Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Sázavák 2010
Poslední naplnění putovní skleničky. Jsou na ni vyryti všichni vítězové od roku 1993.
Sázavák 2013 komentář fotografa

Sázavák v hledáčku fotografa

20.4.2013

Nejsem žádný profík, pouhý pořizovač rodinných snímků a Sázaváka. Nemůžu prostě na jaře odolat těm barvám, kterými hýří dresy závodníků. Je to nádhera.

Letos tu paletu bohužel nepodpořilo slunce, zato dešťové kapky mi fotící situaci komplikovaly dostatečně. Naštěstí jsem hned při prezentaci před startem využila deštník naší druhorozené dcery.Ochotně mi ho zapůjčila, neb ze svého 3,5 letého pobytu na světě již chápe významnost slova Sázavák. Deštník nemá sice v průměru víc jak 30cm, ale nad foťák to stačilo. Při přejezdu autem ke startu mi rychle dochází, že s deštníkem v otevřeném okně to fakt nepůjde. Moc času na vymýšlení nemám, Pavel s Honzou udělují pelotonu poslední pokyny před startem. Jak to udělám? Přes okno plný kapek to nebude stát za nic…s nadějí koukám po vnitřku auta. Dost často hudruju, když děti v autě pohodí, co jim zrovna z ruky upadne, teď jsem jim v duchu děkovala za zapomenutý igelitový sáček od svačiny. Rychle do něj balím a zavazuju foťák, nastavuju zpětný hledáček. Rychlá zkouška s igelitem, snad to půjde. Už je start! Zmáčkni kontrolní stopky! Jedem. Fotíš? Fotim. Jeď, už je máš za zadkem!

 

Letos byla v sobotu taková zima, že mi poprvé při focení ztuhl prst na spoušti a to doslova. Bylo to už za Štíhlicema, když jsme zastavili a postupně jsem fotila většinu závodníků. Vysílám z mozku pokyn zmáčkni spoušť….nic se neděje a první dva články ukazováčku úplně bílé. Díky už roztrhanému pelotonu mám chvilky čas, rozehřívám prst v puse. Povedlo se, dostal trochu zdravější barvu. Příště si zabalím i rukavice. Bohužel z této části trati jsou vidět na fotkách igelitové cípy. To je tak, když fotograf má funkčních jen 9 prstů a oči plné slz z vyfoukaného bočního okýnka…

 

Na trati je v hledáčku napínavé sledovat nástupy kluků, závodění, trhání skupin, stahování prvních, střídání na špici a kdo tam zůstane. Přitom i samotná jízda v pořadatelském autě je zážitek. Když koukám stále do zpětného hledáčku, nevím co se v následujícím okamžiku stane. Jakou díru či zatáčku má auto před sebou. Všechno se snažím vyrovnávat a udržet si kluky ve foťáku. Jsem přitisknutá ke dveřím jak to jen jde, ale stejně bývá nakonec dost fotek dopravních cedulí, náhodných přihlížejících vesničanů, pasoucích se ovcí či zahradních koleček. Při větších nerovnostech fotím často i nebe. I hlavní pořadatel – řidič je mnohdy tak uchvácen nástupem vedoucího závodníka, že se né úplně včas navrací do svého jízdního pruhu, až zaslechnu posádku auta: Bacha, proti jede auto! Pavel dupne na plyn a mě poryv větru málem vytrhne foťák z rukou. Já ho mám naštěstí přivázaný k ruce, takže fotím v mžiku dál.

Zatáčka na Vodslivy mě letos dostala nejvíc. Vůbec jsem to nečekala a to je nejhorší. Soustředila jsem se na focení zblízka. Cítím, že auto jede najednou klidně, po rovném asfaltu. To je možnost. Zkouším si kluky víc přiblížit, udělat nějaké detaily. A najednou je tu. Pravotočivá zatáčka. Visím rukama s foťákem i hlavou z okýnka a odstředivá síla mi nedovoluje vrátit se zpět. No nic, až přijde rovinka vcucne mě to zpátky. Tohle byla asi ta poslední kapka k dofouknutí nosních, ušních a všech dutin hlavy. Příště s sebou druhou čepici.

 

Fotit Sázaváka je potěšující, zábavné i napínavé odpoledne. Gratuluju všem, kteří se zúčastnili nebo se na něm podíleli a jdu si uvařit další konev horkého šalvějového čaje s kopřivou ;o)

Šárka

 

frčíma

schovávačka

kdo to je

 

Nenechte se zmást, ta pravá fotoreportáž je ZDE

Sázavák 2014

Sázavák 2014

 

POSLEDNÍ ROČNÍK POD DOZOREM PAVLA ŠTORKA.

SÁZAVÁK 2015 BUDE JIŽ POD KŘÍDLY VINOHRADSKÝCH ŠLAPEK.

Pavel Štork a Sázavák

 

Při jednom z prvních ročníků Sázaváka (1. polovina 90-tých let) jsem si vlastní vinou 2 km před cílem v čelní 3-členné skupince škrtnul o kolo Petra Kumprechta a ve 30-ti kilometrové rychlosti přeletěl přes řidítka (samozřejmě bez helmy) přímo na hlavu. Když jsem se pak po několika vteřinách probral, měl jsem prý oči šejdrem a blábolil nesmysly. Poté co pro mě přijely dvě sanitky jsem v jedné z nich sice věděl, kdo jsem, ale již jsem si nedokázal vzpomenout, kde jsem zaměstnán a co mě momentálně živí. V nemocnici se mně začala paměť vracet a já sestře začal postupně (s vracející se pamětí)nahlašovat zaměstnání, kterými jsem již prošel. Když sestra škrtala již třetí práci, kterou  údajně provozuji, nechala už kolonku volnou, prý až dojdu nakonec, ať jí dám vědět. Po 2 dnech cestou z nemocnice jsem si uvědomil, že takováto smrt, kdy člověk v okamžiku zhasne a vlastně si nic nestačí uvědomit, je v podstatě štěstí a pokračoval jsem v pořádání Sázaváka až do letošního roku 2014.

Bohužel při letošním, mnou posledním pořádaném ročníku, se salto přes řidítka opět opakovalo. Tentokrát šlo o šlendrián silničářů, kteří vyfrézovali silnici bez dostatečného označení v nepřehledném úseku. Doufám a přeji onomu postiženému (bohužel jsem se o nehodě dověděl až v cíli, tedy nevím přesně o koho se jednalo. Pouze dle navrácených čísel se domnívám, že to byl cyklista jménem Toth z Třebotova), aby pro něj tato neveselá epizoda měla též nějaký pozitivní důsledek a aby byl co nejdříve fit.

S tímto ne zcela uspokojivým pocitem, kdy na mnou uspořádaném závodě, který má být pro radost a potěchu, došlo k nepříjemnému zranění, předávám žezlo Vinohradským šlapkám. Přeji jim, aby z příštích ročníků odjížděli vždy všichni zúčastnění s dobrou myslí a bez krvavých šrámů.

Pavel Štork

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

(kliknutím na níže umístěné fotografie se dostanete do dalších fotogalerií)

Prezentace na Sázaváku 2014

 

Průběh Sázaváka 2014

 

Cíl Sázaváka 2014

 

Vyhlášení Sázaváka 2014

 

Video ze závodu

Video ze Sázaváka 2014

(od Štefana Štorka - synovce Pavla Štorka)

Sázavák 2013

 

Sázavák 2013

postupně vkládám fotoreportáž....fotek je dost...prosím o trpělivost....hotovo

Výsledková listina ZDE

Sázavák 2008

 


XVII. ročník silničního závodu
Vítěz

 

Start: 19.4. 2008 ve 14:00 hod. V Úvalech před restaurací Na Slovanech
Trasa: tradiční ( Úvaly – Jevany – Sázava – Chocerady – Ondřejov – Úvaly) cca 75 km
Vrchařská prémie: nad Chocerady
Startovné: 30,-
Ceny: naplněná putovní sklenička pro celkového vítěze, pro vítěze VP hora pudinku

 

Umístění:   
PořadíJménoPůsobištěČas
1.SvobodaPraha2:05:11
2.ProcházkaKřivoklát2:06:34
3.MelšaKolín"
4.KudrnaVelký Osek"
5.ŘíhaPraha"
6.JanoušekKrálovice"
7.VitáčekČelákovice2:07:33
8.MiškovskýTři Dvory2:11:40
9.JuřinaMilovice"
10.MoravaOndřejov2:12:25
11.ZvoníkPečky"
12.ČernýNymburk2:19:09
13.MarekKolín2:26:00
14.RojStruhařov"
15.VíťaTři Dvory2:30:00

Pořadí horské prémie:Druhý a třetí
1. Svoboda 2. Procházka 3. Melša

Tradiční cyklistický závod Sázavák letos proběhl v době, kdy se pralo jaro se zimou a ta stále ještě vyhrávala. Kvůli tomuto vítězství poněkud prohrála cyklistika. Po loňské rekordní účasti (přes 70 závodníků) letos ubylo mnoho těch, kteří si přijeli vyšlápnout v sezóně první závodní kilometry v kopečkách. Přestože z úvaláků se na startu neobjevil žádný, úvalské cyklisty zastupoval jeden navrátilec. Někdejší lídr úvalského pelotonu David Roj dnes žijící ve Struhařově se vrátil do závodu, který před 14 lety vyhrál.Též je potěšitelné, že se k nám každoročně vrací Vitáček, jeden z nejlepších veteránů v republice. I ostatní závodníci jsou excelentní cyklisti většinou se pohybující v popředí amatérských závodů. Podle toho to také vypadalo na trati. Tempo, které nasadil Svoboda v kopcích okolo Sázavy bylo nevídané a nikdo z ostatních jej nedokázal akceptovat. O druhém místě rozhodl ostrý závěrečný spurt pětice dalších závodníků. Letošní Sázavák měl nízkou účast, ale zato vysokou sportovní hodnotu. Od prvního ročníku, který se konal v roce 1992 se toho hodně změnilo. Pro někoho jsou to trochu nostalgické vzpomínky a i kvůli nim přes zmnohonásobený provoz na silnicích a zhoršený stav komunikací se v roce 2009 uskuteční i ročník osmnáctý.Skupina

V případě zájmu o zaslání většího formátu cílové fotografie, prosím pište na adresu: pavel.stork@seznam.cz

 

 

 

 

 

Pořadatel chválí za výkony.
Pořadatel žasne nad účastí.
Pořadatel děkuje pomocníkům pořadatele za dokonalost.
Pořadatel se kaje, že se mu ve výsledkové listině vytratil Novák, Klášterec n.Oh. Dle přání lze doplnit.
Pořadatel spílá státu za stav silnic.
Pořadatel se omlouvá za četné defekty.
Pořadatel prosí Vojtěcha z Říčan o vrácení čísla (možno do cykloobchodu ORG v Říčanech).
Pořadatel věří v navrácení podsedlové kapsy majiteli (tento ochotně poskytl duši včetně kapsy defektujícímu kolegovi. Snad jde jen o omyl, že kapsa nebyla v cíli navrácena - tel. číslo na majitele kapsy: 606 635 306, Zach )
Pořadatel se těší na shledání za rok.


P.S.:Pořadatel s potěšením oznamuje, že díky několika prostředníkům se podařilo zkontaktovat majitele podsedlové kapsy s podsedlovou kapsou.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA ZDE

Sázavák 2012

Výsledková listina ZDE

 


Užíjte si závod znovu, tentokrát třeba při odpoledním čaji ;o)
Úspěšnou sezónu 2012!
Zdraví AF=amatérská fotografka

PrezentaceVšem statečným děkujeme za účast. Počasí nám tentokrát nebylo příliš nakloněno. Ještě jednou se omlouvám, že puding byl zapomenut v lednici. Nicméně mohu potvrdit, že byl opět výborný.

Obracím se na někoho s duchem organizátorským. Pokud by se ujal otěží Sázaváka po příštím ročníku, byl bych mu vděčen. Příští ročník ještě zorganizuji. Je tedy rok na rozmyšlenou....a cyklistice zvlášť.

P.S.: Petera Michaláka prosím o zaslání čísla na adresu: Pavel Štork, Žďárek 27, Hodkovice nad Mohelkou 46342, nebo odevzdání v obchodě Automotovelo Český Brod

P.S.S.: Zdeňka Polnického s číslem 22 prosím o totéž co výše uvedeného Petera Michaláka.

PREZENTACE:

Poslední pokyny před startem...Mercedesu vedoucí závodníky se musí dát přeci náskok. První nástup těsně po startu na silnici do Přišimas. Průjezd obcí Přišimasy.Na Hradešín.Z Hradešína směr Masojedy. MasojedyCesta do Doubravčic.Výjezd z DoubravčicŠtíhliceSjezd ze ŠtíhlicVyžlovkaZa Stříbrnou SkalicíStoupání za Sázavou.DojetřiceHorská prémie nad obcí Chocerady.Před OndřejovemOndřejovCesta z Ondřejova.TřemblatPřed StruhařovemStruhařov. Kromě špatného stavu silnice, zde na všechny čekaly i semafory, jak jinak než s červenou... SvojeticeZ Doubku opět na Hradešín.Po ostré levotočivé zatáčce v Přišimasech, pak ve Škvorci a stoupání opět na Hradešín konečně CÍL! GRATULUJEME!

Průběh závodu

Cíl

Průběh závodu:


Vyhlášení

 

Sázavák 2013 v hledáčku fotografa tentokrát i textem

 

 

 


 

Dobrý den, hledám kontakt na mého příbuzného Jaroslava Baušteina, jenž je pravděpodobně členem vašeho cyklistického klubu. Za pomoc předem děkuji. Ivan Bauštein, tel.: 605 712 098, nebo 777 445 633

CÍL

VYHLÁŠENÍ HP - třetí, druhé a první místo:

VYHLÁŠENÍ ZÁVODU - třetí, druhé a první místo:

PO ZÁVODĚ - komentáře, trocha mlsání, oddych,

ale ani v cíli bez defektu ...


Pozvánka na XX. ročník silničního závodu

Start: 16.4.2011 ve 14:00 hod. v Úvalech před restaurací Na Slovanech
Trasa: tradiční (Úvaly - Jevany - Sázava - Chocerady - Ondřejov - Úvaly) cca 75km)
Vrchařská prémie: nad Chocerady
Startovné: 30,- Kč
Ceny: naplněná putovní sklenička pro celkového vítěze, pro vítěze VP hora pudinku
Zván jsi i TY

Kontakt: 

Pavel Štork
tel.: 608 346 903
e-mail: pavel.stork@seznam.cz
kamenná prodejna:
Hodkovice nad Mohelkou, Liberecká 16
Otevírací doba
TOPlist

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz