Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

RYCHLÝ KONTAKT:

tel: +420 608 346 903
napište nám

NOVINKY:

arr3Z Ráje do Pekla a zpět, aneb krajem zapadlých vlastenců  Propozice k dalšímu závodu Seriálu dlouhého koloběhu najdete opět na našem webu.   ... arr3Výsledky Kapra a průběžné výsledky SDK  Výsledky zatím posledního závodu SDK - O vodňanského kapra najdete TADY.   ... arr3Výsledku Přejezdu republiky 2021  A jsou tu výsledky Přejezdu republiky 2021. Najdete je zde.   ... arr3Výsledky závodu O Rybníkářův pohár  A máme tu výsledky dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu - O rybníkářův pohár.   ... arr3O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY  A je tu druhý závod Seriálu Dlouhého Koloběhu - O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR   ... arr3Jízda s Jardou Jislem  A je tu první pocovidová vyjížďka s Jardou Jislem.   ... arr312 hodinovka  I přes nepřízeň osudu a nakonec i počasí 12 hodinovka proběhla.   ... arr3Výsledky SDK 2020 a kalendář závodů na rok 2021    Po zimě se vám ozýváme s konečnými výsledky Seriálu dlouhého koloběhu a kalendářem závodů pro... arr3Zrušení veselice a spuštění přihlášek na Přejezd republiky  Zrušení Koloběžkářské veselice 2021 a vyhlášení  termínu spuštění přihlášek na Přejezd... arr3Pátá koloběžkářská veselice  Srdečně vás zveme na pátou zimní koloběžkářskou veselici!    ... arr3Výsledky závodu Českým středohořím 2020  Výsledky posledního letošního závodu najdete pod tímto odkazem. Nyní náš čeká "jen" Koloběžkářská... arr3Výsledky závodu Z Ráje do Pekla a zpět  Máme pro vás výsledky závodu  Z Ráje do Pekla a zpět pořádaném Koloběžkami Český... arr3O Vodňanského kapra 2020 - výsledky  V sobotu 15. srpna se uskutečnil další závod Seriálu Dlouhého Koloběhu, tentokrát s názvem "O... arr3Výsledky O Znojemskou okurku  Na našem blogu jsou k nahlédnutí výsledky zatím posledního závodu SDK - O Znojemskou okurku.   ... arr3Výsledky Přejezdu republiky 2020 a propozice O znojemskou okurku  Máme pro vás výsledky posledního a patrně nejnáročnějšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu -... arr3Přejezd republiky už za pár dní!  Posledních pár slov pořadatele Pavla Štorka před startem najdete na našem blogu.   ... arr3Výsledky - O Rybníkářův pohár  První závod letošního Seriálu dlouhého koloběhu je za námi a zde se můžete podívat, jak se nám... arr3Další Jelenova dobrodružství  O dalších akcích nezničitelného Jelena si můžete přečíst v jeho okénku.   ... arr3Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak.  Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak. Tentokrát pouze jako video-vzpomínka na... arr3Rozhovory s koloběžkáři  Do zajímavostí jsme přidali rozhovory s našimi zákazníky. Najdete je zde. ... arr3Chcete být také informováni o našich akcích?Vzhledem k mnohým žádostem jsme založili skupinu zájemců, jíž zasíláme informace o našich...

 

 

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

 

* zázemí kamenného obchodu

 

* 13 let na trhu

 

* kvalitní poradenství a servis

 

* výhradní zástupce koloběžek

Kostka pro Liberecký kraj

 

* možnost vyzkoušení koloběžek

na prodejně i v okolí

 

* pozvánky na naše koloběžkové

akce

 

 

INFORMUJEME VÁS:

 

 

 Instagram

 

 

 

videa


20. 06. 2017

Další pěkná trasa na odpoledne

Letos jsme podruhé vyrazily na odpolední vyjížďku do Hamru na Jezeře. Protože ještě nejsou prázdniny, dá se v obci bez problémů zaparkovat. Od parkoviště se vydáme po cyklostezce nejdříve do Stráže na vyhlášenou zmrzlinu, minule už bylo bohužel při našem návratu zavřeno. Jaké je dnes naše překvapení, když shledáváme, že ten chumel lidí před zmrzlinárnou nejsou turisté náhodně stojící před vchodem na přátelském pokecu, ale fronta zákazníků stáčející se do dlouhého esíčka...tak tentokrát otevřeno, ale zmrzlina už tak proslula, že bychom z výletu asi moc nestihly. Jedeme dál, v Mimoni mají prý točenou.

Cestou ze Stráže se lze pokochat přírodním útvarem Průrvou Ploučnice a oddechout si pěkně v chládku.

Průrva Ploučnice

Od Průrvy si dále užíváme cestu bez kopců, skutečně odpočinková jízda a nikdo se temusí obávat, že by nezvládal. První mírný kopeček je do Vranova, ale to jen aby z té roviny člověk neusnul. A už je tu Mimoň se svým pěkným vodotryskem na jednom kruháku a nápaditými vodními ptáky na druhém. A k tomu točená zmrzlina vanilka/ červený grep. Moc dobrá.

V Mimoni před cukrárnou

 

Z Mimoně se nabízí několik možných tras. Buď volit směr Nový Dvůr, Stohánek a Hamr, což vyjde na 28km (nebo přes Hvězdov, Nový Dvůr, Stohánek, Hamr = 32km). My volíme přes Hvězdov a hned kousek za posledními domky se rozevře prostranství a upoutá nás zajímavý objekt. Při bližším prozkoumání se zdá, že si zde pocestní mohou dočepovat vodu. Kohoutek jak od sprchy by tu byl, bohužel nedal ani kapku.

 

Za Hvězdovem

Po této zkušenosti doporučujeme mít na výlet s sebou plnou né jednu láhev vody, ale při slunečném počasí určitě dvě. Do Osečné je to kus cesty a jedna láhev, pokud si zvolíte delší varantu, je málo. Jezdit s upoceným jazykem není nic moc. A na Blízalce měli zavřeno. Jen vzorně vyleštěné zrcadlo.

Na Blízalce

 

Příroda je na těchto stezkách nádherná. Na následující křižovatce odbočíme vlevo (z 241 na číslo 25) a stoupáme do nejvyššího bodu dnešního výletu (397 m.n.m.) mezi Hřebínek a Zourovský vrch. Po krásném sjezdu kolem pěkně umístěného stavení v zatáčce (možnost odbočit vpravo do Zábrdí a jet prozkoumat Čertovu zeď) začínáme opět pomalinku stoupat, dnes již naposledy a pak už nás vítá Osečná a nejbližší občerstvení. Po doplnění vytoužené vody se vracíme na stezku Ploučnice a míříme kolem lázní Kunratice okouknout Chrastenský rybník. Zjišťujeme, že voda by na koupání byla, jen vstup je kapánek zarostlý. Nicméně občertvení otevřeno, tak příště. Nyní zpět na lesní cestu posetou šiškami ještě na kouzelné místo...Chrastenský vodopád.

V lese opuštěné stroje

Chrástenský vodopád

Odjíždíme od vodopádu

 

Po odjezdu od vodopádu čeká rozcestí Pod Chrastenkým vrchem. Dáme se vlevo a okolo Děvínského rybníka se vrátíme na stezku Ploučnice, která nás po chvilce dovede zpět do Hamru na Jezeře. Tato delší trasa měří 48km. Je překrásná, klidná, kouzelná. Vemte koloběžku a jeďte se kochat ;o)

Děvínský rybník

Mapa trasy

 

Příště se jede objevovat trasa na rozhlednu Černou Studnici

Trasuje Pavla

Těšíme se na Vás

INFO

Botky samochodky