Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Českým středohořím 28. 9. 2019

 

Po minulém, prvním ročníku závodu Českým středohořím, který k mému milému překvapení sklidil velké množství pozitivních ohlasů, jsme se rozhodli i letos zorganizovat druhý ročník tohoto závodu, který vás provede malebným krajem sopek. Trasa z důvodu ne úplně jednoduchého profilu doznala oproti minulému ročníku drobných úprav, zejména zkrácení v oblasti poohří – nejkrásnější panoramata a perspektivy trasy jsou zachovány, stejně jako se nemění místo občerstvení a závěrečná lahůdka závěru – stoupání do Černčič pod Milešovkou.

Letošní závod nejsem z rodinných důvodů schopen organizovat v místě osobně, proto organizaci v místě pro letošní rok přebere kolega Tomáš Hájek s přáteli, na kterého pro letošní rok směřujte prosím veškeré případné dotazy, týkající se organizace.

Ani pro letošní ročník nemohu zakončit pozvánku na závod jinou než tradiční větou: Po absolvování závodu budete České středohoří pravděpodobně milovat a nenávidět zároveň ;)))

Výsledky 2019

 

Závod

 

Registrace

emailem do 26. 9. 2019

dodatečná registrace možná i přímo na startu

 

Kontakt

Tomáš Hájek

e: hajek@uhousenky.cz

t: 602209626

 

Datum konání závodu

28.9. 2019 – start 9.00 hod.

 

Trasa závodu

Závod startuje i končí v obci Třebenice na spodním náměstí (Paříkovo náměstí) u kašny pod kostelem. Závod se jede na jeden okruh dlouhý 100km s celkovým převýšením kolem 1,7 km. Zdejší kopce nejsou až na výjimky dlouhé, zato jsou poměrně vydatné svým profilem.

První část závodu prochází kopcovitě klidnější partií, kde jsou silnice v průměrném stavu. Druhá kopcovitější část vede odlesněnou západnější částí (severně od Loun), kolem kopců Raná a Milá – místní kopečky jsou přípravou na třetí pasáž, proto si pečlivě rozvrhněte síly. Třetí, dosti kopcovitá část, vede převážně zalesněnou krajinou a motá se kolem kopců Hradišťany a Milešovka po často velmi úzkých silničkách – proto buďte zejména ve sjezdech obezřetní. Trasa vede z velké části po silnicích s klidným provozem, často se však křižují hlavní průtahy středohořím, kde je nutné dbát zvýšené opatrnosti při jejich křižování.

Závod bude zřetelně značený dle modelu z minulého roku (budu značit osobně) – tj. s potvrzovacím značením za křižovatkami v podobě kolečka, na křižovatkách s podružnými komunikacemi nebo zřejmým pokračováním trasy rovně značení nebude.

Na trase bude zajištěno jediné občerstvení (voda, ionťák, banány, tyčinky) u přístřešku u kostela na počátku obce Mrzlice, na cca 54. km. V cíli bude zajištěno také občerstvení – na každého emailem zaregistrovaného závodníka bude čekat chutný sendvič.

Naproti kašně je otevřena i ve svátky výborná kavárna/čokolaterie s exkluzivními zákusky a výbornou kávou. V případě nepřízně počasí v cíli se vyhlašování závodu bude po vzoru minulého ročníku konat v místní obecní hospůdce těsně nad náměstím.

Užitečné rady: Cestou je velký nedostatek obchodů a restaurace de facto na trase nejsou vůbec. V některých obcích fungují vietnamské samoobsluhy. Zrádností středohoří může být (a často bývá) silný vítr, je proto velmi vhodné s tím počítat v zásobách vrchních vrstev oblečení. Středohoří Vám může vzít víc sil než se zdám dobře si rozvrhněte síly.

 

Odkaz na trasu závodu

https://mapy.cz/s/ducududece

 

Itinerář

8.00 – Registrace závodníků (Paříkovo náměstí, u kašny) – poplatek 150,-/závodník

8.40 – Rozprava

9.00 – Start

Nejpozději 19.00 -  Vyhlášení výsledků (Paříkovo náměstí, u kašny)

 

O Českém středhoří

České středohoří je unikátní svým krajinným charakterem ke kterému přispívá zejména bohatá geologická minulost – za vznikem masivu Českého středohoří stojí vulkanická činnost – výrazné kopečky s charakteristickým kuželovitým tvarem jsou dřívější sopky, které jsou tvořeny převážně čedičem (zkamenělým magmatem). Dále nelze opomenout ani bohatou kulturní historii této oblasti, kdy se zde nacházela slovanská a předslovanská hradiště, později byla nahrazena středověkými strážními hrady, po kterých dnes zbyly jen zříceniny. Třicetiletá válka sebou přináší výraznou změnu ve složení obyvatelstva, od kdy zde převládá německá populace. 19. století sebou přináší výraznou produkci potravin – chmel, obilí, vinná réva, ovoce – zejména vinohrady a ovocné sady jsou v krajině zastoupeny dodnes. Po 2. světové válce dochází k celkovému vysídlení oblasti a tím i ústupu ze slávy.

 

Ubytování

Penzion Kláštěr, Třebenice / 2lůž. = 500,-/os., 800,-/2os.

Apartmán u sv. Petra a Pavla, Třebenice / 2lůž. – 640,-/noc

Penzion a čokolaterie, Třebenice / 2lůž. = 850,-/os., 1080,-/2os.

Penzin AV, Třebenice / 250,-/os.

Černodolský mlýn, Chotiměř / 1200,-/noc vč. snídaně

… dale ubytování v nedalekých Lovosicích či Libochovicích

 

Kulturní cíle

Lovosice

Libochovice – zejména zámek a zámecký park

Třebenice – muzeum českého granátu

Třebívlice – zámek s muzeum Ulriky von Levetzow

Peruc – zámek s galerií Emila Fily, Oldřichův dub

Louny – náměstí, přilehlé hradby nad Ohří, unikátní chrám Sv. Mikuláše, galerie Benedikta Rejta

 

Turistické cíle

zřícenina hradu Hazmburk (nad obcí Klapý)

vrchol kopce Milešovka (nejvyšší kopec středohoří) + obec Milešov

Vlastislav - zámek a zřícenina Skalka

zříceniny v okolí Třebenic – Oltářík (kopec Hrádek), Košťálov, Ostrý

kopec Boreč – s unikátními ventaroly –přírodní pukliny ve znělcích, přivádějící na vrchol kopce ohřátý vzduch

vrchol kopce Hradišťany (druhý nejvyšší kopec středohoří) se stopami dřívějšího hradiště z doby bronzové

Opárenské údolí

 

 

I přes státní svátek věříme po vzoru minulého roku v hojnou účast,

Tomáš Lapka, Tomáš Hájek

Kontakt: 

Pavel Štork
tel.: 608 346 903
e-mail: pavel.stork@seznam.cz
kamenná prodejna:
Hodkovice nad Mohelkou, Liberecká 16
Otevírací doba
TOPlist

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz