Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

RYCHLÝ KONTAKT:

tel: +420 608 346 903
napište nám

NOVINKY:

arr3Krajem zapadlých vlastenců, aneb z Ráje do pekla a zpět 2019  Krajem zapadlých vlastenců, aneb z Ráje do pekla a zpět 2019   Jirka Boháč pro nás připravil... arr3Výsledky O znojemskou okurku 2019  Výsledky 3. ročníku závodu O znojemskou okurku najdete zde.    ... arr3O znojemskou okurku 2019  Přinášíme vám propozice dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu O znojemskou okurku.       ... arr3Výsledky Přejezdu republiky 2019  Výsledky Prejezdu jsou zpracovány a vyhodnoceny a vidět je můžete zde.   ... arr3Pár slov před Přejezdem  Slova organizátora Pavla Štorka, která pro vás napsal před svou další bezesnou nocí...... arr3Kompletní propozice pro Přejezd republiky 2019  Propozice Přejezdu republiky 2019 jsou na světě. Najdete je tady.   ... arr3Výsledky - Okolo chalupy o poslední palačinku 2019  Přinášíme vám výsledky dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu - Okolo chalupy o poslední... arr3První letošní jízda s Jardou Jislem  Krátkou reportáž z první letošní vyjížďky s Jardou Jislem si můžete prohlédnout zde.   ... arr312 hodinovka pohledem Milana Jelínka  Zde si můžete přečíst, jak viděl 12 hodinovku dlouholetý účastník koloběžkových (i jiných) závodů... arr3Hodkovické koloběžení 2019 - 7. ročník  Přinášíme vám výsledky a fotky ze sedmého Hodkovického koloběžení, které se konalo  18.... arr3Jízdy s Jardou Jislem pro rok 2019    Pro tuto sezónu jsme pro vás opět připravili populární vyjížďky s Jardou Jislem, využívajícího... arr3Jízda pro začátečníky 2. 5. 2019. ZDARMA    Letošní jarní jízda pro začátečníky proběhne ve čtvrtek 2.5. od 18 hodin. Konec... arr3Dětská bazarová kola pro rok 2019 jsou připravena ke koupi.  Dětská bazarová kola pro rok 2019 jsou připravena ke koupi. ... arr3Seriál dlouhého koloběhu 2019 - termíny  Seriál dlouhého koloběhu má pro rok 2019 již své termíny. ... arr3Přejezd republiky 2019  Termín Přejezdu republiky 2019 je 12.-14.7.   Cíl bude opět jinde, trasa do třetice a naposled... arr3Koloběžkářská veselice 5.1.2019  I stalo se, že v jedné malé zapadlé hasičárně, v jedné zapadlé vesničce nad Hodkovicemi sešla... arr3Českým středohořím 28. 9. 2018  Přinášíme vám propozice k prvnímu ročníku závodu krásným Českým středohořím. U propozic je také... arr3Výsledky závodu Krajem zapadlých vlastenců aneb z Ráje do pekla a zpět.    Přinášíme výsledky závodu Krajem zapadlých vlastenců aneb Z Ráje do pekla a zpět.... arr3Koloběžkový tábor 2018Jak se dařilo účastníkům letošního putovního tábora na koloběžkách čtěte v Blogu   ... arr3Rozhovory s koloběžkáři  Do zajímavostí jsme přidali rozhovory s našimi zákazníky. Najdete je zde. ... arr3Chcete být také informováni o našich akcích?Vzhledem k mnohým žádostem jsme založili skupinu zájemců, jíž zasíláme informace o našich...

 

 

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

 

* zázemí kamenného obchodu

 

* 13 let na trhu

 

* kvalitní poradenství a servis

 

* výhradní zástupce koloběžek

Kostka pro Liberecký kraj

 

* možnost vyzkoušení koloběžek

na prodejně i v okolí

 

* pozvánky na naše koloběžkové

akce

 

 

INFORMUJEME VÁS:

 

 

 Instagram

 

 

 

videa


15. 05. 2017 | Dámské jízdy

Dupeme pro sebe i pro děti

Na neděli 14.5. byla v plánu Dámská jízda z Hamru na Jezeře. V danou hodinu srazu ve 14 hod na parkovišti to ale na jízdu nevypadalo. Obloha zčernala a začalo bouřit. Prvních pár dupnutí a než se spustil déšť zakotvily jsme v nejbližší restauraci. Venku mokro, v restauraci veselo a chutně a čas utíkal...horké maliny, polívka, pití, promýšlení dalších možných výletů a hodinka a půl je pryč. Pršet  přestalo, jen mokrá silnice zůstala a tak vyrážíme.

Sochorův pomník

 

První krátká zastávka u Sochorova pomníku. Od loňské prázdninové jízdy se místo změnilo - byly doplněny informační tabule. Dále dupeme za veselých hovorů o všem možném koloběžkovém, rodinném, stravovacím atd... kolem Lanova kopce, Čertovy stěny na křižovatku, kde je další krátká přestávka na vlastní občerstvení:

Občerstvení z vlastních zásob

 

První třetina z plánovaného okruhu je o něco náročnější, krajina je krásná, ale vlní se potvůrka. To se jeden zadýchá, když se do cesty postaví kopec zrovna, když jsem uprostřed vyprávění a chci ho dokončit. Některé kopce jde některá z nás pěšky, jiná čeká solidárně na ostatní nahoře. Nálada skvělá. Neprší, obloha jak malovaná.

 Jízdy do kopce

Krajina nádherná

Ani kapka pop cestě

 

Z Ralska se vydáváme kousek po hlavní silnici, provoz není velký, silnice široká, takže těch pár řidičů, co potkáme nás pohodlně předjíždějí. Po chvilce odbočíme opět mezi lesy a užíváme si asfaltové cesty bez aut krásnou přírodou. Hovor se stáčí i k projektu Kick Italy 2017 a jeho náročnosti a Kick Krokodile. A tak, i když jsme dnes vyrazily o hodinu a půl později a čas běží, dupeme dál, protože každý kilometr se přeci počítá.

Ralsko

Po hlavní kousek

Dámská jízda a 50km

 

Z Hradčan se rozmýšlíme, zda volit cestu přímo do Mimoně, nebo po vedlejších přes Hvězdov. Vzhledem k času vyhrává volba první. Bohužel v jednom místě, na celkem asi nedávno nově vyasfaltované silnici padá Hanka. V prvním okamžiku to nevypadá dobře, ale nakonec z toho je odřená brada a koleno, kouslý ret. Krev neteče a po krátkém odpočinku statečně hlásí, že jedeme dál. A čím to bylo? Těžko říct, jelo se mírně do kopce, ale nový asfalt byl zakončen šikmým malým schůdkem a pak šotolinový kraj. Hanka najela na šotolinu a chtěla se vrátit na asfalt a ten šikmý přechod udělal své...

 

Před Stráží pod Ralskem

Odpočinek před Stráží pod Ralskem

 

Okolo nás se všude hodně mračilo a obloha se tvářila, že nás každou chvíli dožene bouřkový mrak a spustí, ale slunce nad námi drželo ochrannou ruku. Z Mimoně jsme jely do Novin pod Ralskem a nevynechaly jsme ani focení u Průrvy Ploučnice. Zmrzlina ve Stráži byla již zavřená, není se čemu divit, když už bylo něco málo po půl osmé. Nicméně dobrou náladu nám toto neubralo, protože když jede společně tolik koloběžkářek, budí celkem pozornost a hlavně sympatických pohledů, dokonce se nám včera jeden návštěvník občerstvení u Ploučnice opakovaně klaněl ;o)

U Průrvy Ploučnice

Každý kilometr se počítá

 

Nedělní jízda byla skvělá. Přiznávám se, že jsem nevěřila, že se nám podaří celých 50km, když se start opozdil. Mimochodem, když jsme se vrátily na parkoviště a Endomondo zahlásilo, že máme každá jinak naměřenou délku trasy a některá o něco méně, místo nakládání koloběžek do aut, jsme se rozjely po parkovišti a Hamru a dokud neuhodila na měřidlech 50, neskončilo se....jezdíme nejen pro sebe, ale tentokrát i pro děti (www.strava.com)

Děkuji za krásné, pohodové a prima odpoledne Lence, Klárce, Pavle, Marcele, Petře, Šárce, Hance (jí i rychlé zahojení odřenin).

Příští neděli se těším opět na viděnou a zvu i další koloběžkářky.

P.S. Holky, DÍKY, že jezdíte a včera jsme jely...jinak bych nejspíše po sobotní organizaci Hodkovického koloběžení, které ač to na první pohled třeba nevypadá, ale vyžaduje mnoho hodin příprav, domlouvání a trpělivosti, trávila čas někde vyčerpaná a bez energie. Po včerejšku jsem OK - dobrá nálada, pohyb v přírodě s prima lidma a pozitivní energie je k nezaplacení!

Šárka

 

 

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ