomotivu. Teď už je snad doma.
-Jeden z matadorů Přejezdu běžně volí pro zpáteční cestu opět koloběžku. Tentokrát to ještě vylepšil a už ani nepřespával, nýbrž po popovídání a občerstvení v hospodě rovnou vyrazil. V neděli hlásil dalších 182 km.
-V malé vesničce další účastníci projížděli filmem Slunce, seno. Když tam zastavili a shlukli se kolem nich lidi, začali se vyptávat odkud a kam. Po rozpačitých odpovědích bylo nakonec sděleno, že ze Šluknova do Vyšáku. Starší muž lehce přikyvoval, kdežto Máňa se k němu naklonila a zašptala: "Voni kecaj"
-Jak dokáže porce kilometrů krásně otupit mozek se též přesvědčil jeden závodník. Na benzíně chtěl za bagetu platit tisícovkou. Pokladní se ho jízlivě zeptala, zda nemá větší? V agónii, bez jakéhokoli vedlejšího úmyslu , vytáhl dvoutisícovku. Pokladní málem přeskočila pult.
-Také lze na koloběžce za jízdy usnout. To se pak člověk pohybuje na hraně příkopu, pokud ne přímo v něm. Ale stalo se i to, že dotyčný si nepamatuje, že by absolvoval úsek cca 20km, přestože jeli ve dvou a ten druhý si je bezpochyby jist.
 
Přejezd republiky 2016
 
To byly konkrétní zážitky. Ale stovky myšlenek, které během tolika hodin s koloběžkou, proběhly v hlavách účastníků a někam dozadu se zasunuly, jsou nezaznamenatelné. Věřím, že alespoň některé z nich mají pozitivní vliv na toho kterého účastníka , pokud ne na dlouho, tak alespoň na pár chvil. A za to to také stojí.
Také proběhla anketa vždy chvilku po dojetí do cíle každého závodníka. Je třeba při čtení mít na mysli, že se jedná o slova lidí, kteří jsou velmi vyčerpaní a občas bylo vidět, že se jim těžko formuluje srozumitelná věta.
 
Michal Kulka : Byl to masakr. První kilo jsme nemohli, druhý kilo jsme taky nemohli a třetí kilo to už bylo daleko do Prahy, tak jsme to museli dojet.
Tomáš Pelc : Mám zimnici.
Milan Jelínek : Zasranej Krumlov. Abych se vyhnul zakázané silnici, objížděli jsme a byl to nekonečnej příběh. A pak poslední úsek podél Vltavy v noci. Řeka hučela a bylo to furt stejný a furt a furt. Jedna zatáčka jako druhá a za ní další a další.
Zdeněk Červenka : Když jsem jel nahoru ke konci před Vyšákem podél řeky, říkal jsem si, mám to zapotřebí?! Příště asi jako turista.
Ondřej Theiner : Noční jízda krásná. Krize 9 km před cílem do kopce, kdy jsem se snažil atakovat loňský nejlepší čas, mě sundala z koloběžky.
Zdeněk Hercík : Byl to pro mě úžasný zážitek, za který děkuji.
Josef Drobník : Nebylo to tak strašné, jak jsem si představoval. Líbilo se mi rozesílání SMS, kdy měl člověk pocit, že je neustále v kontaktu s ostatními.
Pavel Štork : Fakt jsem se nesnažil ujet 400km do 24 hodin. Raději bych jel o 50km míň a čas ještě stlačil hlouběji.
Michal Trojan : Teď mě napadá jediné. Můžu si lehnout a nemusím mlátit nohama.
Václav Jun : No, moc by mě zajímalo odkud kam se pojede příště. A teď mě napadá, že dlouho nic takového jet nechci.
Jan Pavel : Bylo to krásný. Ale peklo.
Jan Morávek : Ke konci jsem chytil druhou mízu, tak mě napadlo, že bych si dal s klukama, se kterýma jsem dojížděl, lehkou občerstvovací vyjížďku.
Matěj Kosnar : Většinou  se mi jelo blbě, ale nejvíc jsem se bál poslední části z Krumlova do Vyšáku. Jenže tam jsem chyt třetí dech a nakonec to byl nejlepší a nejhezčí úsek.
Tomáš Possum : Je potřeba udělat Přejezd na štorc.
Vladimír Veselý : Letos už nic takového znovu nejedu.
Jiří Bouzek : Příště určitě zase nejedu.
Jan Slanec : Teď už jsem si to zkusil a už vím, že by to šlo zopakovat.
Milan Čtvrtník : Teď bych jel hnedka zase.
Vojtěch Zvonař : Ne všechny zkratky jsou skutečně výhodné.
Jiří Boháč :  Moc jsem toho neujel, ale líbilo se mi na moc místech a chtěl bych to jet dýl, abych na nich moh pobejt.
Lucie Zvárová : 30 km před cílem jsem si říkala, kdo se na tohle může přihlásit dobrovolně. A vyvarovat se loňských chyb, znamená udělat nové. Letos najeto ještě o 12km víc než loni.
Silvie Lišková : Nejhorších bylo posledních deset kilometrů. To jsem skutečně brečela. Ale ta naše země je stejně krásná.
Jana Kopecká : Huráá jsem tu. Bylo to báječný. Všechno mě bolí, ale stálo to za to. Táhnul mě navigátor a Jirka dělal zadáka.
Martnina Josífek Zelinková : Všem veliká gratulace a zamačkávám slzu, že tam nejsem s vámi. Sledovala jsem vás víc než MS v hokeji. Zvedám pomyslnou číši a připíjím. Tady není poražených.
A na závěr poslední SMS, která přišla druhý den od úřadujících mistrů světa :
Smekáme před všemi, kteří tento závod odjeli (především před ženami!!!) i nedojeli. Bylo to pro nás zatím největší sousto v posledních letech a přiznávám, že jsme to málem nedali, jak jsme byli mrtví (už v Praze). Takže ještě jednou klobouk dolů a díky všem! Kulka, Pelc.
Tedy příští rok, jak bylo již předesláno, sejdeme se v podobný čas, ovšem jinde a pojedeme jinam. Místa výchozí a konečná se pokusím zveřejnit v nějaké speciální datum. Třeba na Jéžíška (nebo VŘSR?). Jak tak ročníky běží, líhnou se v hlavách vždy nějaká vylepšení. Už i teď se tam něco uchytilo a snad se vše povede. Nechme se překvapit a těšme se.
Ještě citát z posledního e-mailu od jednoho účastníka, který přišel dnes : Pavle, teď bych nejraději přejížděl přes republiku každý víkend. Anebo pořád.
 
 
SMS zpravodajství probíhalo po celou dobu akce na facebooku
----------------------------
Celkové výsledky a bodování v Seriálu dlouhého koloběhu
Přehled všech závodů v rámci Seriálu dlouhého koloběhu
 

Pro připomenutí, ochutnání a naladění, dostali jsme svolení ke zveřejnění zážitků účastníka loňského Přejezdu, který odstartoval s předsevzetím nikoli vyhrát nad ostatními, nýbrž vyhrát sám nad sebou.

TEXT

-------------------------------
 
(foto:Š.Štorková, R.Trojanová, J.Bouzek, J.Drobník, L.Bartůněk, V.Hanzlík, J.Slanec)

 


Přejezd republiky č.4 - 2016

 

Přejezd republiky si začíná do svých kalendářů zapisovat stále více koloběžkářů a kupodivu i koloběžkyň. A tak snad i letos účast oproti minulému ročníku naroste a to i přes naše opětovné pozdní zveřejnění propozic (ňák nám to nevychází). Třeba se někdo rozhodne pro účast díky dvěma důležitým skutečnostem. Možnost společně si zazávodit s mistrem a vícemistrem světa a též rozhodnutí o pravidlu TŘIKRÁT A DOST. Tento čtvrtý Přejezd republiky je třetím závodním a jako takový bude posledním, který bude startovat ve Šluknově a končit ve Vyšším Brodě. Příští tři ročníky povedou od jinud jinam, ovšem s podobnou kilometráží a opět pokud možno od hranic k hranicím. Důvody jsou dva. Aby se pro pravidelné účastníky trasa nestala nudnou (vždyť naše republika je krásná skoro všude) a aby pravidelní účastníci neměli výhodu v dokonalé znalosti trati a jejích úskalí oproti těm, kteří pojedou například poprvé.

Přejezd republiky 2016

Start  29.7.2015 9:00 hod.,což je hlavním startovacím časem, ale jinak si dobu startu MŮŽE každý účastník určit sám v době 5:00 - 22:00  v pátek 29.7, nebo 5:00 - 12:00 v sobotu 30.7. Pro tyto závodníky bude startovním časem převzetí pokladního dokladu s přesným datem a časem na Benzině ve Šluknově.

Cíl   nejdéle do 14:00 v neděli 31.7.2015 ve Vyšším Brodě - Kemp Pod Hrází. Cílovým časem bude opět čas na pokladním dokladu z Benzíny ve Vyšším Brodě, popřípadě v nočních hodinách čas od rozhodčího (Pavel Štork), kterého bude nutno najít spícího v označeném stanu v Kempu Pod Hrází. Po limitu (neděle 14 hod.) může samozřejmě účastník dokončit závod, ale v cíli již nebude rozhodčí.

Trasa povede přes 2  kontrolní body. Prvním bude Čerpací stanice Bouška (GPS 50.4641958N, 14.3653178E) ve Štětí - pro ty kteří se rozhodnou objet Prahu ze strany západní, anebo jet přímo přes Prahu - nebo RoBiN OIL (GPS 50.2021675N, 14.6868972E) v Brandýse n.L. - pro ty, kteří zvolí objetí Prahy z východu. Druhým kontrolním bodem bude parkoviště (parkovací lístek) na náměstí v Týně nad Vltavou (49.2232947N, 14.4212089E).
Trasu mezi kontrolními body si volí každý podle svého a je též na každém jednotlivci, zda pojede sám, ve dvojici, nebo skupině.

VZOR: kontrolní účtenky z přejezdu č.2 z roku 2014:

Kontrolní účtenky z přejezdu republiky 2014

 

VZOR: parkovací lístek z Týnu nad Vltavou:

Kde se nachází ono parkoviště? ... uprostřed náměstí u kašnyParkovací lístek Týn nad Vltavou

Propojení:
Každý účastník se každou celou lichou hodinu bude hlásit pomocí SMS koordinátorce, kde udá přesný počet kilometrů ujetých od startu. Ta údaje zpracuje a rozešle všem zpět, aby závodníci měli přehled kde se právě který nachází. Tyto údaje budou odesílány i s krátkým popisem situace též na Facebook jako on-line reportáž. Kdokoli ze zájemců (rodinní příslušníci, fanoušci, atd.) může na e-mail pavel.stork@seznam.cz zaslat číslo svého mobilu a budou mu chodit taktéž údaje od závodníků a může tak být neustále virtuálně přítomen na trati.

Startovné: neplatí se

Doprovod: si každý zajišťuje sám. Samozřejmě je možná domluva více závodníků dohromady, nebo možnost absolvovat trasu bez doprovodu.

Zajištění: v cíli v kempu možnost sprchy a přespání ve vlastních stanech

Zabezpečení: nebude žádné. Pouze bude možnost přepravit osobní věci každého účastníka, který tyto předá pořadatelskému autu na startu ve Šluknově před 9 hodinou, nebo do 28.7. v Hodkovicích nad Mohelkou. Každý startuje na své riziko, jako kdyby jel sám. Pouze si nakonec řekneme, kdo to dal a kdo navíc za kratší dobu. Nepředpokládáme nečestné praktiky. Zadání je jednoduché - kdo co nejdříve přejede republiku s projetím kontrolními body.

Ceny : Tentokrát připravíme i speciální ceny – bude-li zájem. Na tričko, mikinu, ručník, osušku, nebo župan (bude připravena nabídka) necháme po závodě každému úspěšnému závodníkovi vyšít kromě běžných a daných údajů (Přejel(a) jsem republiku 29.-30.7.2016 Šluknov – Vyšší Brod) i jméno, čas a ujeté kilometry. Takto upravenou vzpomínku se budeme snažit každému předat (zaslat) do 14ti dnů po ukončení akce. Jelikož však není žádný sponzor a startovné se neplatí, tak na tuto upomínku (kdo o ni bude mít zájem) budeme po závodě vybírat určitý obnos. Částka bude upřesněna.

Přihlášení: je možné nejlépe do 28.7. na e-mail pavel.stork@seznam.cz, nebo na mobil  608346903. Případné otázky tamtéž.

Omezení: zákaz jízdy po těchto silnicích :

č.9  (Rumburk-Nový Bor-Česká Lípa-Doubí-Liběchov-Mělník-Neratovice)

č.3  (Mirošovice-Benešov-Votice-Miličín)

č.3  (Veselí nad Lužnicí-Budějovice-Kaplice-Dolní Dvořiště)

č.39  (Kamenný Újezd-Český Krumlov)

Toto omezení je nekontrolovatelné. Věříme v čestné jednání.

Tak co Vy na to?

Prozatímní startovní listina:

Lucie Zvárová – Liberec

Jana Kopecká – Krásná Lípa

Silvie Lišková - Držkov

Martina Josífek Zelinková - Tanvald

Pavel Štork - Hodkovice n.M. (u Liberce)

Jan Vlášek - Praha

Tomáš Possum - Praha

Michal Kulka - Praha

Tomáš Pelc - Praha

Václav Jun - Plzeň

Michal Trojan - Hodkovice n.M. (u Liberce)

Zdeněk Červenka - Polná (u Jihlavy)

Jiří Bouzek - Dlouhý Most (u Liberce)

Karel Krchňák - Týnec n. Sázavou

Zdeněk Hercík - Březí u Říčan

Miloš Dvořák - Praha

Milan Čtvrtník - Provodov u Zlína

Jan Morávek - Břevnov

Jan Slanec - Liberec

Jan Pavel - Plzeň

Vladimír Veselý - ?

Ondřej Theiner - České Budějovice

Josef Drobník - Rychnov u Jablonce

Vojtěch Zvonař - Rychnov u Jablonce

 

Pro připomenutí, ochutnání a naladění se na víkendový Přejezd republiky, dostali jsme svolení ke zveřejnění zážitků účastníka loňského Přejezdu, který odstartoval s předsevzetím nikoli vyhrát nad ostatními, nýbrž vyhrát sám nad sebou.   TEXT

 

Přejezd republiky 2016