Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

RYCHLÝ KONTAKT:

tel: +420 608 346 903
napište nám

NOVINKY:

arr3Z Ráje do Pekla a zpět, aneb krajem zapadlých vlastenců  Propozice k dalšímu závodu Seriálu dlouhého koloběhu najdete opět na našem webu.   ... arr3Výsledky Kapra a průběžné výsledky SDK  Výsledky zatím posledního závodu SDK - O vodňanského kapra najdete TADY.   ... arr3Výsledku Přejezdu republiky 2021  A jsou tu výsledky Přejezdu republiky 2021. Najdete je zde.   ... arr3Výsledky závodu O Rybníkářův pohár  A máme tu výsledky dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu - O rybníkářův pohár.   ... arr3O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY  A je tu druhý závod Seriálu Dlouhého Koloběhu - O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR   ... arr3Jízda s Jardou Jislem  A je tu první pocovidová vyjížďka s Jardou Jislem.   ... arr312 hodinovka  I přes nepřízeň osudu a nakonec i počasí 12 hodinovka proběhla.   ... arr3Výsledky SDK 2020 a kalendář závodů na rok 2021    Po zimě se vám ozýváme s konečnými výsledky Seriálu dlouhého koloběhu a kalendářem závodů pro... arr3Zrušení veselice a spuštění přihlášek na Přejezd republiky  Zrušení Koloběžkářské veselice 2021 a vyhlášení  termínu spuštění přihlášek na Přejezd... arr3Pátá koloběžkářská veselice  Srdečně vás zveme na pátou zimní koloběžkářskou veselici!    ... arr3Výsledky závodu Českým středohořím 2020  Výsledky posledního letošního závodu najdete pod tímto odkazem. Nyní náš čeká "jen" Koloběžkářská... arr3Výsledky závodu Z Ráje do Pekla a zpět  Máme pro vás výsledky závodu  Z Ráje do Pekla a zpět pořádaném Koloběžkami Český... arr3O Vodňanského kapra 2020 - výsledky  V sobotu 15. srpna se uskutečnil další závod Seriálu Dlouhého Koloběhu, tentokrát s názvem "O... arr3Výsledky O Znojemskou okurku  Na našem blogu jsou k nahlédnutí výsledky zatím posledního závodu SDK - O Znojemskou okurku.   ... arr3Výsledky Přejezdu republiky 2020 a propozice O znojemskou okurku  Máme pro vás výsledky posledního a patrně nejnáročnějšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu -... arr3Přejezd republiky už za pár dní!  Posledních pár slov pořadatele Pavla Štorka před startem najdete na našem blogu.   ... arr3Výsledky - O Rybníkářův pohár  První závod letošního Seriálu dlouhého koloběhu je za námi a zde se můžete podívat, jak se nám... arr3Další Jelenova dobrodružství  O dalších akcích nezničitelného Jelena si můžete přečíst v jeho okénku.   ... arr3Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak.  Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak. Tentokrát pouze jako video-vzpomínka na... arr3Rozhovory s koloběžkáři  Do zajímavostí jsme přidali rozhovory s našimi zákazníky. Najdete je zde. ... arr3Chcete být také informováni o našich akcích?Vzhledem k mnohým žádostem jsme založili skupinu zájemců, jíž zasíláme informace o našich...

 

 

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

 

* zázemí kamenného obchodu

 

* 13 let na trhu

 

* kvalitní poradenství a servis

 

* výhradní zástupce koloběžek

Kostka pro Liberecký kraj

 

* možnost vyzkoušení koloběžek

na prodejně i v okolí

 

* pozvánky na naše koloběžkové

akce

 

 

INFORMUJEME VÁS:

 

 

 Instagram

 

 

 

videa


Putovní koloběžkový tábor 2018

Popis nej tábora 2018

Účastníci: Cápa (Jirka), Plafčík (Pavel), Stravotník (Pavel), Adam, Kuba, Vojta, menší Terka, Káča, Kačka, Kája, já (Terka)

 

Neděle: Cápa, Adam, Kuba, Vojta, Plafčík a já jsme se sešli před krámem s koloběžkama. Do Meluzíny (auta) jsme naložili koloběžky a věci a jelikož bylo ještě spoustu času, zašli jsme do cukrárny na zmrzku. Tam se Cápa zeptal kdo si myslí, že je zodpovědný. Po chvíli přemýšlení jsme já a Adam zvedli ruce a protože jsme byli dva, roztrhl Cápa papír s příjezdama a odjezdama vlaků na dvě půlky a každému jednu dal. Takže když jsme se chtěli podívat kdy nám to jede, museli jsme se oba sejít. Pak už jsme vyrazili na nádraží. Ve vlaku jsme strávili asi tři a půl hodiny i s přestupama. Když jsme vylezli z posledního vlaku, čekala na nás Meluzína, Cápa, menší Terka a hlavně svačina. Při ní jsme vyprávěli, jak jsme kvůli jednomu průvodčímu jeli o hodinu déle, že on to tak udělal schválně abychom nemuseli tolik přestupovat…

Rozpis vlaků

Když jsme se všichni najedli, vyrazili jsme na koloběžkách na cestu. K večeru jsme dojeli k hotelu Kovošrot, vedle kterého hned vyrostlo pár stanů. Večer byl oheň a buřty. Když šel spát konečně i Cápa s Pláfou, já a Adam jsme se pomalu vkradli do Meluzíny (ještě večer jsem ukradla klíče) a z kufru jsme vzali balíček pendreků. Usnuli jsme asi v půl 1.

Za dnešek 17 a půl km.

 

Pondělí: až do dvanácti jsme si hráli a tak různě blbli. Pak jsme se s Cápou vydali na cestu, Plafčík jel Meluzínou. Sotva jsme kousek popojeli zastavilo se u hřiště. Já trochu zlobila Capitána a on mě za to protáhl kopřivami (měla jsem sukni). Pak se zase jelo a tentokrát byla další zastávka u potoka. Do něho jsme si všichni dokonce i lehli. Přitom k nám dorazil Plafčík a i s ním jsme jeli až k nějaké cukrárně kde jsme si dali každý po dvou kopečcích. Pak už to bylo jen kousek do kempu. Tam jsme se vykoupali, ale pak se jel Plafčík ještě projet a našel lepší kemp. A tak jsme se sebrali a jeli asi 3km do toho lepšího kempu. Tam jsme se taky smočili a k večeru přijela Káča, Kája a Stravotník. S nimi jsme postavili stany a potom byl guláš s kouskama chleba které v něm plavaly. Ale protože to byl normální měkký chleba, tak když jsme ten guláš jedli druhý den, už se úplně rozmočil a nebylo to moc dobré.V noci byl oheň na kterém jsme si opekli marshmallowny. Taky se tam přišli podívat dva pejsci-hebounký malamuti..

Za dnešek 24 a půl km.

 

Úterý: já a Káča jsme se probudili v sedm h. Cápa už byl taky vzhůru a tak jsme začli připravovat snídani. Hned jak se vzbudil Adam, začal vyprávět, že se mu v noci zdálo, že zvrací, a pak se probudil a zjistil, že to nebyl jenom sen. Takže tam ráno myli a sušili všechny věci ze stanu.  Po snídani a uschnutí všech věcí jsme se sbalili jeli zase o kus dál. Ve 12 byl svačino-oběd u Meluzíny. A pak se zase poměrně dlouho jelo, hodně do kopce až na Panskou skálu. Tam jsme se schovali na informacích, protože začalo lejt. Čekali jsme cca hodinu a potom jsme zas vyrazili. Ale jak bylo mokro, Vojtovi se smekla koloběžka a upadl. Naštěstí nic vážného. Jen modřina na boku a trochu rozbité koleno. O něco horší to měla Kája. Té v zatáčce podklouzlo kolo a když padala, nějak nešikovně se klepla pusou o řídítka a trochu si rozsekla ret. Cápa hned volal Stravotníkovi ať přijede. Mezi tím jí to Plafčík otíral tampónama a utěšoval ji se slovy: ,,Každý správný koloběžkář, musí spadnout z koloběžky.“ Když Stráva přijel, vzal Káju, Vojtu a menší Terku a jeli do nemocnice (Vojtu a Terku vzal proto, že už jsme měli v nohách docela dost kiláků). My jsme pokračovali v cestě.

K večeru jsme přijeli do Žízníkova do kempu. Chvilku za námi přijela i Meluzína a Stráva vyprávěl, že v nemocnici sepsali jen nějaký protokol a oplachovat to Káje musel Stravotník na záchodě.. Já, Káča, Kuba, Stráva a Pláfa jsme se pak v hospodě dívali na fotbal (Francie 1:0 Belgie). Všichni jsme pak seděli u ohně, povídali si a zpívali.

Za dnešek 50 km.

 

Středa: Hned po snídani začalo pršet a tak jsme se schovali pod plachtu. Vyprávěli jsme si vtipy a kdo nějaký řekl, dostal bonbon. Mezi tím už přestalo pršet a tak jsme za bonbony běhali opičí dráhu. ( 1. místo-Stravotník, 2. místo-Kuba, 3. místo-já). Pak jsme zas vyjeli. Jeli jsme až k motorkářskému doupěti. K němu zrovna přicházel Stravotník. Doupě jsme si projeli a pak si dali občerstvení.  Když jsme dojedli, vzali jsme si čelovky a prošli jsme si jeskyně ve kterých byla úplná tma. Pak jsme zase trochu popojeli ke skalnímu divadlu. Dospělým jsme my děti zahrály divadlo a od tam tuď jsme už jeli do kempu Sloup. Byl už sice večer, ale skoro všechny děti vlezly ještě do rybníka. K večeři byly brambory na loupačku, topinky a jako desert pudink.

Za dnešek 30 a půl km.

Uvařená mňamka

 

Čtvrtek: Jen tak tak jsme si stačili sbalit stany , než začalo pršet. Na koloběžkách jsme přejeli pod takovou dřevěnou stříšku (ještě v kempu). Tam se přenesly i věci na vaření a všechny děti pomáhaly vařit česnečku. Lepší jsem neměla… (protože jsem jich za svůj život moc nesnědla). Půlka z nás pak hrála double a druhá půlka Sup aby to vzal. A když pořád nepřestávalo pršet, Cápa rozhodl, že dnes se na koloběžkách nepojede. Pár z nás jelo autem a ostatní autobusem. My autem jsme tam byli dřív, ale ne o moc. Takže ti, kteří už přijeli autobusem nám pomohli přenést na místo kde budeme spát stánek pod kterým se za hezkého počasí půjčují koloběžky, protože ještě pořád trochu pršelo. Když konečně přestalo, postavili jsem stany a rozdělali oheň u kterého jsme do noci seděli. (spali jsme v Hamru na jezeře)

 

Pátek: Při snídani se stala strašná věc…. došla nutela. Když jsme se jakž takž vzpamatovali z této hrozné události, vyrazili jsme všichni na koloběžkách do Stráže na zmrzlinu. Po dobré svačince jsme kousek popojeli. Pak se od nás oddělil Plafčík, který jel dnes Meluzínou. Jeli jsme, asi v půlce cesty byla svačina, jeli jsme dál, až se konečně před námi objevila cedule Český Dub. Pak ještě kousek a už jsme byli na koupališti. Hned jsme skočili do vody. Pak, když už nám nebylo takové vedro, jsme šli na slavnostní, poslední večeři do restaurace. Všechny děti si daly buď smažák, nebo řízek. Když už měli skoro všichni dojedeno, přišlo na řadu překvapení o kterém nikdo z dětí neměl ani tušení. Vojta slavil osmé narozeniny a tak mu přinesli mini dortík se svíčkou, bonbony jako dárek a dvě flašky šampaňského. Supr večeře :-). Po ní jsme hráli na písku dutošvarce a ještě se vykoupali. Do noci jsme si vyprávěli vtipy a povídali si.

 

Sobota: Ještě před snídaní jsme se koupali, po ní taky, pak jsme šli do stánku kde nám Pláfa koupil buď krokety nebo hranolky (Cápovi došli peníze). Pak jsme se zase koupali, hráli dutošvarce, stavěli město z písku i s D1, koupali se a místo ve 12 jsme vyjeli na poslední jízdu ve 4h. Jeli jsme směr Hodkovice náměstí. Mamky už tam na nás čekali. Když jsme tam dojeli, zvonili jsme, 3x obkroužili kašnu, pak sedli na její kraj a zazpívali Rumovou vílu kterou nás Cápa naučil. Na rozloučenou táborem byla vodní válka a Cápa pár dětí hodil do kašny.

Za dnešek 14 a půl km.

 

Nevěřila jsem vlasním očím, když jsem sečetla vše co jsme ujeli, vyšlo mi to kolem 160 km!!! Přibližně tolik km ujeli všichni, i ti, co jeli na koloběžkách asi potřetí v životě. Gratuluji všem kteří to ujeli a hlavně Cápovi, Pláfovi a Strávovi, že přijeli domů bez jakéhokoli psychického onemocnění.

Děkuji za opět krásný tábor všem účastníkům a příští rok

ahoj                                            

                                                                                                                                  Terka Štorková

FOTKY

Na koloběžkách všude

 

Návratové video

 

Reportáže z koloběžkového tábora 2017 a 2016