Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

* zázemí kamenného obchodu

* 16 let na trhu

* kvalitní poradenství a servis

* zástupce koloběžek Kostka pro Liberecký kraj

* možnost vyzkoušení koloběžek na prodejně i v okolí

* pozvánky na naše koloběžkové akce

https://web.archive.org/web/20210711125616/https://www.kolobezkyhodkovice.cz/www-kolobezkyliberecko-cz/Video-a10_248.htm

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. O Rybníkářův pohár
  4. O Rybníkářův pohár 2020 - 6. - 7. 6. 2020

O Rybníkářův pohár 2020 - 6. - 7. 6. 2020

 

O tomto víkendu odstartoval Seriál dlouhého koloběhu prvním ostrým závodem v Turnově. Vzhledem k novému konceptu (dvoudenní závod na dvakrát cca 100 Km trasách) a netradičnímu putovnímu charakteru (první etapa Turnov-Postřelná, druhá etapa Postřelná-Turnov), i přes nepříznivou předpověď počasí, přilákal závod více 50 závodníků. V sobotu se jela rovinatější etapa, která měřila 106 Km se stoupáním necelých 900 metrů. Úderem 10 hodiny hodiny byl závod odstartován z náměstí starostou Turnova a po počátečním opatrném průjezdu Turnovem se závodníci dostali do svižného tempa při průjezdu profilově příznivou částí Českého ráje, závod byl dále veden kolem Mnichova Hradiště, přes Ralsko k Máchovu jezeru, odkud se již zamířilo k finiši do podhůří Lužických hor.

 

slavnostní start v Turnově

 

Počasí nám v sobotu sice moc nepřálo, ale k odpoledni se vyčasilo a v podvečer již jsme si mohli užívat grilování, klábosení o koloběhu a spřádání taktiky na nedělní etapu. Sobotní výsledky slibovali zajímavé souboje na neděli (1. Marčáno 4:22, 2. Leoš Kafka 4:26, 3-5. Tomáš Brýna, Michal Veselský a Miloš Dvořák všichni 4:32, 6. Adam Balcar 4:40 / u děvčat 1. Silva Lišková 5:19, 2. Martina Kadlecová 5:27, 3. Andrea Bošková 6:05 a 4. Jana Šindlerová 6:19) a od ohně se všichni trousili do stanů, aby nepodcenili regeneraci.

 

sobotní počasí

 

 

zázemí v Postřelné

 

Při večerní etapě jsme si odsouhlasili, že umožníme start od 7:00 s tím, že hlavní TOP 15, pojede v 9:00, abychom při kopcovité etapě, nedojížděli za tmyJ. Prozíravě jsem vyrazil již v 7:30 a těšil, že konečně poprvé uvidím elitu v akci na trase (tedy alespoň na chvilku). Od rána jsme měli trochu více štěstí na počasí, které se velmi rychle umoudřilo a dokonce jsme se mohli nechat ohřát sluncem (což bylo po propršeném ránu potřeba). Na rozdíl od pozitivního vývoje počasí, se v pelotonu roznesla defektóza, která o dobrý výsledek v nadějně rozjetém sobotním závodě připravila spoustu favoritů (Tomáše Hájka a spoustu dalších :-)))).

 

na nejvyšším bodu trasy

 

Náladu jsme si tím však rozhodně zkazit nenechali a po horské prémii nad Kytlicí, parádním sjezdu do Jablonného, klasické trase Stráž-Osečná-Český Dub, Pavlově zkratce na Trávníček a závěrečnému sjezdu Vazovcem jsme se všichni sešli opět v Turnově (trasa 116 Km, bezmála 1500 metrů stoupání).

Neděle se u kluků nakonec vyvrbila tak, že vedoucího Leoše Kafku dostihlo vzorně spolupracující komando ve složení Adam Balcar, Tomáš Brýna a Aleš Kule ve sjezdu ve Vazovci si dokonce vypracovali lehký náskok a svorně vyhráli. U děvčat s 10 minutovým náskokem vyhrála Silva Lišková před Martinou Kadlecovou a na třetím místě přijela Jana Šindlerová.

Po součtu obou dnů tedy: 1. Leoš Kafka (9:41), 2. Tomáš Brýna (9:47) a 3. Adam Balcar (9:55). U děvčat: 1. Silva Lišková (11:55), 2. Martina Kadlecová (12:13) a Jana Šindlerová (13:34).

 

 

Gratulujeme nejenom vítězům ke skvělým časům, ale i všem účastníkům, kteří měli odvahu si stoupnout na start. Děkujeme za Vaši shovívavost k nedostatkům, které první ročník provázely. My jsme si to náramně užili, těšíme se na Vás na dalších závodech SDK a příští rok zase na Rybníkářově poháru 2021.

Za realizační tým

Famous Father Turnov

Tomáš Hájek

Výsledky:

Fotky: Rajče Petr Švanda, Rajče Koloběžky Hodkovice

Propozice a další závody Seriálu Dlouhého Koloběhu

 

autory fotek v textu jsou Tomáš Hocke, David Kubát a Petr Švanda

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli