Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

RYCHLÝ KONTAKT:

tel: +420 608 346 903
napište nám

NOVINKY:

arr3Z Ráje do Pekla a zpět, aneb krajem zapadlých vlastenců  Propozice k dalšímu závodu Seriálu dlouhého koloběhu najdete opět na našem webu.   ... arr3Výsledky Kapra a průběžné výsledky SDK  Výsledky zatím posledního závodu SDK - O vodňanského kapra najdete TADY.   ... arr3Výsledku Přejezdu republiky 2021  A jsou tu výsledky Přejezdu republiky 2021. Najdete je zde.   ... arr3Výsledky závodu O Rybníkářův pohár  A máme tu výsledky dalšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu - O rybníkářův pohár.   ... arr3O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR - DVĚ ETAPY  A je tu druhý závod Seriálu Dlouhého Koloběhu - O RYBNÍKÁŘŮV POHÁR   ... arr3Jízda s Jardou Jislem  A je tu první pocovidová vyjížďka s Jardou Jislem.   ... arr312 hodinovka  I přes nepřízeň osudu a nakonec i počasí 12 hodinovka proběhla.   ... arr3Výsledky SDK 2020 a kalendář závodů na rok 2021    Po zimě se vám ozýváme s konečnými výsledky Seriálu dlouhého koloběhu a kalendářem závodů pro... arr3Zrušení veselice a spuštění přihlášek na Přejezd republiky  Zrušení Koloběžkářské veselice 2021 a vyhlášení  termínu spuštění přihlášek na Přejezd... arr3Pátá koloběžkářská veselice  Srdečně vás zveme na pátou zimní koloběžkářskou veselici!    ... arr3Výsledky závodu Českým středohořím 2020  Výsledky posledního letošního závodu najdete pod tímto odkazem. Nyní náš čeká "jen" Koloběžkářská... arr3Výsledky závodu Z Ráje do Pekla a zpět  Máme pro vás výsledky závodu  Z Ráje do Pekla a zpět pořádaném Koloběžkami Český... arr3O Vodňanského kapra 2020 - výsledky  V sobotu 15. srpna se uskutečnil další závod Seriálu Dlouhého Koloběhu, tentokrát s názvem "O... arr3Výsledky O Znojemskou okurku  Na našem blogu jsou k nahlédnutí výsledky zatím posledního závodu SDK - O Znojemskou okurku.   ... arr3Výsledky Přejezdu republiky 2020 a propozice O znojemskou okurku  Máme pro vás výsledky posledního a patrně nejnáročnějšího závodu Seriálu dlouhého koloběhu -... arr3Přejezd republiky už za pár dní!  Posledních pár slov pořadatele Pavla Štorka před startem najdete na našem blogu.   ... arr3Výsledky - O Rybníkářův pohár  První závod letošního Seriálu dlouhého koloběhu je za námi a zde se můžete podívat, jak se nám... arr3Další Jelenova dobrodružství  O dalších akcích nezničitelného Jelena si můžete přečíst v jeho okénku.   ... arr3Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak.  Hodkovické koloběžení 8. ročník 16.5. trochu jinak. Tentokrát pouze jako video-vzpomínka na... arr3Rozhovory s koloběžkáři  Do zajímavostí jsme přidali rozhovory s našimi zákazníky. Najdete je zde. ... arr3Chcete být také informováni o našich akcích?Vzhledem k mnohým žádostem jsme založili skupinu zájemců, jíž zasíláme informace o našich...

 

 

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

 

* zázemí kamenného obchodu

 

* 13 let na trhu

 

* kvalitní poradenství a servis

 

* výhradní zástupce koloběžek

Kostka pro Liberecký kraj

 

* možnost vyzkoušení koloběžek

na prodejně i v okolí

 

* pozvánky na naše koloběžkové

akce

 

 

INFORMUJEME VÁS:

 

 

 Instagram

 

 

 

videa


01. 10. 2020 | Českým středohořím

Ohlédnutí za závodem „Nejen Středohořím 2020“ aneb 3. ročník „Českým Středohořím“ očima organizátora

 

Cestou na start závodu se mi hlavou honily různé myšlenky – jestli profil trati není moc náročný, jestli některé sjezdy nejsou moc krkolomné, jestli vyjde počasí a jestli a jestli a jestli ….

 

Ráno závodu bylo velmi poetické. Mezitím co kopcovatá krajina nad Děčínem byla zalitá ranním sluncem, v údolích bylo „rozlité“ husté mléko. Výjimkou nebylo ani místo startu ve Staré Olešce, kam se postupně sjížděli účastníci i z nečekaně vzdálených koutů republiky. S blížícím se časem startu se mlha postupně rozpouštěla, aby místní malebná krajina ukázala, jak umí s podzimem čarovat.

 

 

Na startu stanulo celkem patnáct účastníků v sestavě se třemi ženami a dvanácti muži. V danou chvíli byli v mých očích všichni startující borci, zejména proto, že se rozhodli jet tenhle náročný závod. V danou chvíli asi nikdo kromě mě a místních přesně nevěděl, co je na trati čeká.

 

Závod byl odstartován v 9:10 velitelského času a závodníci se vydali do prvních stoupání na trati. První polovina závodu se svými dlouhými a prudkými stoupáními a se svými střemhlavými sjezdy do hlubokých údolí byla zjevným sítem závodu.

 

Se závodníky jsem měl z pozice organizátora jen občasný kontakt v některých styčných bodech závodu, abych povzbudil či tu a tam pořídil nějakou fotografii ze závodu, případně abych pomohl či poradil. Jak to tak bývá, člověk je tvor přemýšlivý a hlavou se mu honí různé myšlenky – dále jen výčet některých střípků a perliček, které se mi při sledování průběhu závodu hlavou honily … Míjel jsem protisměrně Leoše Kafku a najednou mi do hlavy naskočila (ani nevím proč )))) píseň „Machine Gun“ od Jimi Hendrixe … Když jsem viděl jak na do krkolomného sjezdu do Polevska zalehávají na řídítka Miloš Dvořák nebo Pavel Stork, vzpomněl jsem si na citát „Skáču dobře, skáču rád“ z filmu „Anděl na horách“ … Zejména asi proto, že jsem si byl vědom toho, jak dole sjezd končí vysokým retardérem …

 

 

Pořadí, ve kterém závodníci dojížděli na občerstvovačku na 66. km nad obcí Polevsko, zůstávalo de facto skoro neměnné až do cíle, v cíli jsme se nedočkali žádných napínavých honiček. V ženské kategorii byla nejrychlejší závodnicí Jana Šindlerová, v mužské kategorii pak Leoš Kafka, s (pro mne) naprosto nepochopitelným časem 4:55 (považte při profilu 111km / 2,0km převýšení). Do cíle dorazili všichni v pořádku, zdraví a spokojení – spokojení s trasou (byť velmi náročnou), s jejím značením (prý jsem to dobře stříknul ))) a zejména s krajinou (která je opravdu kouzelná a s každým výjezdem nabízí nové a vždy jiné výhledy do kraje) … A já byl taky spokojený – zejména proto, že se všem líbilo, že se nikomu nic nestalo, že se nikdo neztratil a zejména proto, že atmosféra závodu byla příjemně komorní a bezva jako vždy … A potvrdil jsem si, že všichni účastníci opravdu jsou borci, protože ten můj výmysl všichni dali! Gratulace všem!

 

Tomáš Lapka

 

muži
pořadí jméno čas
1. Leoš Kafka 04:55:46
2. Miloš Dvořák 05:07:55
3. Adam Balcar 05:10:40
4. Michal Veselský 05:29:18
5. Marek Plaček 05:36:45
6. Pavel Štork 05:50:01
7. Jan Dušek 05:52:05
8. Václav Houška 06:45:02
9. Tomáš Hájek st. 07:21:44
10. Petr Švanda 07:40:45
11. Roman Srb 08:18:00
  nedok. Milan Vrátník  
     
ženy
pořadí jméno čas
1. Jana Šindlerová 07:40:45
2. Dita Kosáková 08:02:00
  nedok. Andrea Bošková  

 

Všechny fotky ZDE.

 

Příští akcí bude Koloběžkářská veselice 9. 1. 2021