Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

* zázemí kamenného obchodu

* 16 let na trhu

* kvalitní poradenství a servis

* zástupce koloběžek Kostka pro Liberecký kraj

* možnost vyzkoušení koloběžek na prodejně i v okolí

* pozvánky na naše koloběžkové akce

https://web.archive.org/web/20210711125616/https://www.kolobezkyhodkovice.cz/www-kolobezkyliberecko-cz/Video-a10_248.htm

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Další pěkná trasa na odpoledne
20.06.2017

Další pěkná trasa na odpoledne

Letos jsme podruhé vyrazily na odpolední vyjížďku do Hamru na Jezeře. Protože ještě nejsou prázdniny, dá se v obci bez problémů zaparkovat. Od parkoviště se vydáme po cyklostezce nejdříve do Stráže na vyhlášenou zmrzlinu, minule už bylo bohužel při našem návratu zavřeno. Jaké je dnes naše překvapení, když shledáváme, že ten chumel lidí před zmrzlinárnou nejsou turisté náhodně stojící před vchodem na přátelském pokecu, ale fronta zákazníků stáčející se do dlouhého esíčka...tak tentokrát otevřeno, ale zmrzlina už tak proslula, že bychom z výletu asi moc nestihly. Jedeme dál, v Mimoni mají prý točenou.

Cestou ze Stráže se lze pokochat přírodním útvarem Průrvou Ploučnice a oddechout si pěkně v chládku.

Průrva Ploučnice

Od Průrvy si dále užíváme cestu bez kopců, skutečně odpočinková jízda a nikdo se temusí obávat, že by nezvládal. První mírný kopeček je do Vranova, ale to jen aby z té roviny člověk neusnul. A už je tu Mimoň se svým pěkným vodotryskem na jednom kruháku a nápaditými vodními ptáky na druhém. A k tomu točená zmrzlina vanilka/ červený grep. Moc dobrá.

V Mimoni před cukrárnou

 

Z Mimoně se nabízí několik možných tras. Buď volit směr Nový Dvůr, Stohánek a Hamr, což vyjde na 28km (nebo přes Hvězdov, Nový Dvůr, Stohánek, Hamr = 32km). My volíme přes Hvězdov a hned kousek za posledními domky se rozevře prostranství a upoutá nás zajímavý objekt. Při bližším prozkoumání se zdá, že si zde pocestní mohou dočepovat vodu. Kohoutek jak od sprchy by tu byl, bohužel nedal ani kapku.

 

Za Hvězdovem

Po této zkušenosti doporučujeme mít na výlet s sebou plnou né jednu láhev vody, ale při slunečném počasí určitě dvě. Do Osečné je to kus cesty a jedna láhev, pokud si zvolíte delší varantu, je málo. Jezdit s upoceným jazykem není nic moc. A na Blízalce měli zavřeno. Jen vzorně vyleštěné zrcadlo.

Na Blízalce

 

Příroda je na těchto stezkách nádherná. Na následující křižovatce odbočíme vlevo (z 241 na číslo 25) a stoupáme do nejvyššího bodu dnešního výletu (397 m.n.m.) mezi Hřebínek a Zourovský vrch. Po krásném sjezdu kolem pěkně umístěného stavení v zatáčce (možnost odbočit vpravo do Zábrdí a jet prozkoumat Čertovu zeď) začínáme opět pomalinku stoupat, dnes již naposledy a pak už nás vítá Osečná a nejbližší občerstvení. Po doplnění vytoužené vody se vracíme na stezku Ploučnice a míříme kolem lázní Kunratice okouknout Chrastenský rybník. Zjišťujeme, že voda by na koupání byla, jen vstup je kapánek zarostlý. Nicméně občertvení otevřeno, tak příště. Nyní zpět na lesní cestu posetou šiškami ještě na kouzelné místo...Chrastenský vodopád.

V lese opuštěné stroje

Chrástenský vodopád

Odjíždíme od vodopádu

 

Po odjezdu od vodopádu čeká rozcestí Pod Chrastenkým vrchem. Dáme se vlevo a okolo Děvínského rybníka se vrátíme na stezku Ploučnice, která nás po chvilce dovede zpět do Hamru na Jezeře. Tato delší trasa měří 48km. Je překrásná, klidná, kouzelná. Vemte koloběžku a jeďte se kochat ;o)

Děvínský rybník

Mapa trasy

 

Příště se jede objevovat trasa na rozhlednu Černou Studnici

Trasuje Pavla

Těšíme se na Vás

INFO

Botky samochodky

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli