Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

RYCHLÝ KONTAKT:

tel: +420 608 346 903
napište nám

NOVINKY:

arr3Z Ráje do Pekla a zpět, aneb krajem zapadlých vlastenců  Propozice k dalšímu závodu Seriálu dlouhého koloběhu najdete opět na našem webu.   ... arr3Výsledky Kapra a průběžné výsledky SDK  Výsledky zatím posledního závodu SDK - O vodňanského kapra najdete TADY.   ... arr3Výsledku Přejezdu republiky 2021  A jsou tu výsledky Přejezdu republiky 2021. Najdete je zde.   ... arr3Výsledky závodu O Rybníkářův pohár  A máme tu výsledky dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu - O rybníkářův pohár.   ... arr3O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY  A je tu druhý závod Seriálu Dlouhého Koloběhu - O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR   ... arr3Jízda s Jardou Jislem  A je tu první pocovidová vyjížďka s Jardou Jislem.   ... arr312 hodinovka  I přes nepřízeň osudu a nakonec i počasí 12 hodinovka proběhla.   ... arr3Výsledky SDK 2020 a kalendář závodů na rok 2021    Po zimě se vám ozýváme s konečnými výsledky Seriálu dlouhého koloběhu a kalendářem závodů pro... arr3Zrušení veselice a spuštění přihlášek na Přejezd republiky  Zrušení Koloběžkářské veselice 2021 a vyhlášení  termínu spuštění přihlášek na Přejezd... arr3Pátá koloběžkářská veselice  Srdečně vás zveme na pátou zimní koloběžkářskou veselici!    ... arr3Výsledky závodu Českým středohořím 2020  Výsledky posledního letošního závodu najdete pod tímto odkazem. Nyní náš čeká "jen" Koloběžkářská... arr3Výsledky závodu Z Ráje do Pekla a zpět  Máme pro vás výsledky závodu  Z Ráje do Pekla a zpět pořádaném Koloběžkami Český... arr3O Vodňanského kapra 2020 - výsledky  V sobotu 15. srpna se uskutečnil další závod Seriálu Dlouhého Koloběhu, tentokrát s názvem "O... arr3Výsledky O Znojemskou okurku  Na našem blogu jsou k nahlédnutí výsledky zatím posledního závodu SDK - O Znojemskou okurku.   ... arr3Výsledky Přejezdu republiky 2020 a propozice O znojemskou okurku  Máme pro vás výsledky posledního a patrně nejnáročnějšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu -... arr3Přejezd republiky už za pár dní!  Posledních pár slov pořadatele Pavla Štorka před startem najdete na našem blogu.   ... arr3Výsledky - O Rybníkářův pohár  První závod letošního Seriálu dlouhého koloběhu je za námi a zde se můžete podívat, jak se nám... arr3Další Jelenova dobrodružství  O dalších akcích nezničitelného Jelena si můžete přečíst v jeho okénku.   ... arr3Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak.  Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak. Tentokrát pouze jako video-vzpomínka na... arr3Rozhovory s koloběžkáři  Do zajímavostí jsme přidali rozhovory s našimi zákazníky. Najdete je zde. ... arr3Chcete být také informováni o našich akcích?Vzhledem k mnohým žádostem jsme založili skupinu zájemců, jíž zasíláme informace o našich...

 

 

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

 

* zázemí kamenného obchodu

 

* 13 let na trhu

 

* kvalitní poradenství a servis

 

* výhradní zástupce koloběžek

Kostka pro Liberecký kraj

 

* možnost vyzkoušení koloběžek

na prodejně i v okolí

 

* pozvánky na naše koloběžkové

akce

 

 

INFORMUJEME VÁS:

 

 

 Instagram

 

 

 

videa


17. 06. 2021 | O Rybníkářův pohár

O Rybníkářův pohár 2021 - 12. - 13. 6. 2021

 

Konečně v cíli!!!!

Včera v pozdních odpoledních hodinách dojel do cíle s úsměvem na rtech poslední účastník závodu „O rybníkářův pohár“ (shodou okolností autor článku), který je součástí Seriálu dlouhého koloběhu. Druhý ročník se tentokrát konal v podhůří Lužických hor v obci Postřelná 11-14.6.2021. Organizátoři připravili pro více než 55 dálkoplazů dva výživné více než 100 kilometrové okruhy. Sobotní byl tradičně rozjezdový (převýšení 1200 m), nedělní vrchařský (převýšení 1700 metrů). Do Postřelné se sjela elita dlouhého koloběhu ČR a poměřit formu dorazil i David Pasek z Vídně.  O náročnosti závodu hovoří fakt, že do cíle obou etap se dostala necelá polovina všech účastníků.

 

 

Vzhledem k faktu, že jsme se sešli takřka po roce v takto hojném počtu, hloučky debatérů se jen velmi neochotně v pátek večer trousili do svých stanů a večerka stanovená Tomášem , z pořádajícího Famous Fathers Turnov na 22:30, se samozřejmě nedodržela. Večer nechyběla detailní prezentace zajímavostí na trati a došlo i na pověstné zpěvy u táborových ohňů.

První etapu odstartoval starosta Turnova Tomáš Hocke – sám účastník závodu. Od startu bylo jasné, že elita bere závod prestižně a na čele začali dominovat Karel Cvalín, Vašek Obrtlík, Miloš Dvořák a Coconi Marčáno s Michalem Veselským. Závod měl vzhledem k profilu sprinterské tempo až na 33 Km, kde se v začínajících kopcích nakonec rozhodlo o konečném pořadí. Do cíle jako první dojel Karel Cvalín s dvouminutovým náskokem před Vaškem, dalších 7 minut nabral matador SDK Miloš Dvořák. U žen si ve výborném čase dojela pro prvenství Pavla Trojancová, před druhou Janou Šindlerovou a stále se lepšící Katařinou Zajgerovou z pořádajících Famous Fathers Turnov.

Sobotní odpoledne a večer jsme vyplnili tradičním grilováním a opět detailně rozebrali trasu nedělní etapy, vyslechli si povídání o záludnostech závodu 1000 Miles Adventure v podání Marčána, předseda SDK Pavel Štork vyhlásil výsledky SDK 2020 a uvítali vzácného hosta z Miba Pavla Wernera, který nás seznámil s vývojem a plány Miba v sekci závodních koloběžek. Všichni měli také po celou dobu k dispozici YEDOO půjčovnu koloběžek a tak si několik modelů, mohli jak děti, tak dospělí osahat a projet se na nich přímo v areálu. Dodržení večerky samozřejmě dopadlo jako v pátek a tak někteří závodníci, vypadali značně ospale. Nicméně vzhledem k profilu a kopcům místy až 18 procent, se všichni velmi rychle probrali.

 

 

Náročnost profilu trochu vylepšilo chladivější počasí, a tak dlouhá stoupání byla snesitelnější. U mužů již po prvním kopci bylo vše beze změny první Karel Cvalín s mírným odstupem Vašek s Milošem, zamíchat pořadím mohla tedy pouze nějaká jezdecká chyba, defekt či bloudění. Vzhledem ke zkušenostem závodníků v popředí pelotonu k ničemu takovému nedošlo a celkové pořadí se neměnilo.

U žen byla nicméně neděle zajímavější , zatímco  Pája vstoupila do závodu se znatelnou únavou z předešlé etapy, Kateřina po sobotní protrpěné etapě ožila a už její vstup do závodu naznačoval, že Jana nemůže být úplně v klidu. V cíli po propočítání časů obou dnů si Pavla zkušeně pohlídala prvním místo, na druhé místo se vyhoupla Kateřina a Jana brala třetí místo.

 

 

Celý závod byl ukončen slavnostním vyhlášením, kdy na závodníky čekaly hodnotné ceny ve formě rámu Kickbike 28 (Karel Cvalín), rám Mibo Revoo (Pavla Trojancová) a Yedoo Wolfer RS, doplněný zdravicí Jakuba Bostla (buddy of the race- Kateřina Zajgerová).

Všem našim koloběžkovým partnerům děkujeme za krásné ceny, vážíme si Vaší podpory.

V neposlední řadě patří velký dík, Pivovaru Rohozec za sponzoring ve formě nealko nápojů na občerstvovací stanice a oblíbené rohozecké desítky k táborovému ohni.

Díky moc, již nyní se těšíme na další ročník závodu.

Tomáš Hájek, st. a Famous Fathers Turnov

 

 

Výsledky:

 

Fotky: Rajče Petr Švanda, Rajče Koloběžky Hodkovice

Propozice a další závody Seriálu Dlouhého Koloběhu

 

autorem fotek v textu je Tomáš Hocke