3. O Vodňanského kapra
  4. O Vodňanského kapra 13. 8. 2022

O Vodňanského kapra 13. 8. 2022

Průběžné výsledky SDK 2022 po tomto závodě najdete ZDE.

Další kolo závodů Seriálu dlouhého koloběhu je za námi. Tentokrát koloběžkáře hostily Vodňany a okruh 106 km dlouhý s převýšením zhruba 1700 m. Na start se postavilo 22 závodníků a z toho 5 odvážných žen.

Účast na závodech byla ovlivněna mnohými zraněními, příkladem budiž Jindra Šmíd oblíbený kopcovitý nadávač, který se raději rozbil o týden dříve na Rollolize. Marčáno si pro jistotu vytrhl kus svalu, ředitel dlouhého koloběhu Pavel Štork na své luxusní karbonové koloběžce při sjezdu hlavou rozpáral autobus… . Všem lazarům přeji brzké uzdravení.

Samotný závod proběhl bez komplikací a zranění.

Můj pohled na závod:

Takovou výraznější postavou byl Honza Dušek, který mě na 20 km předjížděl čerstvý jako by zrovna vstal a s úsměvem se mě zeptal (byl jsem už vyřízenej, lilo ze mě a nejelo se mi moc dobře) „jak se ti dneska jede“. Poslal jsem ho do … a to ještě nevěděl, že tímto prokletím závod pro něj skončil. Na 60 km Dušek vypustil duši, vše ještě zachránilo náhradní kolo na občerstvovačce, ale to mu stejně nepomohlo, protože v cíli zjistil, že si zkrátil trať a tak si sám napsal DNF.

Na první občerstvovačce (30 km) jsem dojel Václava Obrtlíka, který měl trápení s kolenem a před námi ještě v dáli prchal Michal Veselský, který po famózním Přejezdu republiky byl favoritem i tohoto závodu. Z druhé občerstvovačky (60 km), jsem odjížděl 100m za Michalem a pak se mi ho podařilo zlomit v několika sjezdech a v cíli z toho byl čas 4:23h. Druhý Michal dorazil v čase 4:28h a na třetím místě dojel překvapivě Libor Zavřel v čase 4:44h. Pořadí uzavírala už legenda koloběhu Tomáš Hájek v čase 7:01h.

Parádně jely všechny ženy a zejména Markéta Štefanová jako vítězka s časem 5:06h (celkově  8 místo!!!). Jen o 9min za ní Martina Kadlecová 5:15h, která si odskočila od rodiny a zase spěchala domů, aby její muž mohl na intervalový trénik . Na třetím místě skončila Barbora Horsáková z plodné brněnské líhně v čase 5:38h, čtvrtá Janan Bosonožková měla maximálku 74 km/h (já 71km/h) a v cíli čas 6:32h. No a na 5 místě skončila Blanka Hájková v čase 7:14h.

Všem děkuji za hezký závod a zvláště mé ženě za podporu, bráchovi za občerstovačku a Romanovi Srbovi za časomíru. O občerstvení a hlavní cenu se postaralo rodinné pekařství dědy Kodádka a za ceny děkuji Mibu a Kicbiku.

P.S. Michal mi to nenechal zadarmo a v pondělí poslal kopii o covidu.

Zapomenuté diplomy se budu snažit předat.