Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

PROČ NAKUPOVAT U NÁS:

* zázemí kamenného obchodu

* 16 let na trhu

* kvalitní poradenství a servis

* zástupce koloběžek Kostka pro Liberecký kraj

* možnost vyzkoušení koloběžek na prodejně i v okolí

* pozvánky na naše koloběžkové akce

https://web.archive.org/web/20210711125616/https://www.kolobezkyhodkovice.cz/www-kolobezkyliberecko-cz/Video-a10_248.htm

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Českým středohořím
  4. Ohlédnutí za závodem „Nejen Středohořím 2020“ aneb 3. ročník „Českým Středohořím“ očima organizátora

Ohlédnutí za závodem „Nejen Středohořím 2020“ aneb 3. ročník „Českým Středohořím“ očima organizátora

 

Cestou na start závodu se mi hlavou honily různé myšlenky – jestli profil trati není moc náročný, jestli některé sjezdy nejsou moc krkolomné, jestli vyjde počasí a jestli a jestli a jestli ….

 

Ráno závodu bylo velmi poetické. Mezitím co kopcovatá krajina nad Děčínem byla zalitá ranním sluncem, v údolích bylo „rozlité“ husté mléko. Výjimkou nebylo ani místo startu ve Staré Olešce, kam se postupně sjížděli účastníci i z nečekaně vzdálených koutů republiky. S blížícím se časem startu se mlha postupně rozpouštěla, aby místní malebná krajina ukázala, jak umí s podzimem čarovat.

 

 

Na startu stanulo celkem patnáct účastníků v sestavě se třemi ženami a dvanácti muži. V danou chvíli byli v mých očích všichni startující borci, zejména proto, že se rozhodli jet tenhle náročný závod. V danou chvíli asi nikdo kromě mě a místních přesně nevěděl, co je na trati čeká.

 

Závod byl odstartován v 9:10 velitelského času a závodníci se vydali do prvních stoupání na trati. První polovina závodu se svými dlouhými a prudkými stoupáními a se svými střemhlavými sjezdy do hlubokých údolí byla zjevným sítem závodu.

 

Se závodníky jsem měl z pozice organizátora jen občasný kontakt v některých styčných bodech závodu, abych povzbudil či tu a tam pořídil nějakou fotografii ze závodu, případně abych pomohl či poradil. Jak to tak bývá, člověk je tvor přemýšlivý a hlavou se mu honí různé myšlenky – dále jen výčet některých střípků a perliček, které se mi při sledování průběhu závodu hlavou honily … Míjel jsem protisměrně Leoše Kafku a najednou mi do hlavy naskočila (ani nevím proč )))) píseň „Machine Gun“ od Jimi Hendrixe … Když jsem viděl jak na do krkolomného sjezdu do Polevska zalehávají na řídítka Miloš Dvořák nebo Pavel Stork, vzpomněl jsem si na citát „Skáču dobře, skáču rád“ z filmu „Anděl na horách“ … Zejména asi proto, že jsem si byl vědom toho, jak dole sjezd končí vysokým retardérem …

 

 

Pořadí, ve kterém závodníci dojížděli na občerstvovačku na 66. km nad obcí Polevsko, zůstávalo de facto skoro neměnné až do cíle, v cíli jsme se nedočkali žádných napínavých honiček. V ženské kategorii byla nejrychlejší závodnicí Jana Šindlerová, v mužské kategorii pak Leoš Kafka, s (pro mne) naprosto nepochopitelným časem 4:55 (považte při profilu 111km / 2,0km převýšení). Do cíle dorazili všichni v pořádku, zdraví a spokojení – spokojení s trasou (byť velmi náročnou), s jejím značením (prý jsem to dobře stříknul ))) a zejména s krajinou (která je opravdu kouzelná a s každým výjezdem nabízí nové a vždy jiné výhledy do kraje) … A já byl taky spokojený – zejména proto, že se všem líbilo, že se nikomu nic nestalo, že se nikdo neztratil a zejména proto, že atmosféra závodu byla příjemně komorní a bezva jako vždy … A potvrdil jsem si, že všichni účastníci opravdu jsou borci, protože ten můj výmysl všichni dali! Gratulace všem!

 

Tomáš Lapka

 

muži
pořadíjménočas
1.Leoš Kafka04:55:46
2.Miloš Dvořák05:07:55
3.Adam Balcar05:10:40
4.Michal Veselský05:29:18
5.Marek Plaček05:36:45
6.Pavel Štork05:50:01
7.Jan Dušek05:52:05
8.Václav Houška06:45:02
9.Tomáš Hájek st.07:21:44
10.Petr Švanda07:40:45
11.Roman Srb08:18:00
 nedok. Milan Vrátník 
   
ženy
pořadíjménočas
1.Jana Šindlerová07:40:45
2.Dita Kosáková08:02:00
 nedok. Andrea Bošková 

 

Všechny fotky ZDE.

 

Příští akcí bude Koloběžkářská veselice 9. 1. 2021

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli