Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

RYCHLÝ KONTAKT:

tel: +420 608 346 903
napište nám

NOVINKY:

arr3Pozvánka na 4. zimní veselici  Zveme vás na čtvrtou zimní veselici s bohatým programem. Více info zde. ... arr3Českým středohořím 26. 9. 2019 - Výsledky  Máme pro vás výsledky závodu Českým středohořím, posledního závodu Seriálu dlouhého... arr3Českým středohořím 26. 9. 2019  Zveme vás na poslední letošní závod Seriálu dlouhého koloběhu. ... arr3Výsledky závodu Krajem zapadlých vlastenců 2019  Přinášíme vám výsledky předposledního závodu Seriálu dlouhého koloběhu. ... arr3Krajem zapadlých vlastenců, aneb z Ráje do pekla a zpět 2019  Krajem zapadlých vlastenců, aneb z Ráje do pekla a zpět 2019   Jirka Boháč pro nás připravil... arr3Výsledky O znojemskou okurku 2019  Výsledky 3. ročníku závodu O znojemskou okurku najdete zde.    ... arr3O znojemskou okurku 2019  Přinášíme vám propozice dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu O znojemskou okurku.       ... arr3Výsledky Přejezdu republiky 2019  Výsledky Prejezdu jsou zpracovány a vyhodnoceny a vidět je můžete zde.   ... arr3Pár slov před Přejezdem  Slova organizátora Pavla Štorka, která pro vás napsal před svou další bezesnou nocí...... arr3Kompletní propozice pro Přejezd republiky 2019  Propozice Přejezdu republiky 2019 jsou na světě. Najdete je tady.   ... arr3Výsledky - Okolo chalupy o poslední palačinku 2019  Přinášíme vám výsledky dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu - Okolo chalupy o poslední... arr3První letošní jízda s Jardou Jislem  Krátkou reportáž z první letošní vyjížďky s Jardou Jislem si můžete prohlédnout zde.   ... arr312 hodinovka pohledem Milana Jelínka  Zde si můžete přečíst, jak viděl 12 hodinovku dlouholetý účastník koloběžkových (i jiných) závodů... arr3Hodkovické koloběžení 2019 - 7. ročník  Přinášíme vám výsledky a fotky ze sedmého Hodkovického koloběžení, které se konalo  18.... arr3Českým středohořím 28. 9. 2018  Přinášíme vám propozice k prvnímu ročníku závodu krásným Českým středohořím. U propozic je také... arr3Výsledky závodu Krajem zapadlých vlastenců aneb z Ráje do pekla a zpět.    Přinášíme výsledky závodu Krajem zapadlých vlastenců aneb Z Ráje do pekla a zpět.... arr3Koloběžkový tábor 2018Jak se dařilo účastníkům letošního putovního tábora na koloběžkách čtěte v Blogu   ... arr3Rozhovory s koloběžkáři  Do zajímavostí jsme přidali rozhovory s našimi zákazníky. Najdete je zde. ... arr3Chcete být také informováni o našich akcích?Vzhledem k mnohým žádostem jsme založili skupinu zájemců, jíž zasíláme informace o našich...

 

 

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

 

* zázemí kamenného obchodu

 

* 13 let na trhu

 

* kvalitní poradenství a servis

 

* výhradní zástupce koloběžek

Kostka pro Liberecký kraj

 

* možnost vyzkoušení koloběžek

na prodejně i v okolí

 

* pozvánky na naše koloběžkové

akce

 

 

INFORMUJEME VÁS:

 

 

 Instagram

 

 

 

videa


20. 06. 2017 | Dámské jízdy

Další pěkná trasa na odpoledne

Letos jsme podruhé vyrazily na odpolední vyjížďku do Hamru na Jezeře. Protože ještě nejsou prázdniny, dá se v obci bez problémů zaparkovat. Od parkoviště se vydáme po cyklostezce nejdříve do Stráže na vyhlášenou zmrzlinu, minule už bylo bohužel při našem návratu zavřeno. Jaké je dnes naše překvapení, když shledáváme, že ten chumel lidí před zmrzlinárnou nejsou turisté náhodně stojící před vchodem na přátelském pokecu, ale fronta zákazníků stáčející se do dlouhého esíčka...tak tentokrát otevřeno, ale zmrzlina už tak proslula, že bychom z výletu asi moc nestihly. Jedeme dál, v Mimoni mají prý točenou.

Cestou ze Stráže se lze pokochat přírodním útvarem Průrvou Ploučnice a oddechout si pěkně v chládku.

Průrva Ploučnice

Od Průrvy si dále užíváme cestu bez kopců, skutečně odpočinková jízda a nikdo se temusí obávat, že by nezvládal. První mírný kopeček je do Vranova, ale to jen aby z té roviny člověk neusnul. A už je tu Mimoň se svým pěkným vodotryskem na jednom kruháku a nápaditými vodními ptáky na druhém. A k tomu točená zmrzlina vanilka/ červený grep. Moc dobrá.

V Mimoni před cukrárnou

 

Z Mimoně se nabízí několik možných tras. Buď volit směr Nový Dvůr, Stohánek a Hamr, což vyjde na 28km (nebo přes Hvězdov, Nový Dvůr, Stohánek, Hamr = 32km). My volíme přes Hvězdov a hned kousek za posledními domky se rozevře prostranství a upoutá nás zajímavý objekt. Při bližším prozkoumání se zdá, že si zde pocestní mohou dočepovat vodu. Kohoutek jak od sprchy by tu byl, bohužel nedal ani kapku.

 

Za Hvězdovem

Po této zkušenosti doporučujeme mít na výlet s sebou plnou né jednu láhev vody, ale při slunečném počasí určitě dvě. Do Osečné je to kus cesty a jedna láhev, pokud si zvolíte delší varantu, je málo. Jezdit s upoceným jazykem není nic moc. A na Blízalce měli zavřeno. Jen vzorně vyleštěné zrcadlo.

Na Blízalce

 

Příroda je na těchto stezkách nádherná. Na následující křižovatce odbočíme vlevo (z 241 na číslo 25) a stoupáme do nejvyššího bodu dnešního výletu (397 m.n.m.) mezi Hřebínek a Zourovský vrch. Po krásném sjezdu kolem pěkně umístěného stavení v zatáčce (možnost odbočit vpravo do Zábrdí a jet prozkoumat Čertovu zeď) začínáme opět pomalinku stoupat, dnes již naposledy a pak už nás vítá Osečná a nejbližší občerstvení. Po doplnění vytoužené vody se vracíme na stezku Ploučnice a míříme kolem lázní Kunratice okouknout Chrastenský rybník. Zjišťujeme, že voda by na koupání byla, jen vstup je kapánek zarostlý. Nicméně občertvení otevřeno, tak příště. Nyní zpět na lesní cestu posetou šiškami ještě na kouzelné místo...Chrastenský vodopád.

V lese opuštěné stroje

Chrástenský vodopád

Odjíždíme od vodopádu

 

Po odjezdu od vodopádu čeká rozcestí Pod Chrastenkým vrchem. Dáme se vlevo a okolo Děvínského rybníka se vrátíme na stezku Ploučnice, která nás po chvilce dovede zpět do Hamru na Jezeře. Tato delší trasa měří 48km. Je překrásná, klidná, kouzelná. Vemte koloběžku a jeďte se kochat ;o)

Děvínský rybník

Mapa trasy

 

Příště se jede objevovat trasa na rozhlednu Černou Studnici

Trasuje Pavla

Těšíme se na Vás

INFO

Botky samochodky