Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

RYCHLÝ KONTAKT:

tel: +420 608 346 903
napište nám

NOVINKY:

arr3Z Ráje do Pekla a zpět, aneb krajem zapadlých vlastenců  Propozice k dalšímu závodu Seriálu dlouhého koloběhu najdete opět na našem webu.   ... arr3Výsledky Kapra a průběžné výsledky SDK  Výsledky zatím posledního závodu SDK - O vodňanského kapra najdete TADY.   ... arr3Výsledku Přejezdu republiky 2021  A jsou tu výsledky Přejezdu republiky 2021. Najdete je zde.   ... arr3Výsledky závodu O Rybníkářův pohár  A máme tu výsledky dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu - O rybníkářův pohár.   ... arr3O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY  A je tu druhý závod Seriálu Dlouhého Koloběhu - O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR   ... arr3Jízda s Jardou Jislem  A je tu první pocovidová vyjížďka s Jardou Jislem.   ... arr312 hodinovka  I přes nepřízeň osudu a nakonec i počasí 12 hodinovka proběhla.   ... arr3Výsledky SDK 2020 a kalendář závodů na rok 2021    Po zimě se vám ozýváme s konečnými výsledky Seriálu dlouhého koloběhu a kalendářem závodů pro... arr3Zrušení veselice a spuštění přihlášek na Přejezd republiky  Zrušení Koloběžkářské veselice 2021 a vyhlášení  termínu spuštění přihlášek na Přejezd... arr3Pátá koloběžkářská veselice  Srdečně vás zveme na pátou zimní koloběžkářskou veselici!    ... arr3Výsledky závodu Českým středohořím 2020  Výsledky posledního letošního závodu najdete pod tímto odkazem. Nyní náš čeká "jen" Koloběžkářská... arr3Výsledky závodu Z Ráje do Pekla a zpět  Máme pro vás výsledky závodu  Z Ráje do Pekla a zpět pořádaném Koloběžkami Český... arr3O Vodňanského kapra 2020 - výsledky  V sobotu 15. srpna se uskutečnil další závod Seriálu Dlouhého Koloběhu, tentokrát s názvem "O... arr3Výsledky O Znojemskou okurku  Na našem blogu jsou k nahlédnutí výsledky zatím posledního závodu SDK - O Znojemskou okurku.   ... arr3Výsledky Přejezdu republiky 2020 a propozice O znojemskou okurku  Máme pro vás výsledky posledního a patrně nejnáročnějšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu -... arr3Přejezd republiky už za pár dní!  Posledních pár slov pořadatele Pavla Štorka před startem najdete na našem blogu.   ... arr3Výsledky - O Rybníkářův pohár  První závod letošního Seriálu dlouhého koloběhu je za námi a zde se můžete podívat, jak se nám... arr3Další Jelenova dobrodružství  O dalších akcích nezničitelného Jelena si můžete přečíst v jeho okénku.   ... arr3Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak.  Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak. Tentokrát pouze jako video-vzpomínka na... arr3Rozhovory s koloběžkáři  Do zajímavostí jsme přidali rozhovory s našimi zákazníky. Najdete je zde. ... arr3Chcete být také informováni o našich akcích?Vzhledem k mnohým žádostem jsme založili skupinu zájemců, jíž zasíláme informace o našich...

 

 

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

 

* zázemí kamenného obchodu

 

* 13 let na trhu

 

* kvalitní poradenství a servis

 

* výhradní zástupce koloběžek

Kostka pro Liberecký kraj

 

* možnost vyzkoušení koloběžek

na prodejně i v okolí

 

* pozvánky na naše koloběžkové

akce

 

 

INFORMUJEME VÁS:

 

 

 Instagram

 

 

 

videa


29. 05. 2017

Dvacítka je málo, chci jet dál

Dámské jízdy se jezdí třetím rokem.  Nejde o to, kdo kolik najezdí a jak rychle. Jde hlavně o to, užít si jízdu, odreagovat se, protáhnout, zpevnit či posílit tělo, popovídat, pokochat se okolní přírodou a někdy tak i utéct od celodenních kolotočů. To, kolik natočí tachometr je jen třešínkou na dortu.

Pravidelnou jízdou některé koloběžkářky loni zjistily, že už jim 20km vyjížďka jako v prvním roce ježdění nestačí. Najednou se tělo nezadýchává  při prvním stoupání, nebolí, dokonce se mu jízda zamlouvá čím dál víc a víc. "To už se vracíme? To je moc krátké, jedem ještě kousek..." V loňském roce jsme zkusily občas 50km jízdy a z každé, které se povedlo padesátku ujet jsme vzájemně měly velkou radost.

V letošním roce jsme ale zase o krůček dál. Nemám ponětí, kam až to půjde, ale jsou dámy, které minulou neděli zvládly za odpoledne i s koupáním naplánovanou 74km trasu a pár z nich to cestou domů dotáhlo na 77 a 80km.

Myslím, že se na start nejbližší stovečky můžeme směle postavit a užít si celodenní putování.

A komu se zdá 100km dlouhých, tolik nemůže zvládnout, dodávám, že každá z nás byla někdy na začátku a jezdila jen krátké výlety... časem si tělo samo řeklo, že chce dál, víc, užít si to. Jde jen o to, rozhodnout se a vyrazit.

Na letos zatím nejdelší Dámskou jízdu jsme vyrazily po dvanácté hodině směr Mnichovo Hradiště. Počasí slunečné, cestou příjemný větřík, na prvních 25km do Hradiště se přidala i Zuzka a Pavča, které letos neměly zatím na koloběžku moc času a ostatní koloběžkářky je s radostí opět mezi sebou přivítaly.

Dámská jízda jede 74km trasu

Vlastní občerstvení ze zásob cestou.

Z Hodkovic sjíždíme přes Kohoutovice, do Dehtár, Trávníček a už jsme v Libíči. Pak do Podhory, Chlístov, děláme pauzy na pití, vlastní občerstvení...někdo jede na rozinky, někdo na vařenou rýži. Frčí to náramně. Na hlavní silnici v neděli nebývá takový provoz, i když občas se najdou nedočkaví řidiči, kteří mají trochu problém předjet skupinku koloběžkářek. Na druhou stranu je mnohem více těch pozorých a usměvavých. A stejně tak přibývá i usměvavých cyklistů. Perličkou této nedělní jízdy byl cyklista, který nás předjížděl se slovy: "Právě jsem se devětkrát zamiloval". Co dodat...nás jelo jen sedm laughing

Koupání nesmí chybět

Teplota vzduchu stoupala, ale "vedoucí" tohoto odpoledne Pavla nám pro osvěžení naplánovala zastávky u vody. Koloběžky hup přes svodidlo a do plavek. Při zkoušce teploty vody jedním palcem jsem zprvu hodně váhala, jestli je neděle vhodná proto stát se otužilcem, ale když Petra ani Pavla po pár tempech neumrzly, přemohla jsem se. "Ufff, hrůzáá...břicho, záda". Doprostřed řeky, jako holky to nezvládnu. Vodu mám ráda, ale čeho je moc, toho je příliš wink

Koupání před Hradištěm

V Hradišti míjíme zámek a už je tu další zastávka - restaurace. Doplnění zásob vody a nechybí ani něco dobrého na zub. Vyfocení, rozloučení s Pavčou, která se vydává na zpáteční trasu na koloběžce stejnou cestu. Vyprovodění Zuzky, která se vrací domů vlakem (poté hlásí najetých pěkných 38km) a pádíme dál k Valečovu. Po pár kilometrech se ovšem začíná ukazovat chybička ve stravě. Stoupat do kopce s pizzou v břiše není nic moc.

Okolo zámku v Hradišti

Zámek Mnichovo Hradiště

Před restaurací

Ještě poznámka k zahrádce... Kdyby vás bylo více, jako nás, tak pozor, na zahrádce se nemohou dávat stoly k sobě...neudržela by vás podlaha. Takže sedat po čtyřech (lidech).

Z Mnichova Hradiště míříme okolo Branžeže a Komárovského rybníku, který ve vedru láká svou vodní plochou, směr Kost. Když si někdo užívá na restaurační zahrádce pochutin a nekouká na čas, tak se nemůže divit, že je bez dalšího koupání. Nezastavujeme, jedeme... Zastávka až u studánky Hrdinky (jak příznačný název) a to jen z důvodu nutného doplnění vody. Pijeme, jedeme.

U studánky Hrdinky

Dej studánko vody...

Majestátní hrad Kost nás vítá. Sláva, dáme si pohár, zmrzku, voduuu. Vjíždíme na koloběžkách na nádvoří s občerstvením. Trochu rozruch, ve stojanech kola, na lavicích pozorující cyklisté, v očích otazníky, co že je to za zvláštní skupinku ženských. 

"Dobrý den. Máte poháry?" "Bohužel, ještě není sezóna. Pod hradem v občerstvení mají zmrzlinu točenou" Sotva jsme si sundaly brýle a helmy, už je zase nandaváme a odjíždíme pro točenou do podhradí.

"Dobrý den, Máte zmrzlinu?" "Bohužel, už jen tyto tři druhy nanuků"  Nepamatuji se, kdy mi naposledy takhle hodně chutnal nenápadný Ledňáček.

Přijíždíme k hradu Kost

Foto na mole

Jedeme dále

Pět statečných opouští hrad Kost. Na shledanou, příště si posedíme déle. Následuje jízda údolím, jak zámeckým parkem a zanedlouho nás umlčí táhlé stoupání Pekařovou branou až do Vyskeře. A zase došla voda. Rychlé doplnění v restauraci, užívání si nádherného sjezdu a přes Kacanovy k Turnovu. Výhledy na Ještěd a prokreslená obloha lákají na vršku k zatavení, né že bychom byly zadýchané wink

Dochází vodaaa

Sedlejovice

Poslední kopec v Sedlejovicích a tradáá do Hodkovic. Hotovo. Gratulace, radost z vydařeného odpoledne. Marcele to nedá a tak nás jede ještě na koloběžce doprovodit domů - dobrovolně a do kopce - přičte si tak dalších 6 km a tím se dostává na 80km. Příští den hlásí, že tělo nestávkuje, funguje. A já se budu moci příště i na dlouhé trati vykoupat třeba pět krát, protože mi Endomondo vypočítalo maximální rychlost 94,4km/hod. ... s technikou je prostě legrace laughing

Příště na stupátku i s dalšími Ahoooj

Šárka