Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

RYCHLÝ KONTAKT:

tel: +420 608 346 903
napište nám

NOVINKY:

arr3Z Ráje do Pekla a zpět, aneb krajem zapadlých vlastenců  Propozice k dalšímu závodu Seriálu dlouhého koloběhu najdete opět na našem webu.   ... arr3Výsledky Kapra a průběžné výsledky SDK  Výsledky zatím posledního závodu SDK - O vodňanského kapra najdete TADY.   ... arr3Výsledku Přejezdu republiky 2021  A jsou tu výsledky Přejezdu republiky 2021. Najdete je zde.   ... arr3Výsledky závodu O Rybníkářův pohár  A máme tu výsledky dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu - O rybníkářův pohár.   ... arr3O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY  A je tu druhý závod Seriálu Dlouhého Koloběhu - O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR   ... arr3Jízda s Jardou Jislem  A je tu první pocovidová vyjížďka s Jardou Jislem.   ... arr312 hodinovka  I přes nepřízeň osudu a nakonec i počasí 12 hodinovka proběhla.   ... arr3Výsledky SDK 2020 a kalendář závodů na rok 2021    Po zimě se vám ozýváme s konečnými výsledky Seriálu dlouhého koloběhu a kalendářem závodů pro... arr3Zrušení veselice a spuštění přihlášek na Přejezd republiky  Zrušení Koloběžkářské veselice 2021 a vyhlášení  termínu spuštění přihlášek na Přejezd... arr3Pátá koloběžkářská veselice  Srdečně vás zveme na pátou zimní koloběžkářskou veselici!    ... arr3Výsledky závodu Českým středohořím 2020  Výsledky posledního letošního závodu najdete pod tímto odkazem. Nyní náš čeká "jen" Koloběžkářská... arr3Výsledky závodu Z Ráje do Pekla a zpět  Máme pro vás výsledky závodu  Z Ráje do Pekla a zpět pořádaném Koloběžkami Český... arr3O Vodňanského kapra 2020 - výsledky  V sobotu 15. srpna se uskutečnil další závod Seriálu Dlouhého Koloběhu, tentokrát s názvem "O... arr3Výsledky O Znojemskou okurku  Na našem blogu jsou k nahlédnutí výsledky zatím posledního závodu SDK - O Znojemskou okurku.   ... arr3Výsledky Přejezdu republiky 2020 a propozice O znojemskou okurku  Máme pro vás výsledky posledního a patrně nejnáročnějšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu -... arr3Přejezd republiky už za pár dní!  Posledních pár slov pořadatele Pavla Štorka před startem najdete na našem blogu.   ... arr3Výsledky - O Rybníkářův pohár  První závod letošního Seriálu dlouhého koloběhu je za námi a zde se můžete podívat, jak se nám... arr3Další Jelenova dobrodružství  O dalších akcích nezničitelného Jelena si můžete přečíst v jeho okénku.   ... arr3Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak.  Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak. Tentokrát pouze jako video-vzpomínka na... arr3Rozhovory s koloběžkáři  Do zajímavostí jsme přidali rozhovory s našimi zákazníky. Najdete je zde. ... arr3Chcete být také informováni o našich akcích?Vzhledem k mnohým žádostem jsme založili skupinu zájemců, jíž zasíláme informace o našich...

 

 

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

 

* zázemí kamenného obchodu

 

* 13 let na trhu

 

* kvalitní poradenství a servis

 

* výhradní zástupce koloběžek

Kostka pro Liberecký kraj

 

* možnost vyzkoušení koloběžek

na prodejně i v okolí

 

* pozvánky na naše koloběžkové

akce

 

 

INFORMUJEME VÁS:

 

 

 Instagram

 

 

 

videa


Českým středohořím 28. 9. 2019

 

Po minulém, prvním ročníku závodu Českým středohořím, který k mému milému překvapení sklidil velké množství pozitivních ohlasů, jsme se rozhodli i letos zorganizovat druhý ročník tohoto závodu, který vás provede malebným krajem sopek. Trasa z důvodu ne úplně jednoduchého profilu doznala oproti minulému ročníku drobných úprav, zejména zkrácení v oblasti poohří – nejkrásnější panoramata a perspektivy trasy jsou zachovány, stejně jako se nemění místo občerstvení a závěrečná lahůdka závěru – stoupání do Černčič pod Milešovkou.

Letošní závod nejsem z rodinných důvodů schopen organizovat v místě osobně, proto organizaci v místě pro letošní rok přebere kolega Tomáš Hájek s přáteli, na kterého pro letošní rok směřujte prosím veškeré případné dotazy, týkající se organizace.

Ani pro letošní ročník nemohu zakončit pozvánku na závod jinou než tradiční větou: Po absolvování závodu budete České středohoří pravděpodobně milovat a nenávidět zároveň ;)))

Výsledky 2019

 

Závod

 

Registrace

emailem do 26. 9. 2019

dodatečná registrace možná i přímo na startu

 

Kontakt

Tomáš Hájek

e: hajek@uhousenky.cz

t: 602209626

 

Datum konání závodu

28.9. 2019 – start 9.00 hod.

 

Trasa závodu

Závod startuje i končí v obci Třebenice na spodním náměstí (Paříkovo náměstí) u kašny pod kostelem. Závod se jede na jeden okruh dlouhý 100km s celkovým převýšením kolem 1,7 km. Zdejší kopce nejsou až na výjimky dlouhé, zato jsou poměrně vydatné svým profilem.

První část závodu prochází kopcovitě klidnější partií, kde jsou silnice v průměrném stavu. Druhá kopcovitější část vede odlesněnou západnější částí (severně od Loun), kolem kopců Raná a Milá – místní kopečky jsou přípravou na třetí pasáž, proto si pečlivě rozvrhněte síly. Třetí, dosti kopcovitá část, vede převážně zalesněnou krajinou a motá se kolem kopců Hradišťany a Milešovka po často velmi úzkých silničkách – proto buďte zejména ve sjezdech obezřetní. Trasa vede z velké části po silnicích s klidným provozem, často se však křižují hlavní průtahy středohořím, kde je nutné dbát zvýšené opatrnosti při jejich křižování.

Závod bude zřetelně značený dle modelu z minulého roku (budu značit osobně) – tj. s potvrzovacím značením za křižovatkami v podobě kolečka, na křižovatkách s podružnými komunikacemi nebo zřejmým pokračováním trasy rovně značení nebude.

Na trase bude zajištěno jediné občerstvení (voda, ionťák, banány, tyčinky) u přístřešku u kostela na počátku obce Mrzlice, na cca 54. km. V cíli bude zajištěno také občerstvení – na každého emailem zaregistrovaného závodníka bude čekat chutný sendvič.

Naproti kašně je otevřena i ve svátky výborná kavárna/čokolaterie s exkluzivními zákusky a výbornou kávou. V případě nepřízně počasí v cíli se vyhlašování závodu bude po vzoru minulého ročníku konat v místní obecní hospůdce těsně nad náměstím.

Užitečné rady: Cestou je velký nedostatek obchodů a restaurace de facto na trase nejsou vůbec. V některých obcích fungují vietnamské samoobsluhy. Zrádností středohoří může být (a často bývá) silný vítr, je proto velmi vhodné s tím počítat v zásobách vrchních vrstev oblečení. Středohoří Vám může vzít víc sil než se zdám dobře si rozvrhněte síly.

 

Odkaz na trasu závodu

https://mapy.cz/s/ducududece

 

Itinerář

8.00 – Registrace závodníků (Paříkovo náměstí, u kašny) – poplatek 150,-/závodník

8.40 – Rozprava

9.00 – Start

Nejpozději 19.00 -  Vyhlášení výsledků (Paříkovo náměstí, u kašny)

 

O Českém středhoří

České středohoří je unikátní svým krajinným charakterem ke kterému přispívá zejména bohatá geologická minulost – za vznikem masivu Českého středohoří stojí vulkanická činnost – výrazné kopečky s charakteristickým kuželovitým tvarem jsou dřívější sopky, které jsou tvořeny převážně čedičem (zkamenělým magmatem). Dále nelze opomenout ani bohatou kulturní historii této oblasti, kdy se zde nacházela slovanská a předslovanská hradiště, později byla nahrazena středověkými strážními hrady, po kterých dnes zbyly jen zříceniny. Třicetiletá válka sebou přináší výraznou změnu ve složení obyvatelstva, od kdy zde převládá německá populace. 19. století sebou přináší výraznou produkci potravin – chmel, obilí, vinná réva, ovoce – zejména vinohrady a ovocné sady jsou v krajině zastoupeny dodnes. Po 2. světové válce dochází k celkovému vysídlení oblasti a tím i ústupu ze slávy.

 

Ubytování

Penzion Kláštěr, Třebenice / 2lůž. = 500,-/os., 800,-/2os.

Apartmán u sv. Petra a Pavla, Třebenice / 2lůž. – 640,-/noc

Penzion a čokolaterie, Třebenice / 2lůž. = 850,-/os., 1080,-/2os.

Penzin AV, Třebenice / 250,-/os.

Černodolský mlýn, Chotiměř / 1200,-/noc vč. snídaně

… dale ubytování v nedalekých Lovosicích či Libochovicích

 

Kulturní cíle

Lovosice

Libochovice – zejména zámek a zámecký park

Třebenice – muzeum českého granátu

Třebívlice – zámek s muzeum Ulriky von Levetzow

Peruc – zámek s galerií Emila Fily, Oldřichův dub

Louny – náměstí, přilehlé hradby nad Ohří, unikátní chrám Sv. Mikuláše, galerie Benedikta Rejta

 

Turistické cíle

zřícenina hradu Hazmburk (nad obcí Klapý)

vrchol kopce Milešovka (nejvyšší kopec středohoří) + obec Milešov

Vlastislav - zámek a zřícenina Skalka

zříceniny v okolí Třebenic – Oltářík (kopec Hrádek), Košťálov, Ostrý

kopec Boreč – s unikátními ventaroly –přírodní pukliny ve znělcích, přivádějící na vrchol kopce ohřátý vzduch

vrchol kopce Hradišťany (druhý nejvyšší kopec středohoří) se stopami dřívějšího hradiště z doby bronzové

Opárenské údolí

 

 

I přes státní svátek věříme po vzoru minulého roku v hojnou účast,

Tomáš Lapka, Tomáš Hájek