Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

* zázemí kamenného obchodu

* 16 let na trhu

* kvalitní poradenství a servis

* zástupce koloběžek Kostka pro Liberecký kraj

* možnost vyzkoušení koloběžek na prodejně i v okolí

* pozvánky na naše koloběžkové akce

https://web.archive.org/web/20210711125616/https://www.kolobezkyhodkovice.cz/www-kolobezkyliberecko-cz/Video-a10_248.htm

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Dámská jízda - Sedmihorky
14.04.2017

Dámská jízda - Sedmihorky

Dámská jízda na koloběžkách se v neděli 9.4 vypravila na okruh do Sedmihorek. Některé využili přiblížení z Hodkovic společným autem, některé dojely svým autem přímo do místa srazu, do lázní Sedmihorky.

Po zaparkování na příjezdové cestě k lázním (parkoviště i cesta byla ten den návštěvníky zdejších krás plně využita) jsme se již na na koloběžkách kousek po cestě vrátily a směřovaly kolem Smíchousova rybníčku k zámku Valdštejn. Stoupání jednoho zadýchá ...

 

Stoupání k zámku Valdštejn

Usmívat, fotíme...

Valdštějn

 

Před zámkem prý bývá v sezóně velice zalidněno, i v neděli tu bylo dost živo. Protože zatím nepotřebujeme doplnit do lahví vodu, tak od zámku pokračujeme po vyhlídkové stezce směr Hrubá Skála.  Vyhlídky na skalní město jsou moc pěkné....

 

Odpočinek na vyhlídce

 

Po příjezdu k silnici vedoucí od Hrubé Skály odbočujeme vpravo a sjíždíme silnicí až do Vyskeře. V restauraci pojíme polévku, doplníme zásoby vody a už se to frčí dál až k Pekařově bráně. A tomu se nedá odolat, aby se s ní člověk nevyfotil ;o)

 

Pekařova brána

 

Dále pádíme krásným údolím okolo Věžického rybníku, vyzvedáváme Pavlu, která vynechala občerstvení ve Vyskeři a využila čas k pracovní návštěvě chaloupky u Věžáku. Před rybníkem Vidlákem odhadujeme, jestli se stihneme vrátit na parkoviště u lázní do 19 hod....totiž na koloběžkách jen nejezdíme, ale také povídáme a to se pak trasa jak se patří protáhne... ;o) Přeci jen zkusíme plánovanou trasu a né zkrácenou: takže nás čeká stoupání do Troskovic. Odměnou nám je další parádní pohled na Trosky.

 

Trosky nám mávají

Další pohled na Trosky

 

Počasí nám opravdu přeje. A nejsme zdaleka samy, kdo využívá nádhernou neděli k jízdám. Potkaly jsme hodně pěších turistů, rodin na výletech, cyklistů a po stoupání do Troskovic má  několik koloběžkářek dokonce tolik sil, že započal závod s cyklistou.... on ale taktně nevyužil přehazovačku ;o)

 

Před Troskovicemi

 

Návštěvu Trosek necháme na jindy, tentokrát jen podjíždíme tento dominantní symbol Českého Ráje a míříme do Borku. Vyhneme se hlavní silnici odbočením vlevo mezi pole a dál pokračujeme až do Doubravic a lázní Sedmihorky. Na parkovišti hlásá tachometr 28km a 18:30.

Pěkná trasa pro výletní odpolední tempo. Na příští neděli 16.4. domluvena trasa Turnov, Malá Skála, a dále... připravuje koloběžkářka Marcela. Přidejte se ;o)

 

Mapa výletu v Sedmihorkách

Pro operativní informovanost Vám nabízíme zařazení do skupiny koloběžkářek na WhatsAppu(v případě zájmu dejte vědět - 608346905, rády Vás zařadíme též).

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli